اخبار کسب و کار

گوگل ترنسلیت حالا قادر به تشخیص لهجه‌های گوناگون در زبان‌های مختلف است

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

پشتیبانی اندروید از لهجه‌های گوناگون مربوط به زبان‌های مختلف، به سال‌ها پیش برمی‌گردد. به‌عنوان مثال، زبان انگلیسی در لهجه‌هایی مانند آمریکایی، بریتانیایی، هندی و دیگر موارد ارائه می‌شود. هرچند پشتیبانی از این تفاوت لهجه‌ها شاید در نگاه اول قابل تشخیص نباشد، اما همین موضوع در بهبود تجربه‌ی کاربری افراد مختلف تا حد زیادی اثرگذار است. به‌عنوان مثال، تغییر زبان پیش‌فرض از انگلیسی آمریکایی به لهجه بریتانایی، واحد پول پیش‌فرض در کیبرد را از دلار به پوند تغییر می‌دهد و این موضوع در تشخیص صدای گوگل اسیستنت هم تاثیر زیادی دارد.

گوگل ترنسلیت که در سال‌های اخیر به‌لطف بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های یادگیری ماشینی تا حد زیادی بهبود یافته، حالا می‌تواند لهجه‌های مختلف زبان‌های گوناگونی را تشخیص بدهد. در نسخه‌ی جدید گوگل اسیستنت، گزینه‌هایی برای تشخیص صدا یا خروجی صوتی این زبان‌ها و لهجه‌ها تعبیه شده است:

  • انگلیسی: لهجه‌های آمریکایی، بریتانیایی، استرالیایی و هندی
  • بنگالی: لهجه‌های کشور بنگلادش و هند
  • فرانسوی: لهجه‌های کشور فرانسه و کانادا
  • اسپانیایی: لهجه‌های کشور مکزیک و اسپانیا

این قابلیت جدید در نسخه ۵.۲۴.۰ گوگل ترنسلیت قرار دارد و کاربران پلتفرم‌های اندروید و iOS می‌توانند از این مشخصه‌ی جذاب بهره ببرند.

منبع: Phone Arena

The post گوگل ترنسلیت حالا قادر به تشخیص لهجه‌های گوناگون در زبان‌های مختلف است appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا