اخبار کسب و کار

ارائه مرورگر مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم رسما تایید شد

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

بعد از اینکه مرورگر مایکروسافت اج در جلب نظر کاربران ناموفق ظاهر شد، این شرکت بالاخره شکست را پذیرفته و تصمیم گرفته برای این مرورگر از موتور «کرومیوم» (Chromium) استفاده کند. به‌نظر می‌رسد مهم‌ترین دلیل مربوط به این تصمیم، به موضوع سازگاری برمی‌گردد. اگرچه این مرورگر به‌خودی خود از ویژگی‌های حائز اهمیتی بهره می‌برد، ولی با توجه به اینکه تعداد کاربران آن چندان زیاد نیست، طراح‌های وب‌سایت وقت چندانی را صرف سازگاری سایت خود با این مرورگر نمی‌کنند.

پیش‌تر، مایکروسافت به توسعه و بهبود کرومیوم در زمینه‌ی مواردی مانند بهبود اسکرول مبتنی بر قابلیت لمسی، دسترس‌پذیری و سازگاری با گجت‌های ویندوزی مبتنی بر معماری ARM، کمک کرده بود. اما با این مهاجرت، اقدامات مایکروسافت برای بهبود کرومیوم بیشتر از گذشته خواهد شد.

از جمله مهم‌ترین مزایای این مهاجرت، افزایش تعداد به‌روزرسانی‌ها است. پیش از این، آپدیت‌های مایکروسافت اج تنها به‌عنوان بخشی از آپدیت‌های ویندوز ۱۰ عرضه می‌شد. این یعنی برای بهره‌گیری از جدیدترین نسخه این مرورگر، کاربران باید از جدیدترین آپدیت ویندوز بهره می‌بردند. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران تمایل چندانی به به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود ندارند، این موضوع باعث می‌شد که مایکروسافت اج موجود در کامپیوترها، عمدتا از نسخه‌های قدیمی آن باشد.

حالا به لطف بهره‌گیری از کرومیوم، طراحان وبسایت راحت‌تر از قبل می‌توانند سایت‌های موردنظر خود را توسعه دهند و در ادامه، این مرورگر می‌تواند از افزونه‌های مبتنی بر کرومیوم پشتیبانی کند. در ضمن باید خاطرنشان کنیم این مهاجرت به مایکروسافت اجازه می‌دهد مرورگر خود را برای دیگر سیستم‌عامل‌ها عرضه کند و به‌زودی شاهد عرضه آن در سیستم‌عامل مک خواهیم بود.

برخی از افراد اعتقاد دارند دست کشیدن از یک موتور رندرینگ، باعث کاهش تنوع در فضای مرورگرها می‌شود و در این بین مرورگرهای سافاری و فایرفاکس به تنها رقبای مهم مرورگرهای مبتنی بر کرومیوم بدل می‌شوند. اما از طرفی دیگر، برخی از کارشناسان می‌گویند تلاش‌های مایکروسافت برای بهبود کرومیوم، منجر به بهبود کارایی تمام مرورگرهای مبتنی کرومیوم می‌شود و این موضوع به نفع تمام کاربران خواهد بود.

در نهایت باید خاطرنشان کنیم که طبق اعلام مایکروسافت، نخستین نسخه بتا مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم، در اوایل سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود و اگر اشتیاق زیادی به بهره‌گیری از آن دارید، تا آن زمان باید صبر کنید.

منبع: The Next Web

The post ارائه مرورگر مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم رسما تایید شد appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا