اخبار کسب و کار

اجرای ارکستر زهی آرکو در تالار رودکی

رسانه نوا – اولین اجرای رسمی ارکستر زهی آرکو به رهبری و مدیریت هنری ابراهیم لطفی روزهای ۲۰ و ۲۱ دی ماه در تالار رودکی برگزار می شود.

به گزارش رسانه نوا، ارکستر زهی آرکو به رهبری و مدیریت هنری ابراهیم لطفی با ترکیبی از نوازندگان موسیقی کلاسیک ساعت ۲۰ روزهای پنجشنبه ۲۰ و جمعه ۲۱ دی ماه اولین اجرای رسمی خود را در تالار رودکی روی صحنه می برد. در این کنسرت رپرتواری با محوریت آثار دوره باروک برای مخاطبان اجرا می شود.

علی جعفری پویان از شاگردان ارشد ابراهیم لطفی در کنسرت پیش رو به عنوان کنسرت مایستر حضور دارد.

ابراهیم لطفی از جمله هنرمندان شاخص حوزه موسیقی است که چندی پیش نیز در مراسم «سال نوا» از وی قدردانی شد. این هنرمند که از نگاه تعدادی هنرمندان به خلوت گزیده موسیقی کلاسیک کشورمان شهرت دارد سال ۱۳۴۵ در تهران زاده شد. پدرش از شاگردان ویولن ابوالحسن صبا بود. لطفی با تشویق خانواده در ۱۰ سالگی برای تحصیل در موسیقی و رشته نوازندگی ویولن وارد هنرستان عالی موسیقی شد و نزد ماریکو مانوکیان و ابوالقاسم طالب زاده نواختن ویلون را آموخت، سپس تا کارشناسی ارشد موسیقی در دانشکده موسیقی دانشگاه هنر ادامه تحصیل داد. این هنرمند از ۱۶ سالگی برای نواختن ویولن وارد ارکستر سمفونیک تهران و صدا و سیما شد و با ارکسترهای موسیقی گوناگونی همکاری و سپس به تدریس در هنرستان‌های موسیقی، دانشکده موسیقی دانشگاه هنر و دپارتمان موسیقی دانشگاه تهران پرداخت.

ابراهیم لطفی در سال ۱۳۷۵ «گروه کوارتت زهی تهران» را بنیان نهاد که از گروه‌های موسیقی کلاسیک ایران است. لطفی همچنین رهبری ارکستر زهی فرهنگسرای نیاوران را در سال ۱۳۸۰ برعهده داشت و آثاری از موسیقیدانان بزرگ جهان را اجرا کرد.

نوشته اجرای ارکستر زهی آرکو در تالار رودکی اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا