اخبار کسب و کار

گلکسی اس ۱۰ مجهز به پیشرفته‌ترین حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر خواهد بود

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

در حال حاضر، دو نوع حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر وجود دارد که یکی از آن‌ها اپتیکال و دیگری از تکنولوژی مافوق صوت بهره می‌برد. بر اساس گزارش رسانه‌های کره‌ای، گلکسی اس ۱۰ مجهز به حسگر اثر انگشت مافوق صوت خواهد بود. طبق این گزارش، یکی از مهم‌ترین نقاط قوت گلکسی اس ۱۰ همین بهره‌گیری از جدیدترین حسگرهای اثر انگشت مافوق صوت ساخت کوالکام است.

البته همین حالا هم گوشی‌هایی مانند ویوو NEX از چنین حسگرهایی بهره می‌برند، اما این حسگرها از نوع اپتیکال و ساخته شده توسط شرکت چینی Gudix هستند. سامسونگ هم قصد دارد از حسگرهای ساخت Gudix برای گوشی‌های میان‌رده سری A استفاده کند و حسگرهای باکیفیت ساخت کوالکام را فقط برای گلکسی اس ۱۰ اختصاص می‌دهد.

سامسونگ هم قصد دارد از حسگرهای ساخت Gudix برای گوشی‌های میان‌رده سری A استفاده کند.

نسل اول این حسگرهای کوالکام، از شیشه‌هایی به حداکثر به‌ضخامت ۳۰۰ میکرون پشتیبانی می‌کرد و این عدد برای نسل دوم ۸۰۰ میکرون است. طبق گزارش‌ها، با توجه به امضای قرارداد همکاری بین هواوی و کوالکام، احتمالا میت ۲۰ پرو اولین گوشی مجهز به نسل دوم این حسگر خواهد بود. البته برای بررسی قابلیت‌های نسل سوم این فناوری، باید تا زمان معرفی گلکسی اس ۱۰ صبر کنیم.

طبق نظر برخی از تحلیلگران، سامسونگ برای گلکسی اس ۱۰ تکنولوژی‌های ارائه شده از جانب کمپانی‌ها مختلف را مورد بررسی قرار داده است. سامسونگ فناوری ساخت کوالکام را انتخاب کرده زیرا می‌تواند از پنل‌های اولد با ضخامت ۱.۲ میلی‌متر پشتیبانی کند، می‌تواند قابلیت آنلاک کردن زیر آب را ارائه کند و در نهایت می‌تواند ضربان قلب کاربر را تشخیص بدهد. با توجه به این موارد و اینکه می‌تواند از پنل‌های اولد ضخیم پشتیبانی کند، سامسونگ بدون تغییر در فناوری پنل‌های اولد می‌تواند از این تکنولوژی بهره ببرد.

منبع: Phone Arena

The post گلکسی اس ۱۰ مجهز به پیشرفته‌ترین حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر خواهد بود appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا