اخبار کسب و کار

«به چشم های تو سوگند» اثر «ایوب صادقی» رونمایی شد

رسانه نوا – آیین رونمایی آلبوم «به چشم های تو سوگند» با صدای «ایوب صادقی» و موسیقی «ابوالفضل صادقی نژاد» عصر روز سه شنبه ۲۳ مردادماه و با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به موسیقی در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش رسانه نوا، قطعات آلبوم «به چشم های تو سوگند» با ترانه های «محمدرضا یار» توسط ابوالفضل صادقی نژاد و امید داورزنی ساخته شده است. همچنین تنظیم قطعات این اثر هم برعهده فردین خلعتبری، غلامرضا صادقی، امید داورزنی و احمد میرمعصومی بوده است.

در ابتدای این مراسم محمدرضا یار سراینده ترانه های آلبوم «به چشم های تو سوگند» به پشت تریبون آمد و ضمن بیان توضیحاتی درباره روند تولید این مجموعه و جزئیات آن، نکاتی را درباره همکاری با ابوالفضل صادقی نژاد و ایوب صادقی عنوان کرد.

سپس امید داورزنی یکی از تنظیم کنندگان این آلبوم به پشت تریبون آمد و دقایقی به صحبت پرداخت و گفت: «من موسیقی را در خانواده صادقی نژاد شروع کردم و اولین بار استادم ابوالفضل صادقی نژاد مضراب را در دستان من گذاشت. نوجوانی من و ایوب صادقی با یکدیگر عجین بوده و در کنار هم چیزهای زیادی یاد گرفتیم. تصور می کنم شروع هرچه در هنر دارم از استادم ابوالفضل صادقی نژاد بوده است. در خوانش ایوب صادقی یک نکته منحصر به فرد است که در ساز پدرش هم این نکته را دیدم. آن هم سادگی نغمه ها است که متاسفانه در شرایط فعلی کمتر شاهد این موضوع هستیم و متاسفانه سادگی از موسیقی ما بیرون رفته است. من افتخار داشتم که در این مجموعه دو اثر داشتم و از ایوب صادقی عزیز ممنونم که به من این اجازه را داد تا در این مجموعه حضور داشته باشم.»

سپس ایوب صادقی با تشویق حضار به پشت تریبون آمد و ضمن خوشامدگویی به حضار، دقایقی در مورد این آلبوم به صحبت پرداخت و گفت: «دو پادشاه در یک اقلیم نمی گنجند اما امید وارزنی افتخار داد و در این آلبوم همراه ما بود. من تازه شروع به هنرجویی و کار کرده ام. اگر بگویم به دلیل حرمت پدر و پسری این افتخار را پیدا کردم که کنار پدر قرار بگیرم اما واقعا لیاقت آن را ندارم که اسم من در کنار فردین خلعتبری بزرگ قرار بگیرد که همه موسیقی ایران به نوعی وام دار او است. زمانی که کلام معنای خوب داشته باشد و بتواند معنی درست را به مخاطب برساند، می تواند یک موسیقی را تبدیل به بهترین اثر هنری کند. بهترین موسیقی اگر با کلام نازل توام شود، هیچ وقت نمی تواند به سرمنزل مقصود برسد. به همین دلیل از محمدرضا یار تشکر می کنم که لطف داشت و در این آلبوم همراه ما بود.»

وی ادامه داد: «در حال حاضر در بحث حرفه ای موسیقی مشکل نشر و پخش آثار را داریم. موزیسین های زیادی هستند که آثار ارزشمندی در گنجینه دارند اما شرایطی برای رساندن موسیقی به گوش مخاطبان ندارند. به همین دلیل از موسسه «ایران گام» و آقای «صدرالدین حسینخانی» که به همراه موسسه «هنر شهر» پخش این اثر را برعهده گرفتند، تشکر ویژه می‌کنم.»

پس از صحبت های ایوب صادقی، ابوالفضل صادقی نژاد که آهنگسازی این اثر را برعهده داشتند به پشت جایگاه آمد و از حضار به دلیل حضورشان در این مراسم و همچنین از عوامل آلبوم تشکر کرد.

امیریل ارجمند بازیگر سینما و تلویزیون سخنران بعدی بودند که پشت تریبون آمدند و دقایقی در مورد این آلبوم به صحبت پرداخت و گفت: «تسلط به شعر مهمتر از تسلط به موسیقی است، البته زمانی که کار با کلام انجام می دهید. فرهنگ ده هزار ساله این کشور سهم بسزایی در موسیقی می تواند داشته باشد. شرایط پدر و پسر هنرمند بسیار ویژه است. در یک جا باید دست بکشید و خودتان حرکت کنید بدون اینکه بخواهید جایی سفارشتان کنند. همیشه می گویند کار شما ساده تر است اما من می گویم کار ما سخت تر است. ایوب صادقی سه سال است که پیگیر انتشار این آلبوم است و خوشحالم که وی می تواند راه خودش را مسلط تر طی کند.»

در بخش دیگر این مراسم فردین خلعتبری آهنگسازو تنظیم کننده برجسته موسیقی کشورمان نیز دقایقی به صحبت پرداخت و گفت: «ماجرای موسیقی برای من آنقدر مهم است که رسمیت بیش از من را اذیت می کند. من اجتماعات را به اینکه حضار آن چقدر است، نمی شناسم بلکه برایم حواس هایی که آنجا جمع است بیشتر اهمیت دارد. زمانی که راجع به موسیقی برنامه ای داریم دوست دارم بیشتر موسیقی اجرا شود و اجرای زنده ببینم و کمتر حرف زده شود. میزان احساساتی که میان این پدر و پسر رد و بدل شد کمی رشک برانگیز است و گاهی به تعارف می رسد. زمانی که کنار آقای صادقی نژاد نشسته بودم و دیدم که ایوب صادقی روی صحنه احساساتی شده بود، ایشان احساساتشان دوچندان بود. من یکی از کارهای این آلبوم را با علاقه و نه با وظیفه ارکستراسیون کردم که این علاقه برگرفته از روابط خوب این پدر و پسر است. دوست خوبمان بهنام ابوالقاسم هم نوازندگی پیانو و رهبری ارکستر را برعهده داشت.»

وی ادامه داد: «آقای صادقی نژاد اینطور نیست که شما احساس کنید چیزی را اضافه در اختیار کسی قرار می دهید. شما کاری را انجام می دهید که هر پدری باید انجام دهد و این پدری را در حق دیگران هم انجام می دهید. من زمانی که پشت سر شما صحبت های خوبی می شنوم، حس می کنم نقشی که در زندگی ایوب صادقی دارید باعث شده تا همه علاوه بر خودش به اصل و نسب او بپردازند.»

این موزیسین سرشناس در پایان خاطرنشان کرد: «نسل های مختلف که موسیقی را می شنوند و گاهی دوباره ریمیکس می کنند آن زمان می توانیم بگوییم که ادبیات آهننگین با موسیقی آن دوره کار خودش را کرده است. موضوع دیگر هم این است که موسیقی به ادبیات اضافه می شود و موسیقی که در ذهن شاعر وجود دارد، شعر را می سازد و به همین دلیل نسبت به موسیقی کمی متعصب هستم. در کشور ما متاسفانه موسیقی باید خودش را به چیزهایی مانند سینما، اپرا و… بچسباند تا بیشتر دیده شود که این اتفاق درباره موسیقی خجسته نیست. اگر موسیقی در قالب اصلی خودش باشد، مطمئنا روی ادبیات، سینما و تئاتر اثر شگرفی می گذارد و ما درباره آن کاملا غفلت می‌کنیم.»

سید عباس سجادی ترانه سرا، منتقد و مدیر بنیاد آفرینش های هنری نیاوران نیز سخنران بعدی بود و دقایقی در مورد این آلبوم صحبت کرد و گفت: «در حوزه موسیقی ایرانی، موسیقی با کلام جایگاه ویژه خود را داشته است. بحثی که بزرگواران موسیقی مطرح می کنند این است که خواننده به عنوان یک ساز است. زمانی که از صدا به عنوان آوا استفاده می کنیدشاید این تعبیر را داشته باشید اما بهانه ساخت یک تصنیف چیزی غیر از کلام است؟ خواننده به عنوان مجری کار چه نقشی دارد؟ تعبیر من این است که آثار با کلام در موسیقی ایرانی مانند یک اثر خوشنویسی است و حرمت کلام را نباید فدای چنین نگاه هایی کنیم. دوستان ما در حوزه آهنگسازی نسبت به موسیقی تعصب زیادی دارند اما من چندان موافق نیستم. اما به هر حال برای کسانی که در شرایط امروز جامعه که برای زیست هنر نیست تلاش می کنند. به ویژه تهیه کنندگانی که سرمایه خود را در یک بازار پرریسک قرار داده اند.»

در ادامه این مراسم احمد میرمعصومی یکی از تنظیم کنندگان آلبوم و همچنین داوود فیاضی دقایقی به صحبت پرداختند و پس از آن دو قطعه از این آلبوم برای حضار پخش شد و سپس با حضور مهمانان این مراسم از آلبوم «به چشم های تو سوگند» رونمایی شد.

گرفتن عکس یادگاری مهمانان مراسم با ایوب صادقی و ابوالفضل صادقی نژاد حسن ختام این مراسم بود.

هنگامه اخوان، فردین خلعتبری، بابک صحرایی، شهرام شکوهی، صدرالدین حسینخانی، امیریل ارجمند، محمدرضا یار، امید داورزنی، احمد میرمعصومی، محمدرضا اسکندری، صادق آزمند، برنا غیاث، داوود فیاضی و… از جمله مهمانان این مراسم بودند.

گفتنی است؛ آلبوم موسیقی «به چشم های تو سوگند» با صدای «ایوب صادقی» و موسیقی «ابوالفضل صادقی نژاد» به همت موسسه شرکت «صدای هنر» هفته آخر مردادماه منتشر و توسط شرکت «ایران گام» و موسسه «هنر شهر» در سراسر کشور پخش می‌شود.

عکس: مرجان عابدینی

نوشته «به چشم های تو سوگند» اثر «ایوب صادقی» رونمایی شد اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا