اخبار کسب و کار

چه مواد غذایی عفونت‌های پوستی را رفع می کند؟

عفونت‌های پوستی عفونت‌هایی هستند که در اثر حمله میکروارگانیسم‌های مضر به بدن مانند باکتری ها، ویروس ها، قارچ‌ها و انگل‌ها ایجاد می‌شوند.

به نقل از ارم نیوز، بیش از ۹۰ درصد لوازم آرایشی باعث عفونت می‌شوند عفونت‌های پوستی ممکن است ناشی از یک عارضه پاتولوژیک باشد یا به دلیل خوردن برخی از مواد غذایی که باعث آلرژی می‌شوند، رخ دهند و علائم آن در بعضی از افراد در زمستان به دلیل کم آبی ناشی از قرار گرفتن مداوم در هوای سرد بدتر شود؛ بنابراین باید برای جلوگیری از بروز آن، بر خوردن یک گروه خاص از غذا‌ها در هنگام سرما مداومت داشته باشیم که این غذا‌ها عبارتند از:

* کلم

کلم سرشار از “ویتامین C” است و به بدن در مبارزه با عفونت باکتریایی کمک می‌کند. سالهاست که از برگ کلم به عنوان پادزهر برای بهبود بریدگی ها، خراش ها، زخم ها، آبسه‌ها و زخم‌های آلوده استفاده می‌شود. به عنوان مثال، از برگ کلم می‌توان برای برداشتن چرک از ناخن‌های پا و از بین بردن عفونت استفاده کرد.

* روغن نارگیل

روغن نارگیل یک درمان خانگی مؤثر برای عفونت‌های پوستی است و حاوی مقادیر زیادی اسید لوریک و کاپریسیل است که هر دو ماده مغذی هستند و برای تقویت سیستم ایمنی بدن کار می‌کنند؛ بنابراین توصیه می‌شود پوست را با روغنی که از آن استخراج شده ماساژ دهید تا از آن در برابر باکتری‌های مضر که باعث ایجاد عفونت می‌شوند، محافظت کنید.

* سیر

سیر تازه حاوی یک اسید آمینه به نام “آلین” است که دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد عفونی کننده است که می‌تواند با باکتری‌های ایجاد کننده آکنه مقابله کرده و تورم و التهاب را کاهش دهد.

خوردن سیر تازه می‌تواند به از بین بردن مخمر، قارچ‌ها و کرم‌ها از سیستم گوارش نیز کمک کند. سیر همچنین یک داروی موضعی ایمن برای عفونت‌های پوستی است.

* عسل

عسل سفید به مبارزه با عفونت‌های پوستی کمک می‌کند؛ زیرا حاوی آنزیم هیدروژن پراکسید است که آن را به یک درمان موضعی موثر برای بیماری‌های پوستی و زخم‌ها تبدیل می‌کند.

* زردچوبه

این ماده رایج که در آشپزخانه استفاده می‌شود یک درمان طبیعی عالی برای انواع بیماری‌های پوستی از جمله جوش، اگزما و درماتیت آتوپیک است. به لطف خاصیت ضد التهابی، میکروبی و آنتی اکسیدانی شگفت انگیز، زردچوبه را می‌توان برای پاک سازی زخم‌ها و سوختگی‌ها نیز مصرف و یا با شیر مخلوط کرد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا