اخبار کسب و کار

روایت رهبر میهمان ارکستر ملی از اجرای مشترک ایران و آذربایجان

رسانه نوا – رهبر میهمان ارکستر ملی ایران در اجرای بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر معتقد است: خوشبختی یک ارکستر این است که بتواند با زبان موسیقی با مخاطبانش ارتباط برقرار کند.

به گزارش رسانه نوا، «آقاوردی پاشایوف» گفت: خیلی خوشحالم از اینکه سابقه ۲۰ ساله همکاری در ایران دارم و در شهرهای مختلف مثل اردبیل، زنجان، شیراز، تهران و اصفهان کنسرت داده‌ام؛ علاقه قلبی به ایران دارم و این مرا بسیار خوشحال می‌کند که موسیقی آذربایجان در ایران مخاطب زیادی دارد.

وی در مورد همکاریش با ارکستر ملی ایران گفت: من این اجراها را خیلی مثبت ارزیابی می‌کنم و این همکاری موسیقایی بین دو کشور که ریشه‌های فرهنگی مشترک دارند خیلی خوب است و نتیجه صدرصد مثبت دارد؛ البته من پیش از این در کشورهایی مانند روسیه، اکراین، قزاقستان، تاجیکستان، آلمان، فرانسه، ترکیه و مراکش و چند کشور دیگر اجرا داشته‌ام.

پاشایوف در مورد ارزیابی‌اش از نوازندگان ارکستر گفت: نوازندگان ارکستر ملی ایران بسیار خوب هستند و نت‌های تازه را خیلی خوب می‌توانند بنوازند و مطمئمنم که این ارکستر هر جای دنیا برود می تواند هرقطعه‌ای را اجرا کند. از همکاری با رهبر ارکستر ملی ایران لذت بردم؛ آقای شهبازیان موسیقی‌دان باسواد و با تجربه‌ای است و کارکردن با چنین انسانی برای من خیلی خوشایند و باعث افتخار است.

وی افزود؛ من یه آرزوی قلبی دارم که انشالله در آینده با ارکستر کشورخودمان آذربایجان و ارکستر ایران یک کنسرت مشترک در ایران و کشور‌های دیگر داشته باشیم؛ من تجربه این را دارم که ارکستر آذربایجان و قزاقستان با هم یک گروه ۱۰۰ نفره شدند و یک اجرا مشترک در فرانسه داشتند که بسیار عالی بود و انشالله همین کار را با ایران داشته باشیم.

وی در مورد ویژگی قطعات آذربایجانی که در این کنسرت اجرا می‌شود گفت: در این کنسرت ما چند قطعه از آهنگسازان نامی آذربایجان اجرا می کنیم که در دنیا شناخته شده و جنبه بین‌المللی دارند. آثار آهنگسازانی چون، حاجی بیلی ، قاراقارایف ، فکرت امیرف و نیازی در این کنسرت اجرا می‌شود.

وی افزود: همچنین خواننده این قطعات سمیر جعفراف است که در سطح بین‌المللی شناخته شده است.

ارکستر ملی ایران به مشاور هنری و رهبری فریدون شهبازیان و با حضور رهبر میهمان آقاوردی پاشایوف در جشنواره موسیقی فجر از ساعت ۱۸و۳۰ دقیقه امروز در تالار وحدت قطعات ایرانی و آذربایجانی اجرا می‌کند.

نوشته روایت رهبر میهمان ارکستر ملی از اجرای مشترک ایران و آذربایجان اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا