اخبار کسب و کار

آموزش ۶ مدل خط چشم برای انواع چشم‌های ریز و درشت

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

مدل خط چشم شما همیشه نمی‌تواند شما را زیباتر نشان دهد، کافی است در انتخاب مدل و کشیدن خط، کمی اشتباه کنید تا آرایش چشم و صورت شما از یک حالت دراماتیک به حالتی نامتناسب تبدیل شود. شاید به همین دلیل است که خیلی از خانم‌ها لااقل کشیدن خط چشم را به ویژه برای موقعیت‌ها و مناسبت‌های خاص بر عهده‌ی آرایشگرشان می‌گذارند. اما بیایید صادق باشیم، هیچ کدام از ما همیشه از نتیجه‌ی کار آرایشگرمان هم راضی نیستیم! با دانستن این که کدام مدل خط چشم برای چشم‌های درشت، چشم‌های ریز یا چشم‌های کشیده مناسب‌تر است، هم خودتان حرفه‌ای‌تر آرایش می‌کنید و هم این بار که به آرایشگاه رفتید می‌دانید که دقیقا چه مدل آرایش چشمی را دوست دارید داشته باشید.

مدل خط چشم برای چشم بادامی‌ها

معمولا چشم بادامی‌ها خودشان را با کسانی که چشم گرد دارند اشتباه می‌گیرند. پس چطور بفهمید مدل چشم شما بادامی است یا چشمان گرد دارید؟ اگر لبه‌های بالایی و پایینی چشم شما کمی با پلک پوشانده شده است، شما جزو چشم بادامی‌ها هستید. چشم‌های شما احتمالا کمی حالت رو به بالا دارد.

کشیدن خط چشم:

نکته: هدف شما این است که ظاهر چشم خود را بهتر کنید، پس با استفاده از سایه چشم روشن در بخش داخلی پلک و سایه‌ی تیره در گوشه‌ی بیرونی، کمی سایه روشن ایجاد کنید.

 1. یک خط چشم مایع انتخاب کنید، خط چشم ژلی ایزادورا (Isadora) انتخاب مناسبی است.
 2. با کشیدن یک خط بسیار باریک از بحش داخلی پلک بالای چشم، کار را شروع کنید.
 3. سعی کنید خط را تا جای ممکن تمیز و نزدیک به مژه‌ها نگه دارید.
 4. هر قدر به گوشه‌ی بیرونی پلک نزدیک می‌شوید کمی خط را پهن‌تر کنید و به سمت بالا ببرید.
 5. یک خط باریک، ظریف و نزدیک به مژه‌ها روی پلک پایینی چشم بکشید.
 6. می‌توانید برای آن که آرایش چشم کمی دودی باشد، انتهای خط چشم را اندکی محو کنید.

مشاهده و خرید انواع خط چشم

مدل خط چشم برای چشم‌های پلک افتاده

مدل خط چشم برای پلک افتاده

اگر پلک‌های شما کمی پایین‌تر است و یک چروک کوچک بالای چشم به وجود آورده، باید بگوییم شما از آن دسته خانم‌هایی هستید که پلک‌های کمی افتاده دارید و احتمالا یک مدل آرایش چشم می‌خواهید که پلک‌هایتان را کمی بالا بکشد و چشم‌ها را باز کند. چه آرایش چشمی مناسب شما است؟ یک خط چشم باریک زیر پلک شما گم می‌شود، پس به یک خط چشم پهن‌تر نیاز دارید که تاکید بیشتری روی چشم‌ها به وجود آورد.

کشیدن خط چشم:

 1. ابتدا به یک خط چشم ضد آب و با کیفیت نیاز دارید که روی پلک پخش و محو نشود. خط چشم Color Effect میسیلین (Misslyn) مناسب است.
 2. برای کشیدن خط چشم، قلمو را کاملا به پلک خود فشار داده و ثابت کنید تا مطمئن شوید که خط از مژه‌هایتان فاصله نمی‌گیرد.
 3. انتهای خط چشم را با یک خط ظریف کمی به سمت بالا بکشید.
 4. برای آن که چشم‌هایتان درشت‌تر دیده شود، از یک ریمل بلندکننده‌ی مژه استفاده کنید. ریمل را به اندازه و تمیز به کار ببرید. ریمل جدا کننده Defining برند میسلین برای شما مناسب است.

چطور خواب را از چشم‌ها ببریم؟

احتمالا زیاد به شما می‌گویند که چشم‌های خواب‌آلوده‌ای دارید. برای رفع این موضوع به یک سایه چشم شرابی یا بژ-نقره‌ای نیاز دارید که آن را در گوشه‌های داخلی و زیر ابرو استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: انواع برس آرایشی را بهتر بشناسید!

مدل خط چشم برای چشم‌های رو به پایین

مدل خط چشم برای چشم خمار

مدل چشم رو به پایین تقریبا همان چشم بادامی است با این تفاوت که در انتها، کمی حالت افتاده دارد. وقتی نوبت به آرایش چشم می‌رسد، شما نیاز دارید که کمی چشم‌ها را بالا بکشید.­

کشیدن خط چشم:

 1. کشیدن خط را از جایی بالاتر از محلی که فکر می‌کنید خط چشم باید قرار بگیرد شروع کنید.
 2. می‌توانید سر خود را به عقب بخوابانید و خط را از میانه‌ی پلکه به سمت شقیقه‌ها در زاویه‌ی ۴۵ درجه بکشید.
 3. بالا بردن خط چشم از وسط پلک باعث می‌شود چشم‌های شما حالت بازتر و بالا رفته‌ای پیدا کند.
 4. از جادوی سایه چشم روشن برای بالابردن پلک‌ها غافل نشوید. از یک سایه چشم قرمز صورتی یا نارنجی در آرایش پشت چشم خود استفاده کنید.

مشاهده و خرید انواع سایه چشم

مدل خط چشم برای چشم‌های رو به بالا

آموزش کشیدن خط چشم

چه چیز درست برعکس یک چشم خمار رو به پایین است؟ چشم‌هایی که کمی پلک آن‌ها به سمت بالا حرکت کرده است. فرم چشم شما کمی به چشم بادامی‌ها شباهت دارد، با این تفاوت که پلک پایینی شما کمی برجسته‌تر از پلک بالایتان به نظر می‌رسد. نکته این است که شما باید تقارن طبیعی چشمتان را افزایش دهید.

کشیدن خط چشم:

نکته: برای آنکه فرم چشم شما زیباتر به نظر برسد می‌توانید از کمی سایه‌ی روشن نئونی روی پلک پایینی چشم استفاده کنید.

 1. خط چشم را روی هر دو پلک بالایی و پایینی چشم به کار ببرید.
 2. خط را در گوشه‌های بیرونی چشم، پهن‌تر بکشید.
 3. انتهای خط چشم خود را کمی محو کنید، برای این کار می‌توانید از یک خط چشم مدادی مانند مداد چشم Effet Smoky بورژوا (Bourjois) استفاده کنید که دارای برس برای محو کردن خط است.
 4. سعی نکنید حالت بالا رفته‌ی چشم را با آرایش کم کنید و چشم را رو به پایین ببرید. به جای این کار از حالت طبیعی چشم‌ها پیروی کنید.

مدل خط چشم برای چشم‌های گرد

مدل خط چشم برای چشم درشت

چشم گرد معمولا هم در پلک پایین و هم در پلک بالا حالتی فرور فته دارد که باعث می‌شود چشم‌ها به شکل طبیعی باز و خیره دیده شوند. جلوی آینه بایستید و مستقیم به خودتان نگاه کنید. اگر می‌توانید خط سفید دور عنبیه را به راحتی ببینید، چشم‌های شما گرد است. هدف شما از آرایش چشم باید این باشد که کمی چشم‌ها را کشیده‌تر نشان دهید.

کشیدن خط چشم:

 1. بهتر است به جای خط چشم مایع از یک مداد چشم پررنگ مثل مداد چشم Soft Liner برند بی یو (Beyu) استفاده کنید.
 2. مدل خط چشم گربه‌ای برای فرم چشم‌های شما می‌تواند بسیار مناسب باشد. چرا که کشیدگی چشم را افزایش می‌دهد.
 3. برای آن که ظاهر دراماتیک‌تری داشته باشید یک مداد چشم مانند مداد چشم Effet Smoky بورژوا (Bourjois) را دقیقا روی خط مژه‌های بالا و پایین خود به شکل محو شده استفاده کنید.
 4. به سادگی می‌توانید با استفاده از یک سایه چشم موشی-دودی آرایش چشم عروسکی داشته باشید.

مشاهده و خرید انواع مداد چشم

مدل خط چشم برای چشم‌های ریز

مدل خط چشم برای چشم ریز

احتمالا برای شناخت این فرم چشم نیازی به هیچ توضیحی ندارید! در کل شما می‌خواهید با آرایش کردن چشم خود را درشت‌تر کنید. فراموش نکنید که استفاده‌ی بیش از حد از خط چشم دقیقا نتیجه‌ی عکس دارد.

کشیدن خط چشم:

 1. برای درشت نشان دادن چشم‌ها یک راه حل بیشتر وجود ندارد و آن هم استفاده از مداد چشم سفید یا کرم داخل چشم است. مداد چشم Soft Liner شماره ۶۹۰ بی یو (Beyu) برای این کار مناسب است.
 2. به هیچ وجه از مداد چشم مشکی در داخل چشم استفاده نکنید، چون این کار چشم‌های شما را ریزتر نشان می‌دهد.
 3. موقع کشیدن خط چشم، خط را فقط در انتهای پلک بالایی کمی به سمت بیرون و بالا بکشید.
 4. زیر چشم را خط بکشید و خط را در گوشه‌های چشم کمی محو کنید، این کار باعث می‌شود چشم‌های شما درشت‌تر و بازتر به نظر برسد.

در نهایت فراموش نکنید که برای داشتن یک آرایش زیبا و تمیز به لوازم آرایشی با کیفیت نیاز دارید.

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل علاوه بر این که از برندهای آرایشی معروفی مانند بی یو (Beyu)، اسنس (Essence) و آرت دکو (Artdeco) جدیدترین لوازم آرایشی و بهداشتی را در اختیار شما قرار می‌دهد، در بخش توضیحات، اطلاعات کاملی در مورد هر محصول و نحوه‌ی استفاده از آن را هم ارائه کرده است.

The post آموزش ۶ مدل خط چشم برای انواع چشم‌های ریز و درشت appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا