اخبار کسب و کار

سامسونگ احتمالا مشغول توسعه واحد پردازش عصبی است

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

اپل و هواوی در سال ۲۰۱۷ چیپ اختصاصی هوش مصنوعی را در تراشه‌های ساخت خود تعبیه کردند و این اقدام سروصدای زیادی به راه انداخت. حالا به‌نظر می‌رسد سامسونگ هم قصد دارد برای نسل بعدی تراشه‌های اگزینوس، سخت‌افزار مربوط به هوش مصنوعی را تعبیه کند.

بر اساس پروفایل یکی از کارکنان سابق سامسونگ، این شرکت مشغول توسعه‌ی «نسل دوم واحد پردارش عصبی» است. در همین زمینه باید خاطرنشان کنیم که این مهندس در حال حاضر در شرکت کوالکام مشغول به فعالیت است. بر اساس گمانه‌زنی‌ها، گویا این چیپ هوش مصنوعی در نسل بعدی اگزینوس که احتمالا تحت عنوان اگزینوس ۹۸۲۰ معرفی می‌شود، تعبیه خواهد شد.

البته در این پروفایل، اشاره‌ی مستقیمی به ارتباط این سخت‌افزار به تراشه‌ی اگزینوس نشده و شاید سامسونگ مشغول توسعه‌ی چنین چیزی برای تلویزیون‌های هوشمند، یخچال یا موارد این چنینی باشد.

البته با توجه به استقبال روز افزون شرکت‌ها از بخش سخت‌افزاری مختص هوش مصنوعی، به‌نظر می‌رسد کفه‌ی ترازو بیشتر به سمت تراشه موبایل سنگینی می‌کند. سامسونگ با بهره‌گیری از این چیپ می‌تواند عملکرد بخش‌های مختلف گوشی‌های پرچم‌دار خود از جمله پردازش زبان، امنیت و پردازش تصویر را بهبود ببخشد.

با توجه به اینکه طبق شایعات مطرح شده تراشه اسنپ‌دراگون ۸۵۵ هم از چنین بخشی بهره می‌برد، احتمالا به همین خاطر سامسونگ می‌خواهد چنین قطعه‌ای را به تراشه‌ی ساخت خود اضافه کند. نسخه‌های بین‌المللی گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ از تراشه اگزینوس بهره می‌برند و نسخه‌های مختص بازار آمریکا، مجهز به تراشه‌های اسنپ‌دراگون هستند؛ به همین خاطر برای اینکه این دو تراشه از لحاظ قابلیت‌های مختلف وضعیت مشابهی داشته باشند، سامسونگ باید چنین قطعه‌ای را در تراشه‌های خود تعبیه کند.

منبع: Android Authority

The post سامسونگ احتمالا مشغول توسعه واحد پردازش عصبی است appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا