اخبار کسب و کار

«فصل سکوت» به تالار وحدت رسید/ جزییات یک اجرای متفاوت

رسانه نوا – فرهاد هراتی آهنگساز و رهبر ارکستر روز یکشنبه ۲۳ دی ماه با همراهی گروه کُر «نامیرا» چارچوب متفاوتی از آلبوم «فصل سکوت» را در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

به گزارش رسانه نوا، فرهاد هراتی آهنگساز، نوازنده و رهبر ارکستر پس از رونمایی و اجرای چندین برنامه از آلبوم «فصل سکوت» ساعت ۲۱:۳۰ روز یکشنبه ۲۳ دی ماه تازه ترین کنسرت این پروژه را همراه با گروه کُر «نامیرا» در قالبی متفاوت روی صحنه می برد. این کنسرت به تهیه کنندگی موسسه «آوای هنر» به مدیریت محمد جلیل پور در تالار وحدت تهران میزبان علاقه مندان موسیقی است.

هراتی درباره جزییات کنسرت پیش رو توضیح داد: سال ۹۶ کنسرت تئاتر «فصل سکوت» در فرهنگسرای نیاوران تهران روی صحنه رفت و خوشبختانه با استقبال خوب مخاطبان نیز مواجه شد. پس از این اجرا ما در اردیبهشت سال ۹۷ بود که موفق به رونمایی از آلبوم «فصل سکوت» شدیم و پس از برگزاری مراسم رونمایی بود که اجراهای زنده ای از این پروژه را ابتدا در کافه گالری نیاوران سپس در فضای باز هتل استقلال و بعد از آن در شهر رشت برپا کردیم. حالا پس از بازخوردهای بسیار مثبتی که از مخاطبان دریافت شد تصمیم گرفتیم تا این بار همراه با گروه کُر «نامیرا» اجرای زنده دیگری را با قالبی متفاوت در تالار وحدت روی صحنه ببریم که این بار تک نوازی پیانو با همراهی گروه کُر خواهد بود. به عبارتی من برای کنسرت تهران اثر جدیدی را برای کُر نوشتم که برایم تجربه بسیار متفاوتی از آلبوم «فصل سکوت» است.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی هایی که انجام گرفته قبل از برگزاری کنسرت تهران، اجرای زنده ای را روز ۱۴ دی ماه در سالن سیتی سنتر اصفهان خواهیم داشت که این کنسرت نیز به تهیه کنندگی موسسه «نغمه سرای پارسیان» میزبان دوستداران موسیقی است. البته تفاوتی که این کنسرت با کنسرت تهران دارد، اجرای تک نوازی پیانو بدون همراهی گروه کُر است که با ویژگی های متفاوتی روی صحنه خواهد رفت. توضیح اینکه هم در اجراهای تهران و هم در اجرای اصفهان فرید حامدی به عنوان کارگردان هنری پروژه در کنارم حضور دارد و علاوه بر ساخت تیزر، طراحی پوستر و موارد تبلیغی طراحی صحنه اثر را نیز به عهده خواهد داشت.

این نوازنده و رهبر ارکستر در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن قدردانی از حمایت های موسسه «آوای هنر» در تهیه کنندگی پروژه توضیح داد: بسیار خوشحالم که برای اولین بار یک موسسه موسیقایی فعال در حوزه موسیقی پاپ، این بار در کنار مجموعه ای قرار گرفته که خارج از این ژانر فعالیت می کند. این در حالی است که ما قطعا برای کنسرت پیش رو کار سختی داریم و باید به شکلی فضای کنسرت را هدایت کنیم که چنین موسساتی برای اجراهای بعدی گروه هایی خارج از موسیقی پاپ به استمرار حمایت های خود ادامه دهد. به هر حال من و گروه کُر «نامیرا» حال خوبی داریم که پس از مدت ها دوباره به تالار وحدت می آییم و می توانیم در خانه خودمان به اجرای برنامه بپردازیم.

فرهاد هراتی اردیبهشت ماه سال جاری با هدف تولید اثری متفاوت و تجربی در عرصه موسیقی بی کلام آلبوم «فصل سکوت» را منتشر کرد. این هنرمند که طی سال های گذشته چه در قالب انفرادی و چه به عنوان رهبر گروه کُر«نامیرا» فعالیت هایی با خوانندگان و نوازندگان کشورمان داشته با انتشار دل نوشته ای به دغدغه های خود برای تولید این آلبوم بی کلام اشاره کرد و گفت: «سکوت آدمی، آمیخته ای از سرفصل های رنگین زندگی است. ورق هایی آغشته به ناکامی ها و کامیابی ها. کتابی قطور از شکست ها و پیروزی ها. عجیب ترین و شگفت انگیزترین دریافت های ما از جهان هستی. ما همواره در سکوت بزرگ می شویم و سکوت ما روز به روز بزرگ تر. فصل سکوت روایتگر مسیر تبدیل سکوت به فریاد است و تصمیم برای دستیابی به نهراسیدن و حرف زدن و باور آنکه من هنوز زنده ام و امیدوار.»

کنسرت «فصل سکوت» به نوازندگی پیانو فرهاد هراتی و همراهی گروه کُر «نامیرا» ساعت ۲۱:۳۰ روز یکشنبه ۲۳ دی ماه به همت موسسه «آوای هنر» در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

نوشته «فصل سکوت» به تالار وحدت رسید/ جزییات یک اجرای متفاوت اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا