اخبار کسب و کار

فوجی فیلم با GFX 50R سنسور مدیوم فرمت را در بدنه شبیه رنج‌فایندر قرار داده است

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

فوجی فیلم در نمایشگاه فوتوکینا امسال غوغا کرده است. علاوه بر اولین دوربین مدیوم فرمت صد مگاپیکسلی این شرکت، آن‌ها یک دوربین مدیوم فرمت با استایل رنج‌فایندر معرفی کرده‌اند و گویا فوجی می‌خواهد عکاسان خیابانی، این بار با سنسوری بزرگ و غول آسا به عکاسی بپردازند. ترکیب سنسور بزرگ ۵۱.۴ مگاپیکسلی با این بدنه و طراحی شاید بهترین چیزی باشد که امسال در نمایشگاه فوتوکینا معرفی شده است.

اگرچه ما دوربین‌های فول فریم را به عنوان دوربین‌های کاملا حرفه‌ای و برای کاربران حرفه‌ای می‌دانیم اما خب یک پله بالاتر از فول فریم هم وجود دارد که به آن مدیوم فرمت می‌گویند. سری دوربین‌های مدیوم فرمت فوجی (که اولین بار با دوربین GFX 50S در نمایشگاه فوتوکینا ۲۰۱۶ معرفی شد) سنسور‌هایی ۷۰ درصد بزرگ‌تر از سنسورهای فول فریم دارند. در حال حاضر تنها دوربین این سری که GFX 50S باشد قیمتی معادل ۵۸۵۰ دلار فقط برای بدنه دارد اما دوربین GFX 50R، نه تنها بدنه کوچک‌تری داشته بلکه با قیمتی کمتر و معادل ۴۵۰۰ دلار از اواخر ماه نوامبر عرضه می‌شود.

با حذف فضای زیادی که دوربین GFX 50S برای قرارگیری ویوفایندر گرفته بود، فوجی توانسته چنین دوربینی در اندازه بسیار کوچک‌تر بسازد. همچنان در GFX 50R هم شاهد ویزور OLED هستیم و بدنه دوربین نیز برای شرایط مختلف آب و هوایی و مخصوصا هوای بارانی، مقاوم خواهد بود. ضخامت این دوربین نیز نسبت به ۵۰S حدود ۲.۵ سانتی‌متر کمتر شده که این کاهش ضخامت به بهای از بین رفتن نمایشگر مونوکروم بالای دوربین برای نمایش اطلاعات لحظه‌ای دوربین تمام شده است. قیمت کمتر این دوربین درواقع مساوی است با کنترلر‌های سخت‌تر و محدودیت‌های جدید اما در عوض دریافت بدنه کوچک‌تر و کامپکت‌تر که ۱۴۵ گرم از GFX 50S سبک‌تر بوده و عکاسان خیابانی به خوبی قدر آن را می‌دانند.

فوجی فیلم قرار نیست دوربین ۵۰S را با ۵۰R جایگزین کند. درواقع فوجی آنقدر از خود مطمئن است که توانسته بین این دو دوربین تفاوت‌های قابل توجهی را پدید آورد تا انتخاب بین آن‌ها برای دسته‌های مختلف کاربران ساده باشد. Yuji Igarashi، یکی از مدیران ارشد فوجی فیلم در آمریکای شمالی، گفته است که «دوربین GFX 50R مدل سبک‌تر و کامپکت‌تری است که در دوربین‌ها مدیوم فرمت ما حضور دارد و برای عکاسان حرفه‌ای که در زمینه عکاسی خیابانی، عکاسی مستند و عکاسی پرتره فعالیت می‌کنند، عالی خواهد بود». برای محقق شدن این هدف که از دوربینی مدیوم فرمت خارج از استودیو و در خیابان استفاده شود، فوجی فیلم بلوتوث را هم به این دوربین اضافه کرده تا عکاسان بتوانند به سادگی عکس‌ها را به گوشی خود منتقل کنند.

در نهایت از نظر مشخصات فنی تفاوت زیادی بین ۵۰R و ۵۰S وجود ندارد اما گویا در GFX 50R که روز گذشته معرفی شد، رابط کاربری جدیدی برای آن طراحی شده و همچنین پورت USB Type-C نیز با پورت میکرو USB جایگزین شده است. همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، این دوربین از اواخر ماه نوامبر و با قیمت ۴۵۰۰ دلار عرضه خواهد شد. شما درباره این دوربین جدید فوجی فیلم چه فکر می‌کنید؟

منبع: TheVerge

The post فوجی فیلم با GFX 50R سنسور مدیوم فرمت را در بدنه شبیه رنج‌فایندر قرار داده است appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا