اخبار کسب و کار

کنسرت گروه بین المللی «تکسیم» در تهران برگزارمی‌شود

رسانه نوا – گروه سرشناس موسیقی ترکیه‌ای برای نخستین بار در تهران و برج میلاد روی صحنه می‌رود.

به گزارش رسانه نوا، گروه بین المللی موسیقی «تکسیم» که یک گروه موسیقی بی کلام در ترکیه است، برای نخستین بار در تاریح ۱۸ دی ماه در برج میلاد روی صحنه می رود و چهره هایی چون: علی زندوکیلی، امید حاجیلی، یاشار خسروی و میثم مروستی در صفحات شخصی خود علاقمندان به موسیقی را برای حضور در این اجرا دعوت کرده اند.

این گروه موسیقی استانبولی در حالی در تهران به اجرای برنامه خواهند پرداخت که تاکنون سه آلبوم را در کشور ترکیه منتشر کرده اند.

اعضای گروه، هوسنو شان‌اندریجی (کلارینت)، آیتاچ دوغان (ساز قانون) و اسماعیل تونچبیلک(باغلاما) هستند.

محمود شبیری از تهیه کنندگان این کنسرت درباره این برنامه معتقد است: «حضور آرتیست های بین المللی معمولا بر اساس عیار هنری آنها در ایران اتفاق می افتد. گروه «تکسیم» کنسرت های فراوانی را در سالهای گذشته روی صحنه برده است و انتشار تصاویر این کنسرت ها در ایران باعث شده این گروه طرفداران زیادی را داشته باشد.»

وی افزود: «۱۸ دیماه در برج میلاد با یک برنامه متفاوت در خدمت علاقمندان به موسیقی هستیم و علاوه بر استقبال جالب برخی ستاره های موسیقی از این کنسرت در ایران، هیجان مخاطبین فراوان این گروه در کشور نیز غافلگیرمان کرده و امیدواریم با یک اجرای خوب بتوانیم پس از مدت ها کنسرت جذابی را روی صحنه ببریم.»

نام گروهِ «تکسیم»، از مشهورترین میدان شهر استانبول یعنی «میدان تکسیم» گرفته شده و آن ها در سال ۲۰۰۷ اولین آلبوم‌شان را با الهام از فضای این شهر منتشر کرده‌اند.

این گروه تا به حال سه آلبوم منتشر کرده‌اند: «تکسیم تریو » در سال ۲۰۰۷، «تکسیم تریوی ۲» در سال ۲۰۱۳ و «آهی» در سال ۲۰۱۶. موسسه «رنگین کمان هنر جوان» به تهیه کنندگی محمود شبیری و سپهر صاحبی برگزار کنندگان این کنسرت هستند.

نوشته کنسرت گروه بین المللی «تکسیم» در تهران برگزارمی‌شود اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا