اخبار کسب و کار

کاهش قیمت پلی‌استیشن۴ پرو، فقط در ژاپن

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

سونی خبر داده است که از روز ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) قرار است قیمت پلی‌استیشن۴ پرو را کاهش دهد. با این حال، خبری از کاهش قیمت در تمام دنیا نیست، بلکه این اتفاق فقط قرار است در ژاپن بیافتد. شعبه‌ی آسیا پلی‌استیشن می‌خواهد قیمت پلی‌استیشن۴ پرو را از ۴۵ هزار ین به ۴۰ هزار ین کاهش دهد.

کاهش قیمت پلی‌استیشن۴ در دیگر نقاط دنیا، موضوعی دور از ذهن نیست.

در راستای همین کاهش قیمت، باندل‌های آینده‌ی پلی‌استیشن۴ پرو در ژاپن، مثل نسخه‌ی ویژه‌ی Kingdom Hearts III، هم شامل کاهش قیمت خواهند شد. برای مثال همین نسخه‌ی ویژه که قرار بود با قیمت ۵۴ هزار ین به فروش رسد، با قیمت ۴۵ هزار ین فروخته خواهد شد.

خبرگزاری وال‌استریت ژورنال، در پی اعلام کاهش قیمت پلی‌استیشن۴ پرو، احتمال اعمال این کاهش قیمت را در دیگر نقاط دنیا، از سونی جویا شد. سونی هم در پاسخ وال استریت ژورنال، گفته است که «فعلا قصد اعلام خبری در این باره نداریم.»

قیمت جدید پلی‌استیشن۴ پرو در ژاپن، یعنی ۴۰ هزار ین، پنجاه دلار از قیمت جهانی این کنسول کمتر است.

با اینکه رسما هیچ اطلاعاتی در دست نداریم، ولی کاهش قیمت پلی‌استیشن۴ در دیگر نقاط دنیا، موضوعی دور از ذهن نیست. کاهش قیمت پلی‌استیشن۴ و پلی‌استیشن۴ پرو، آن هم پیش از شروع تعطیلات سال جدید میلادی، می‌تواند تاثیر مثبتی روی روند فروش کنسول بازی سونی بگذارد؛ مخصوصا که به زودی سیل بزرگی از بازی‌های خوب قرار است به سمت پلی‌استیشن۴ (و البته دیگر کنسول‌ها) جاری شوند؛ روندی که در طول زمستان و تا پیش از بهار ادامه خواهد داشت.

با تمام این اوصاف، حتی اگر سونی ۵۰ دلار که هیچ، بلکه ۲۰۰ دلار از قیمت پلی‌استیشن۴ در تمام دنیا کم کند، تاثیری روی قیمت این کنسول در مملکت ما نخواهد داشت و تفاوتی در وضعیت فعلی ما ایجاد نخواهد کرد.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

The post کاهش قیمت پلی‌استیشن۴ پرو، فقط در ژاپن appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا