اخبار کسب و کار

ژاپن استفاده از تجهیزات هواوی و ZTE را ممنوع کرد

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

هنوز یک هفته از بازداشت مدیر مالی هواوی در کانادا به اتهام نقض تحریم‌های علیه ایران نگذشته که روز گذشته خبرگزاری رویترز اعلام کرد دولت ژاپن به‌زودی ممنوعیت خرید تجهیزات هواوی و ZTE را اعلام می‌کند.

اگر این خبر در نهایت تایید شود، در زمینه‌ی تحریم هواوی، ژاپن به آمریکا، استرالیا و نیوزیلند ملحق می‌شود که خبر مربوط به مورد آخر حدود ۱۰ روز قبل اعلام شد. منبع مربوط به این خبر رویترز می‌گوید اصلی‌ترین دلیل ژاپنی‌ها برای اتخاذ این تصمیم، نگرانی‌های امنیتی بوده است.

هواوی‌ بارها اعلام کرده که ارتباطات مستقیمی با دولت چین ندارد.

هواوی بارها اعلام کرده که ارتباطات مستقیمی با دولت چین ندارد و همچنین بهره‌گیری از تجهیزات خود در کشورهای مختلف برای استفاده‌های جاسوسی را به‌شدت تکذیب کرده است. با وجود این اقدامات، روزبه‌روز به کشورهایی که هواوی را تحریم می‌کنند، افزوده می‌شود.

شرکت ZTE سال گذشته به اتهام فروش تجهیزات به ایران و کره شمالی با تحریم‌های سنگینی از طرف آمریکا روبرو شد و فاصله‌ی چندانی با ورشکستگی نداشت. نکته‌ی جالب توجه در مورد این پرونده این است که اگرچه دونالد ترامپ دستور نهایی تحریم هواوی را صادر کرده، ولی در مورد شرکت ZTE در نهایت تصمیم گرفت این تحریم‌ها را لغو کند و فقط به یک جریمه سنگین بسنده کند.

در همین حین، باید خاطرنشان کنیم اپراتور بریتانیایی BT Group در حال حذف تجهیزات هواوی از شبکه‌های ۳G و ۴G فعلی خود است و گفته که دیگر از این شرکت خرید نمی‌کند.

منبع: Android Authority

The post ژاپن استفاده از تجهیزات هواوی و ZTE را ممنوع کرد appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا