اخبار کسب و کار

دومین «کوچه فستیوال موسیقی» بوشهر برگزار می‌شود

رسانه نوا – دومین «کوچه فستیوال موسیقی» از بیستم تا بیست و ششم اسفند ماه در شهر بوشهر با حضور گروه­های مختلف که به اجرای موسیقی نواحی خواهند پرداخت، برگزار خواهد شد.

به گزارش رسانه نوا، فستیوال موسیقی کوچه، رویدادی است کاملا مستقل که به همت تعدادی هنرمند و هنر دوست، هر ساله، اسفند ماه، در کوچه­ای از کوچه های بندر بوشهر برگزار می­شود.گروه­هایی از بوشهر(گروه هیرون و گروه شبدیز)، خوزستان (گروه کماکان)، افغانستان، آذربایجان (گروه وحید اسداللهی)، خراسان شمالی(گروه نغمه­ستان)، لرستان (گروه سورنای)، هرمزگان (گروه داماهی) و هم­چنین گروه­های موسیقی عربی طی هفت روز در دو سانس ساعت ۱۹ و ساعت ۲۱:۳۰ در کافه حاج رییس بوشهر به اجرای موسیقی خواهند پرداخت. سانس ساعت ۲۳ به بداهه­نوازی اختصاص خواهد داشت.

به گفته برگزارکنندگان این فستیوال که جمعی از هنرمندان بوشهرهستند، فستیوال موسیقی کوچه، می­خواهد زمزمه­هایِ زیر لب، تران‌ه­های پشت پنجره­ها و آوازهای آخر شبِ رهگذرانِ پس­کوچه­‌های همه خانه­های ایران و جهان را بشنود. این فستیوال تلاش دارد در روزهای برگزاری‌اش، موسیقی ناب را، ساده و بی­تکلف، برای ارتقای زیستنِ انسانی به گوش و قلب مخاطبانی برساند که هجوم صداهای سطحی و نازل محاصره‌ شان کرده است. احسان عبدی­پور که از برگزارکنندگان این فستیوال است، می­‌گوید: «فستیوال موسیقی کوچه کاملا مستقل بوده و بدون حمایت مالی از سوی هر شخص یا ارگانی برگزار می­‌شود. در اساسنامه این فستیوال هیچ سود و دستمزدی برای برگزارکنندگان در نظر گرفته نشده است و بلیط­فروشی تنها با هدف تامین هزینه­‌های برگزاری و پرداخت دستمزد گروه­های موسیقی انجام شده است».

اختتامیه این برنامه روز یکشنبه ۲۶ اسفند خواهد بود.

نوشته دومین «کوچه فستیوال موسیقی» بوشهر برگزار می‌شود اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا