اخبار کسب و کار

رازهای خلق سمفونی هفتم شوستاکویچ در محاصره‌ لنینگراد فاش شد/ انتشار کتاب «رهبر ارکستر» با ترجمه‌ی فاطمه تناسان

رسانه نوا – کتاب «رهبر ارکستر» که حاوی روایت و جزییات نوشتن سمفونی هفتم دیمیتری شوستاکوویچ و نقش تاریخی آن در شکستن محاصره‌ لنینگراد است، به فارسی ترجمه و در اختیار مخاطبان قرار گرفت.

به‌گزارش رسانه نوا به نقل از روابط عمومی نشر نیماژ، رمان «رهبر ارکستر» نوشته‌ سارا کوئیگلی و با ترجمه فاطمه تناسان توسط نشر نیماژ منتشر و با شمارگان ۵۰۰ نسخه در دسترس علاقه‌مندان به ادبیات و موسیقی قرار گرفت.

این کتاب ۴۱۶ صفحه دارد و قیمت پشت جلد آن ۴۹۰۰۰ تومان تعیین شده است.

این رمان روایت نوشتن سمفونی هفتم دیمیتری شوستاکوویچ و نقش تاریخی آن در شکستن محاصره‌ لنینگراد در جنگ جهانی دوم است؛ تلفیقی از واقعیت و ناگفته‌های خلق این سمفونی در بحبوحه‌ یکی از شدیدترین نبردهای تاریخ جهان با جهان داستانی سارا کوئیگلی که داستانی پرکشش از موسیقی و تلاش برای حفظ عشق را به‌تصویر می‌کشد.

این رمان پس از انتشار در سال ۲۰۱۱ بیست هفته پرفروش‌ترین کتاب نیوزیلند بود و پس از آن در کشورهای انگلستان، ایتالیا، آلمان، جمهوری چک، فرانسه و ترکیه هم با اقبال بسیار خوبی روبرو شد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«ممکن است پافشاری مرا در دقت به جزئیات مسخره کنند. حتماً این خشونت‌ها وسخت‌گیری‌های من را شبیه پیشوای بزرگ رژیم خوف‌انگیزمان می‌دانند! (عادت کرده‌اند این حرف‌ها را درِ گوشی به هم بگویند، از ترس اینکه مبادا افراد استالین پشت‌ِ در حرف‌های آن‌ها را بشنوند.) شاید هم ذات خصمانه‌ی من بیشتر شبیه هیتلر، بزرگ‌ترین دشمن کشورمان باشد، که البته این حرف را با صدای بلندتری می‌گویند. من این مقایسه‌ها را می‌شنوم و به نظرم ملال‌آور و در عین حال عادی هستند.»

نوشته رازهای خلق سمفونی هفتم شوستاکویچ در محاصره‌ لنینگراد فاش شد/ انتشار کتاب «رهبر ارکستر» با ترجمه‌ی فاطمه تناسان اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا