اخبار کسب و کار

عکس‌های جدید از رابط کاربری سامسونگ در اندروید پای منتشر شد

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

سامسونگ اگرچه بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی هوشمند در دنیا به حساب می‌آید اما همیشه این موضوع به ما ثابت شده که در زمینه عرضه بروزرسانی‌های بزرگ اندروید، کند و ضعیف عمل می‌کنید. اما حالا به لطف عکس‌های جدیدی که لو رفته، نشان می‌دهد که سامسونگ رابط کاربری Samsung Experience را برای اندروید پای تغییر خواهد داد و باید انتظار رابط کاربری جدیدتری داشته باشیم.

قبل از اینکه خیلی خوشحال شوید، بگذارید بگوییم که این عکس‌ها نسخه‌های ابتدایی این رابط کاربری را نشان می‌دهد و احتمالا ممکن است در طراحی رابط کاربری ضعف‌ها و باگ‌هایی دیده شود که طبیعتا به احتمال زیاد در نسخه نهایی برطرف خواهند شد. هرچه باشد این تصاویر به خوبی حال و هوای Samsung Experience 10 با اندروید پای را نشان می‌دهند.

بگذارید با صفحه قفل یا همان لاک‌اسکرین شروع کنیم. سامسونگ این بخش را به طور کل از نو طراحی کرده و با تغییر فونت و جا به جا کردن زمان و تاریخ به وسط نمایشگر، این صفحه را زیبا‌تر کرده است. به علاوه آیکن‌های دوربین و تماس را هم کمی بالاتر آورده که از نظر UX یک پیشرفت حساب می‌شود چرا که اکنون دسترسی به آن راحت‌تر است. همچنین این آیکن‌های با دو نوار رنگی که شبیه به آیکن تماس و دوربین هستند جایگزین شده‌اند تا مینیمال و ساده باشند. وقتی از صفحه قفل می‌گذریم، اولین تغییری که در صفحه Home توجه ما را جلب می‌کند، باز طراحی دکمه‌های اندروید در پایین نمایشگر است. البته این دکمه‌ها را می‌توان به طور کل حذف کرد و از سیستم ناوبری مبتنی بر ژست‌های حرکتی در اندروید پای استفاده کرد اما هنوز عکسی از این ویژگی اندروید پای در رابط کاربری جدید سامسونگ در دسترس نیست.

همچنین صفحه مولتی تسک نیز تغییر کرده و اکنون شبیه به همین صفحه در گوشی‌های پیکسل با اندروید پای شده و اپلیکیشن‌های در حال اجرا را به شکل کارت‌هایی با چینش افقی نشان می‌دهد.

تغییر بعدی در صفحه اعلان‌ها دیده می‌شود. اگر دقت کرده باشید در اینجا تمام باکس‌ها گوشه‌هایی گرد دارند که شبیه به گوشه‌های گرد شده نمایشگر‌های پرچمداران سامسونگ است و از این نظر با خود گوشی همخوانی خواهد داشت. همچنین سامسونگ یک حالت تاریک یا Dark Mode برای رابط کاربری در نظر گرفته که در صورت فعال کردن آن، بخش‌های مختلف رابط کاربری به رنگ تیره در خواهند آمد و به نظر می‌رسد تمام این اسکرین‌شات‌ها در همین حالت گرفته شده‌اند.

تغییرات بزرگی هم به اپلیکیشن تماس، پیامک‌ها، گالری و بیکسبی راه پیدا کرده است تا رابط کاربری این اپلیکیشن‌ها با خود سیستم عامل هماهنگ‌تر باشد. در مجموع گوشه‌های گرد شده در بخش‌های مختلف شاید بیشترین تغییری باشد که در این رابط کاربری جدید به چشم می‌آید.

اینکه سامسونگ توانسته تنها یک ماه پس از عرضه اندروید پای چنین تغییرات گسترده‌ای را در رابط کاربری این سیستم عامل ایجاد کند و خود را برای عرضه بروزرسانی بزرگ اندروید پای آماده کند، نشان از این دارد که Project Treble که گوگل در اندروید پای هم آن را اجرا کرده، در عرضه زودتر بروزرسانی‌ها موثر است. اگرچه بازهم انتظار داریم زودتر از این‌ها گوشی‌های سامسونگ به آخرین نسخه از اندروید بروز شوند اما تا همین حد پیشرفت هم خبر خوبی برای کاربران سامسونگ خواهد بود. شما درباره رابط کاربری جدید Samsung Experience 10 چه فکر می‌کنید؟

منبع: phoneArena

The post عکس‌های جدید از رابط کاربری سامسونگ در اندروید پای منتشر شد appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا