اخبار کسب و کار

دیزنی نسخه لایواکشن «گوژپشت نتردام» را می‌سازد

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

شرکت والت دیزنی قصد دارد نسخه لایواکشن «گوژپشت نتردام» (The Hunchback of Notre Dame) را بسازد. گوژپشت نتردام که در اصل نام رمانی معروف از نویسنده شهیر فرانسوی ویکتور هوگو است تا به حال در تاریخ سینما بارها مورد اقتباس قرار گرفته است.

برای ساخت نسخه لایواکشن گوژپشت که قرار است اثری موزیکال باشد دیزنی سراغ سازندگان موسیقی نسخه انیمیشن اثر رفته و قرار است آلن منکن و استفان شوارتز روی ساخت موسیقی این فیلم کار کنند

از جمله این اقتباس‌ها می‌توان به اقتباس ویلیام دیترله در سال ۱۹۳۹ با بازی چارلز لوتن در نقش کازیمودو و ژان دولانوا در سال ۱۹۵۶ با هنرنمایی آنتونی کویین در نقش کازیمودوی گوژپشت اشاره کرد. گرچه عمر اقتباس‌های سینمایی از این اثر طولانی‌تر از این حرف‌هاست و به نوعی می‌توان ادعا کرد ایده ساخت نسخه‌ای از گوژپشت نتردام به قدمت تاریخ سینما است چونانکه در سال ۱۹۰۵ هم شاهد ساخت فیلم کوتاه صامتی با اقتباس از این رمان معروف بوده‌ایم.
علاوه بر اقتباس‌های سینمایی یادشده والت دیزنی هم پیش از این در سال ۱۹۹۶ یک نسخه انیمیشن از گوژپشت نتردام ساخته بود. این شرکت قصد دارد انیمیشن محبوب خود را به یک فیلم لایواکشن تبدیل کند.
برای ساخت نسخه لایواکشن گوژپشت که قرار است اثری موزیکال باشد دیزنی سراغ سازندگان موسیقی نسخه انیمیشن اثر رفته و قرار است آلن منکن و استفان شوارتز روی ساخت موسیقی این فیلم کار کنند. همچنین دیوید هنری هوانگ فیلم‌نامه نویسی این اثر را برعهده خواهد داشت که از نمایش‌نامه‌نویسان شاخص آمریکایی است.
در حال حاضر درباره سایر عوامل پروژه جدید دیزنی اطلاعات چندانی در اختیار نداریم اما مشخص شده که جش گد صدای‌پیشه اولاف در انیمیشن «منجمد» و ایفاگر نقش لوفو در نسخه لایواکشن «دیو و دلبر» در ساخت گوژپشت حضور خواهد داشت.
اقدام برای بازسازی لایواکشن انیمیشن‌های قدیمی شرکت والت دیزنی ادامه سیاستی است که در چندسال گذشته توسط شرکت دیزنی دنبال شده و از نظر تجاری نوعی سیاست موفقیت‌آمیز به حساب می‌آید. «کتاب جنگل» و «دیو و دلبر» دو نمونه از آثاری هستند که با پیروی از این خط‌مشی جدید ساخته شدند و در سال آینده نیز شاهد اکران آثاری چون علاالدین، شیرشاه و دامبو خواهیم بود که در همین راستا ساخته شده‌اند.

The post دیزنی نسخه لایواکشن «گوژپشت نتردام» را می‌سازد appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا