اخبار کسب و کار

پیش‌بینی کاهش فروش آیفون‌ها در سال آینده

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

شهرت برند اپل آنقدر زیاد است که در نظر کاربران عادی و کارشناسان، رشد فروش آیفون‌ها توقف‌ناپذیر به‌نظر می‌رسید. اما طی چند ماه گذشته، گزارش‌های متعددی در رابطه با فروش پایین‌تر از حد انتظار آیفون‌های جدیدی منتشر شده است. اما حالا تحلیلگر شرکت Nomura در جدیدترین گزارش خود گفته که با توجه به شرایط فعلی، انتظار دارد فروش آیفون ها در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ روند نزولی داشته باشد.

این تحلیلگر اعتقاد دارد فروش ۲۱۳ میلیون آیفون در سال ۲۰۱۸ در سال بعد به ۲۰۴ میلیون و در سال ۲۰۲۰ به ۲۰۰ میلیون خواهد رسید. طبق این تحلیل، مهم‌ترین دلیل این کاهش، تغییرات اندک ظاهری آیفون های جدیدتر خواهد بود.

بر اساس این گزارش، آیفون‌های ۲۰۱۹ بار دیگر از طراحی مشابه آیفون X بهره می‌برند.

بر اساس این گزارش، آیفون‌های ۲۰۱۹ بار دیگر از طراحی مشابه آیفون X بهره می‌برند. این یعنی جانشین‌های آیفون‌ XR، آیفون‌ XS و آیفون‌ XS مکس تفاوت ظاهری چندانی با این گوشی‌ها نخواهند داشت. مهم‌ترین تفاوت آن‌ها، به غیر از موارد همیشگی مانند بهبود در زمینه‌ی تراشه‌ها و دوربین، مربوط به تعبیه‌ی مشخصه‌های جدید در ارتباط با واقعیت افزوده خواهد بود.

به همین خاطر، گفته می‌شود اپل برای آیفون‌های ۲۰۲۰ دست به تغییرات ظاهری خواهد زد که احتمالا مهم‌ترین آن، حذف بریدگی نمایشگر است. علاوه بر این، انتظار می‌رود آیفون‌های ۲۰۲۰ از ویژگی‌های واقعیت افزوده بیشتری بهره ببرند و همچنین از اینترنت ۵G پشتیبانی کنند.

در حال حاضر، اپل هنوز رسما به این کاهش فروش اشاره‌ای نکرده است. اما با توجه به تغییر استراتژی بازاریابی مربوط به آیفون، به‌نظر می‌رسد چنین گزارش‌هایی کاملا حقیقت دارند.

منبع: Phone Arena

The post پیش‌بینی کاهش فروش آیفون‌ها در سال آینده appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا