اخبار کسب و کار

AnTuTu: پردازنده‌های هشت هسته‌ای و نمایشگر Full HD محبوب اندرویدی‌ها

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

شرکت AnTuTu که یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های بنچمارک اندرویدی را دارد، به رسم هرساله آمار کلی از محبوب‌ترین ویژگی‌های دستگاه‌های اندرویدی در سال ۲۰۱۸ را اعلام کرده است. از آن‌جایی که این اپلیکیشن یکی از مورد استفاده‌ترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های بنچمارک به حساب می‌آید، آمار کلی از محبوب‌ترین فاکتورها در گوشی‌های اندرویدی را جمع‌آوری می‌کند و این آمار نشان می‌دهد که کاربران بیشتر به سمت چه گوشی‌هایی جلب می‌شوند.

اولین دسته بندی، رزولوشن نمایشگر است که طبق اعلام AnTuTu، حدود ۲۴.۳۷ درصد از گوشی‌هایی که توسط این اپلیکیشن بنچمارک گرفته می‌شوند، نمایشگری Full HD با نسبت نمایشگر ۱۶:۹ دارند. این یعنی هنوز گوشی‌هایی با نمایشگر بدون حاشیه هنوز آنقدر فراگیر نشده است. رتبه بعدی با ۱۷.۱۹ درصد هم نمایشگر‌هایی با رزولوشن Full HD+ هستند که درواقع این بخش مربوط به گوشی‌هایی با نسبت صفحه ۱۸:۹ می‌شود. همچنین ۱۶.۰۹ درصد نیز مربوط به گوشی‌هایی با رزولوشن فول‌اچ‌دی با بریدگی نمایشگر می‌شود که نسبت صفحه ۱۹:۹ یا ۱۹.۵:۹ دارند.

آمار بعدی مربوط به پردازنده می‌شود. طبق اعلام AnTuTu امسال ۷۳.۵ درصد از گوشی‌هایی که با این اپلیکیشن بنچمارک گرفته‌اند، گوشی‌هایی هشت هسته‌ای بوده‌اند و ۲۱.۹ درصد نیز مربوط به گوشی‌های چهار هسته‌ای می‌شود.

آمار مربوط به حافظه رم هم نشان می‌دهد که ۳۶.۵۱ درصد از گوشی‌های اندرویدی به ۶ گیگابایت حافظه رم مجهز بوده و ۳۱.۷۰ درصد دیگر حافظه رم چهار گیگابایتی داشته‌اند. رتبه سوم نیز مربوط به گوشی‌هایی با سه گیگابایت حافظه رم می‌شود و گوشی‌هایی که رم هشت گیگابایتی دارند هم به اندازه گوشی‌هایی که رم ۲ گیگابایتی دارند، محبوب هستند. از آن‌جایی که قیمت حافظه رم گوشی‌ها روز به روز ارزان‌تر می‌شود، بیش از پیش شاهد استفاده از رم ۴ و ۶ گیگابایتی در گوشی‌های میان‌رده هستیم.

آمار سوم مربوط به حافظه داخلی گوشی‌ها می‌شود. ۴۱.۱۳ درصد از گوشی‌هایی که امسال با AnTuTu بنچمارک گرفته شده‌اند، حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی دارند و رتبطه بعدی متعلق به گوشی‌هایی ۱۲۸ گیگابایتی است که مشخصا از گوشی‌های ۳۲ گیگابایتی محبوب‌تر هستند.

در نهایت آخرین آمار مربوط به نسخه‌های اندروید می‌شود. طبق این چارت، ۶۱.۴ درصد گوشی‌ها به اندروید اورئو مجهز بوده‌اند و رتبه دوم به اندروید نوقا می‌رسد. این آمار گرچه با آماری که گوگل اخیرا از میزان استفاده از نسخه‌های مختلف اندروید داده بود متفاوت است اما بخشی از این تفاوت به این بر می‌گردد که گوشی‌های جدید بیشتر سراغ اپلیکیشن AnTuTu رفته‌اند تا از گوشی خود بنچمارک بگیرند.

منبع: GSMArena

The post AnTuTu: پردازنده‌های هشت هسته‌ای و نمایشگر Full HD محبوب اندرویدی‌ها appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا