اخبار کسب و کار

پیش‌بینی‌ نامزدهای گلدن گلوب ۲۰۱۹ در بخش بهترین فیلم

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

پیش از این درباره گمانه‌زنی‌های منتقدان ورایتی در مورد نامزدهای بهترین سریال سال ۲۰۱۸ در جوایز گلدن گلوب نوشتیم. حالا نوبت به پیش‌بینی نامزدهای گلدن گلوب ۲۰۱۹ در بخش بهترین فیلم می‌رسد. جوایز گلدن گلوب در بخش بهترین فیلم اهمیت زیادی دارد. به دلیل وجود دو بخش بهترین فیلم‌های درام و بهترین فیلم‌های کمدی یا موزیکال در گلدن گلوب، گاهی برنده‌های گلدن گلوب با اسکار تفاوت زیادی دارد. اما معمولا در کل، به خصوص در بخش فیلم‌های درام، تشابه زیادی میان نامزدهای این دو دیده می‌شود. بنابراین نامزد شدن در گلدن گلوب می‌تواند برای فیلم‌ها آغاز مسیری باشد که درنهایت به اسکار منتهی خواهد شد.

اصولا رای‌دهندگان اسکار همیشه نیم‌نگاهی به نامزدهای جوایز گلدن‌گلوب دارند. امسال در بخش موزیکال فیلم «حماسه کولی» از آنهایی است که شاید در گلدن‌گلوب مطرح شود اما از راه یافتن به اسکار باز بماند، چون منتقدان چندان هم سفت و سخت پشتش نایستاده‌اند. در بخش کمدی هم فیلم پرفروش «آسیایی‌های ثروتمند دیوانه» بعید است به جز گلدن‌گلوب در جای دیگری دیده شود. اما به جایش فیلم‌هایی مثل «ستاره‌ای متولد شده است» و «بلک پنتر» (پلنگ سیاه) انتخاب‌های محبوب‌تری برای اسکار خواهند بود. این فهرستی از فیلم‌هایی است که منتقدان ورایتی تصور می‌کنند در گلدن‌گلوب امسال نامزد خواهند شد.

بلکککلنزمن (اسپایک لی)

امتیاز متاکریتیک: ۸۳ از ۱۰۰

از آن فیلم‌هایی که درباره تبعیض نژادی صحبت می‌کند و اسپایک لی دیگر در ساختن‌شان استاد شده است. فیلم داستان یک افسر پلیس آفریقایی-آمریکایی است که موفق می‌شود درون فرقه کوکلوکس کلان نفوذ کند.

حماسه کولی (برایان سینگر)

امتیاز متاکریتیک: ۴۹ از ۱۰۰

فیلم برایان سینگر داستان زندگی فردی مرکوری خواننده بزرگ راک گروه کویین است. داستان از آغاز مسیر او تا کنسرت live aid را روایت می‌کند. کنسرتی که درست پیش از آن فردی مرکوری متوجه می‌شود به بیماری ایدز مبتلاست.

نخستین انسان (دیمین شزل)

امتیاز متاکریتیک: ۸۴ از ۱۰۰

فیلم بیوگرافیک دیمین شزل بعد از ساختن فیلم‌هایی با زمینه موسیقی مثل «ویپلش» و «لالالند» اثری کاملا متفاوت درباره نیل آرمسترانگ است. اولین انسانی که پا روی کره ماه گذاشت. می‌گویند شزل در فیلمش از لحاظ بصری کاری کرده است کارستان.

اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند (بری جنکینز)

امتیاز متاکریتیک: ۸۶ از ۱۰۰

بری جنکینز با فیلم «مهتاب» پیش‌تر مورد توجه فصل جوایز قرار گرفته است. این یکی فیلمش داستان زنی از خیابان هارلم (محله سیاهپوستان) است که ناامیدانه تلاش می‌کند بی‌گناهی نامزدش را از جرمی که به او نسبت داده‌اند ثابت کند.

ستاره‌ای متولد شده است (بردلی کوپر)

امتیاز متاکریتیک: ۸۸ از ۱۰۰

اولین فیلم بردلی کوپر بازیگر مشهور در مقام کارگردان اثری شد که هم در گیشه و هم نزد منتقدان به موفقیت زیادی دست پیدا کرد. بازسازی یک اثر کلاسیکی هالیوود درباره خواننده مشهوری که به یک خواننده جوان‌تر کمک می‌کند به جایگاه ستاره دست پیدا کند در حالی که خودش رو به نابودی می‌رود. بازی لیدی گاگا مورد توجه قرار گرفته و احتمالا هر دو بازیگر اصلی فیلم نامزد دریافت جایزه خواهند شد.

منبع: Variety

The post پیش‌بینی‌ نامزدهای گلدن گلوب ۲۰۱۹ در بخش بهترین فیلم appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا