معرفی و بررسی

بیوگرافی فرزاد حسنی از طلاق تا ایران اینترنشنال

بیوگرافی فرزاد حسنی مجری و بازیگر با عکس همسرش آزاده نامداری تا علت طلاق و خبر مهاجرت به شبکه ایران اینترنشنال او را می خوانید.

بیوگرافی فرزاد حسنی و همسرش

فرزاد حسنی متولد 21 شهریور 1356 در تهران ، بازیگر و مجری است. فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی می باشد که شعر نیز می سراید و تجربه یک زندگی زناشویی ناموفق را هم دارد.

خانواده

فرزاد حسنی در محله خانی آباد تهران بعنوان فرزند اول بدنیا آمد و دو برادر بنام های فرشاد و فرهاد دارد و می گوید با آقام (پدرم) رفیقم. خیلی با هم خوشیم از بچگی هم ، همه چیز بین ما رفاقتی بود ، بین ما سه برادر خوش تیپ مان فرهاد است حرف زن مان من هستم و عاقل مان فرشاد.

علاقه به امام خمینی (ره)

در خانی آباد ، کوچه قندی ، نزدیک بستنی آقا رضا در یک خانواده کاملا مذهبی بدنیا آمدم ، مادرم به شدت مذهبی است و من در دل فرهنگ آن حوزه بزرگ شدم. بزرگ ‌ترین عشق دوران کودکی من حضرت ‌امام (ره) بود که از همان بچگی عکس‌ ایشان را جمع می‌ کردم و موثرترین شیوه برای ساکت کردن من ، اهدای عکس امام بود.

از کلاس بازیگری تا اجرا

بازیگری را در کلاس‌ های امین تارخ ، کارگردانی را در کلاس حمید سمندریان و پانتومیم را در کلاس سیروش شاملو یاد گرفت. از همین کلاس ها سال 1375 در 19 سالگی سر از تلویزیون در آورد و درست زمانی که برنامه نیمرخ حسابی گل کرده بود او هم یکی از بر و بچه‌ های تیم نیمرخ شد. او چند ماه بعد از تجربه اجر در تلویزیو فعالیت خود را در رادیو نیز شروع کرد.

تجربه بازیگری و شهرت

سال 1378 وقتی 22 ساله بود با سریال «عید آن سال‌ ها» از شبکه دو وارد قاب تلویزیون شد و در همان سال با سریال کاشانه در شبکه سه هم حضور داشت. اما اتفاق خوب زندگی اش سال 1381 بازی در سریال پر طرفدار مسافری از هند در نقش نامزد کتی بود که چهره اش را شناخته تر کرد. سپس اجرای وی در برنامه ای بنام کوله پشتی بین سال های 83 تا 86 که از شبکه سوم پخش می شد او را به اوج شهرت رساند.

جنجال با سردار رادان

سال 1386 در یکی از برنامه های کوله پشتی میزبان سردار احمد رادان رئیس پلیس وفت تهران بزرگ نشست. در این برنامه طوفانی فرزاد حسنی انتقاد گسترده ای را در قالب حرف مردم از طرح حجاب و عفاف و برخورد بد نیروی انتظامی با مردم سخن گفت. این گفتگو که قرار بود فردا شبش ادامه پیدا کند ، آخرین تجربه او در برنامه کوله پشتی شد و تا سال ها بخاطر زدن حرف مردم دچار ممنوع التصویری شد.

ازدواج با آزاده نامداری

اردیبهشت 1392 فرزاد حسنی 36 ساله با آزاده نامداری مجری 29 سال با حضور صمیمی در کنسرت فرزاد فرزین خبر رابطه عاشقانه خود را رسانه ای کردند. این دو در 6 تیر 1392 با عاقدی سید حسن خمینی (نوه امام خمینی) به عقد هم درآمدند.

طلاق و مرگ همسر سابق

کمتر از یکسال در خرداد 1393 خبر طلاق رسمی این زوج متشر شد و خانم آزاده نامداری با انتشار عکسی ادعا کرد از طرف حسنی مورد خشنونت قرار گرفته است. با این حال خانم نامداری در مهر ماه 1394 برای بار دوم با سجاد عبادی ازدواج کرد و با وجود داشتن یک فرزند دختر بنام گندم در نوروز 1400 به زندگی خود پایان داد.

عشق به زبان عربی

به زبان عربی همیشه عشق ورزیده ام ، چراکه زبان عجیبی است ، یکفتحه و ضمه اشتباه، یک عدم رعایت حروف قمری و شمسی ، کل جمله را عوض می‌ کند. من ارتباط حسی بسیار خوبی با عربی دارم و واقعا معتقدم اگر این ارتباط حسی را با این زبان برقرار کنی ، احتمال اشتباهت در تلفظ به صفر می‌ رسد.

شعر سرایی

هر وقت بعد از یک اجرای خوب به خانه می ‌آیم دست به قلم می ‌گیرم وشعر یا ترانه خوبی می ‌گویم ، وقتی از یک گپ خوب با یک خواننده بیرون می ‌آیم ، بعدش یک مرتبه یک شعر خوب به ذهنم می ‌آید. ترانه آدم فروش شادمهر عقیلی ، ترانه تیتراژ سریال کمکم کن ، ترانه تیتراژ برنامه کوله پشتی ، سریال روز رفتن و … از جمله سروده های ایشان است.

علاقه به قورمه سبزی

من هم مثل همه مردهای ایرانی قورمه سبزی دوست دارم ولی اصلا این طوری نیست که کله‌ ام بوی قورمه‌ سبزی بدهد اما مثل اینکه این طوری به نظر می‌ آید. البته اگر بوی قرمه سبزی هم بدهد به هر حال بهتر از اینست که از کله آدم بوی گچ و آهک به مشام برسد.

کابوس زندگی ام

من در زندگی ام همیشه یک کابوس می‌ بینم که هنوز هم ادامه دارد ، خیلی وقت ‌ها در خواب کابوس می ‌بینم که یکی از امتحان‌ های دوره دانشگاهم باقی مانده و من فراموش کرده ‌ام بگذرانمش و به همین دلیل نمی‌ توانم مدرکم را بگیرم. این کابوس من است و هنوز در این سن و سال با آن از خواب می‌ پرم ، تنها کابوس زندگی من همین است و ماهی یکی ، دو بار سراغم می‌ آید.

فرزاد حسنی ایران اینترنشنال

فرزاد حسنی بعد از ماجرای طلاق با آزاده نامداری با ممانعت مسئولان صدا و سیما در قاب تلویزیون دیگر امکان اجرا پیدا نکرد و تنها در رادیو فعالیت داشت. حالا در پس این ممنوعیت ها خبر رسیده او در راه پیوستن به شبکه ایران اینترنشنال است جایی که سابقا مجریان زیادی از جمله مزدک میرزایی را جذب کرده بود. با این حال خودش می گوید فعلا در منزل پدری و در کنار مادر هستم.

دانستنی های جالب

● نامش را دخترخاله مادرش انتخاب کرد.

● فيلمی مودر علاقه اش كازابلانكاست.

● از درس رياضی خوشش نمی آید.

● با فوتبال میانه ای ندارد است.

● بسیار ولخرج است.

● جسارت و حاضر جوابی خاصی دارد.

● اعتقاد دارد اجرای راديو سخت تر است.

● به شنا، یوگا و ژیمناستیک علاقه دارد.

● رنگ آبی را دست دارم.

● اصولا آدم بدقولی نیست.

● پوشیدن لباس رنگ را می پسندد.

● عاشق رمان الیور تویست.

● طرفدار صدای محمدرضا شجريان است.

بازی در سینما

● ثبت با سند برابر است – 1394

● آنچه مردان درباره زنان نمی ‌دانند – 1392

● عملیات مهد کودک – 1391

● آمین خواهیم گفت – 1389

● در امتداد شهر – 1389

بازی در تلویزیون

● سال‌ های ابری – 1393

● مسیر انحرافی – 1391

● برای آخرین بار – 1384

● کمکم کن – 1383

● مسافری از هند – 1381

● عید آن سال‌ ها – 1378

شبکه خانگی

● رالی ایرانی 2 – 1397

● رالی ایرانی – 1392

اجرای برنامه

● نیم رخ

● کوله پشتی

● جزر و مد

● سی تا سی

● مژده بده

● تحویل بهار

● نو در دو

● اکسیر

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا