اخبار کسب و کار

اپلیکیشن‌های گوگل برای شرکت‌های اروپایی دیگر رایگان نیست

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

در ماه ژوئیه، اتحادیه اروپا به گوگل دستور داد که افزایش غیرقانونی حضور پلی‌استور، گوگل کروم و دیگر اپلیکیشن‌های خود در سیستم‌عامل اندروید را متوقف کند. علاوه بر این، گوگل به‌خاطر این اقدامات ۵ میلیارد دلار جریمه شد. در راستای همین موضوع، گوگل تصمیم گرفته رویکرد خود را در قبال شرکت‌های اروپایی که از اندروید استفاده می‌کنند، تغییر دهد.

شرکت‌های فعال در اتحادیه اروپا، برای استفاده از این اپلیکیشن‌ها باید مبلغی را بپردازند.

برای اولین بار در تاریخ این سیستم‌عامل، از این به بعد گوگل‌ شرکت‌ها را مجبور به امضای قرارداد مربوط به بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های این شرکت نمی‌کند. با این حال، شرکت‌های فعال در اتحادیه اروپا، برای استفاده از این اپلیکیشن‌ها باید مبلغی را بپردازند. خوشبختانه این شرکت‌ها می‌توانند فقط حق امتیاز برخی از اپلیکیشن‌ها را خریداری کنند. این یعنی شرکت‌های اروپایی سازنده‌ی گجت‌ها، این امکان را دارند که برای بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های موردنظر خود به‌عنوان مثال پلی استور، کروم و گوگل سرچ، حق امتیاز آن‌ها را جداگانه بپردازند و لازم نیست که یک مبلغ هنگفت برای امتیاز تمام اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گوگل پرداخت کنند.

در مورد خود اندروید هم گوگل‌ اعلام کرده این سیستم‌عامل همچنان رایگان باقی می‌ماند و به همین خاطر شرکت‌ها برای ایجاد نسخه‌های موردنظر خود لازم نیست مبلغی را بپردازند. در حال حاضر معلوم نیست که آیا این قانون برای تمام گجت‌های اندرویدی که در اروپا فروخته می‌شوند اعمال خواهد شد یا اینکه تنها شرکت‌های اروپایی مشمول این قانون هستند. در هر صورت، این هزینه‌های اضافی باعث می‌شود که قیمت گجت‌ها تا حد کمی افزایش پیدا کنند؛ هزینه‌هایی که هنوز جزییات آن مشخص نشده است. با توجه به اعلام گوگل، این قوانین جدید از تاریخ ۲۹ اکتبر اجرا می‌شوند.

منبع: Phone Arena

The post اپلیکیشن‌های گوگل برای شرکت‌های اروپایی دیگر رایگان نیست appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا