اخبار کسب و کار

غذای مدیترانه‌ای حتی برای شنوایی هم مفید است!

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

تحقیقات نشان داده است رژیم غذای مدیترانه‌ای و رژیم غذایی مناسب برای کاهش فشار خون، می‌تواند تا ۳۰ درصد خطر ناشنوایی یا مشکلات شنوایی خفیف و شدید را کاهش دهد.

این که غذای خوب بخورید و رژیم غذایی سالم داشته باشید می‌تواند روی کیفیت شنوایی شما هم تاثیر مثبت داشته باشد و خطر کم شنوایی و ناشنوایی را کاهش دهد. محققان در تحقیقات اخیری که در مجله “Nutrition Finds” منتشر شده اعلام کرده‌اند: ما افرادی که رژیم غذایی سالم را دنبال می‌کنند بررسی کردیم و متوجه شدیم که خطر کم‌شنوایی و ناشنوایی شدید و خفیف، در این افرد کمتر است. در این تحقیقات ۷۱۰۰۰ خانم در طول ۲۲ سال مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

تحقیقات نشان داده است کسانی که عادت‌های غذایی آن‌ها شبیه به رژیم غذایی مدیترانه‌ای بود (Alternate Mediterranean Diet) یا رژیم غذایی مناسب برای کاهش فشار خون (Dietary Approaches to Stop Hypertension) داشتند، تا ۳۰ درصد کمتر از کسانی که رژیم غذایی متفاوتی داشتند، دچار مشکلات کاهش شنوایی خفیف یا شدید شدند.

رژیم غذایی مدیترانه ای

رژیم غذای مدیترانه‌ای شامل مواد غذایی مثل روغن زیتون بکر، غلات، حبوبات، سبزیجات، میوه‌ها، مغزها و ماهی است. رژم غذایی بر پایه کاهش فشار خون (Dietary Approaches to Stop Hypertension) نیز شامل میوه‌ها، سبزیجات و لبنیات کم چرب در کنار محدود کردن مصرف نمک می‌شود. بر اساس این تحقیقات فقط برخی غذاها می‌توانند در سیستم شنوایی تاثیرگذار باشند؛ غذاهایی که دارای ترکیبات مشخصی هستند. غذاهایی که دارای پتاسیم، فولیک اسید، روی و منیزیم هستند این قابلیت را دارند که شنوایی را تقویت کنند. یک رژیم غذایی مشابه به نام “Alternative Healthy Eating Index-2010” نیز ممکن است خطر کم‌شنوایی و ناشنوایی را در خانم‌ها کاهش دهد.

کم شنوایی

محققان هنوز نتوانسته‌اند علت مستقیم تاثیر رژیم غذایی را در این رابطه نشان دهند، اما با این حال رژیم غذایی سالم به سلامت کلی کمک می‌کند و همچنین ممکن است بتواند خطر کاهش شنوایی را در افراد پایین بیاورد. حدود ۴۸ میلیون نفر در آمریکا دچار مشکل کم شنوایی هستند و پیدا کردن راه حل برای درمان و پیشگیری از این موضوع همیشه در حال انجام است. با این که این تحقیقات نشان دادند که چطور برخی از مواد غذایی بر کاهش خطر کم‌شنوایی تاثیر می‌گذارد، محققان اضافه کردند که هنوز رابطه رژیم غذایی با خطر کم‌شنوایی و ناشنوایی کاملا شفاف نیست.

منبع: Health 24

The post غذای مدیترانه‌ای حتی برای شنوایی هم مفید است! appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا