اخبار کسب و کار

از کرمان و مکتب تهران تا اصفهان و اکبر گلپایگانی/ فصل تازه‌ای از محمدجلیل عندلیبی با سه آلبوم و سه خواننده

رسانه نوا – آلبوم های «صبوحی زدگان»،«تنگ شکر(ساز کن)» و «با قدسیان۴ (با عاشقان فرد اعظم)» با آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی رونمایی می‌شود.

به گزارش رسانه نوا، محمدجلیل عندلیبی آهنگساز موسیقی ایرانی در دور تازه ای از فعالیت های هنری اش در سال ۹۷ قصد دارد همزمان از سه آلبوم «صبوحی زدگان»،«تنگ شکر(ساز کن)» و «با قدسیان ۴(با عاشقان فرد اعظم)» رونمایی کند.

بر اساس اعلام موسسه ایران مولانا این رونمایی یکشنبه ۱۸شهریورماه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در «مکتب تهران» برپا می شود.

در این آیین، محمدجلیل عندلیبی آهنگساز در کنار علی اسماعیلی خواننده آلبوم با قدسیان۴، رسول شریفی خواننده آلبوم «صبوحی زدگان»، احمد کامیار خواننده آلبوم «تنگ شکر(ساز کن)» میزبان خبرنگاران، هنرمندان و علاقه مندان به موسیقی خواهند بود. در این برنامه رضا مهدوی نوازنده سنتور و منتقد موسیقی در کنار حسین علیشاپور خواننده موسیقی ایرانی درباره این سه اثر سخن می گویند.

آواز اصفهان در تهران می پیچد

«صبوحی زدگان» مشتی است از خروارها ملودی در ذهن محمدجلیل عندلیبی. چینش قطعات آلبوم، روایتی دراماتیک از این نغمه پردازی را پیش روی مخاطبانش قرار می دهد. اشراف کامل مولف به ردیف موسیقی ایرانی از یک سو و دانش و تجربه ره یافته به حافظه شنیداری خالق این آثار از سوی دیگر، زمینه نوپردازی¬های «صبوحی زدگان» را همچون دیگر آثار عندلیبی فراهم کرده است.
رسول شریفی؛ خواننده این اثر متولد ۱۳۵۲ در شهر رفسنجان است. شریفی در محضر زنده یاد ایرج بسطامی مکتب تهران را فرا گرفت اما علاقه شخصی او را به سمت مکتب اصفهان کشاند. او در ادامه حضور در کلاس های محمدجلیل عندلیبی را آغاز کرد و تلفیق شعر و موسیقی را در محضر او آموخت. تسلط بر تصنیف خوانی از دیگر آموزه هایی است که شریفی در طول یک دهه همراهی با ملودی پرداز خاطره ساز به دست آورده است. «صبوحی زدگان» حاصل همنشینی و همکاری او با محمدجلیل عندلیبی است. اکبر گلپایگانی چندی قبل او و احمد کامیار را به عنوان شاگردان معنوی خود در خوانندگی معرفی کرده بود.

جوانان ایران؛ مخاطبان اصلی با قدسیان۴

ساخت و انتشار آلبوم «با قدسیان۴» ادامه راهی است که دو دهه قبل با ساخت و انتشار سه گانه آلبوم های عرفانی-آیینی«با قدسیان» آغاز شد با این تفاوت که این آلبوم با عنوان دوم «با عاشقان فرد اعظم» پس از گذشت دو دهه و با تغییر ذائقه موسیقایی علاقه مندان به دلایلی نظیر ورود رسانه¬های جدید از طریق اینترنت، ماهواره و به طور کلی رسانه¬های دیجیتال باید از نظر آهنگسازی، ارکستراسیون و فرم و محتوا، مخاطبان اصلی اش را که همان جوانان دوره حاضراند، بیش از پیش با خود همراه می کرد. خواننده آلبوم پیش رو؛ علی اسماعیلی متولد ۱۳۵۱ در شهر «کبودرآهنگ» از استان همدان است. او از ۱۵ سالگی به کلاس درس مهرورز در همدان رفت و موسیقی ردیفی دستگاهی را نزد او آموخت و بعد از آن ردیف های استاد کریمی را به شکل خودآموز فراگرفت. زمینه آشنایی با عندلیبی تقریبا یک دهه قبل برای او فراهم شد تا تصنیف خوانی، نوازندگی سه تار و تکمیل آموزه هایش در زمینه صدا را نزد او، دنبال کند. آلبوم با قدسیان ۴(با عاشقان فرد اعظم) حاصل همکاری او با محمدجلیل عندلیبی است.

تنگ شکر(ساز کن)؛ آلبوم خواننده ای پزشک

در آلبوم «تنگ شکر(ساز کن)» عندلیبی وفادار به فرم کلاسیک تصنیف سازی در موسیقی ایرانی کوشیده از فضاهای کمتر آزموده شده موسیقی ایرانی استفاده کند. برخلاف بسیاری از آثاری که در سال¬های اخیر عنوان نوپردازی را به همراه دارند، آهنگساز در این آلبوم از درون مایه موسیقی اصیل به فضایی نو نظر کرده است. احمد کامیار خواننده این آلبوم ، شهریور ۱۳۴۵ در اصفهان به دنیا آمده است. او در آغاز مسیر، باخواندن آوازها، تمرینات و گوش سپردن به تصانیف بزرگانی چون استاد اکبر گلپایگانی مشق موسیقی را آغاز کرد. از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۷۰ در کلاس های علیرضا افتخاری حاضر شد. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی راهی تهران شد و چندی بعد به اصفهان بازگشت تا شاگردی در محضر خواننده خوش صدای شهرش را از سر بگیرد. با توصیه حسین پاکدل با استاد محمدجلیل عندلیبی آشنا شد. «شب آرزو» اولین آلبوم این خواننده موسیقی ایرانی بود که در سال ۸۸ با آهنگسازی همایون یزدانی منتشر شده است.
رونمایی از آثار جدید موسسه ایران مولانا یکشنبه ۱۸شهریورماه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در «مکتب تهران» به نشانی تهران- پل کریمخان- خیابان عضدی(آبان)-کوچه کیوان-شماره ۸ برگزار می شود. حضور در این مراسم برای عموم علاقه مندان به موسیقی ایرانی آزاد است.

نوشته از کرمان و مکتب تهران تا اصفهان و اکبر گلپایگانی/ فصل تازه‌ای از محمدجلیل عندلیبی با سه آلبوم و سه خواننده اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا