اخبار کسب و کار

بازداشت مدیر مالی هواوی در کانادا به اتهام نقض تحریم‌های ایران

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

مدیر مالی هواوی به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران، در کانادا بازداشت شد. «منگ وانژو» (Meng Wanzhou)، در روز شنبه، به درخواست آمریکا در کانادا دستگیر شده و ممکن است به آمریکا منتقل شود.

در ماه‌های اخیر، دولت آمریکا شمشیر را برای هواوی از رو بسته و دستگیری چنین مقام بلندپایه‌ای در یک کشور دیگر، موضوع کم‌سابقه‌ای محسوب می‌شود. «منگ وانژو» دختر موسس هواوی یعنی «رن ژنگفی» (Ren Zhengfei) است که سال‌ها به‌عنوان مهندس شاغل در ارتش آزادی‌بخش خلق چین انجام وظیفه می‌کرد. به خاطر همین سابقه او، آمریکا همواره اتهام‌های مختلفی را به او نسبت داده است. خانم «وانژو» همچنین معاون رئیس هیئت‌مدیره هم هست.

«منگ وانژو» دختر موسس هواوی یعنی «رن ژنگفی» (Ren Zhengfei) است.

در بیانیه‌ای که شرکت هواوی در اختیار Engadget گذاشته آمده: «اطلاعات زیادی در ارتباط با این دستگیری در اختیار این کمپانی گذاشته نشده است. این کمپانی معتقد است در نهایت سیستم قضایی آمریکا و کانادا به نتیجه‌ی منصفانه‌ای خواهند رسید.»

اگرچه خانم «وانژو» در روز شنبه دستگیر شده، ولی بعد از اینکه وزارت دادگستری آمریکا بیانیه‌ای را در اختیار The Globe and Mail قرار داد، این موضوع علنی شد. طبق این بیانیه، در روز جمعه، دادگاه مربوط به آزادی به قید وثیقه او برگزار می‌شود. سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا گفته که در پی درخواست خانم «وانژو»، آن‌ها نمی‌توانند اطلاعات بیشتری را منتشر کنند.

در ماه‌های اخیر، وزارت دادگستری تحقیقات همه‌جانبه خود را در رابطه با نقش هواوی در نقض تحریم‌های علیه ایران آغاز کرده است. هنوز از جزئیات این تحقیقات خبر نداریم. مدتی قبل هم شرکت چینی ZTE به دلیل فروش تجهیزات به ایران و کره شمالی، ۱.۲ میلیارد دلار جریمه شد.

منبع: The Verge

The post بازداشت مدیر مالی هواوی در کانادا به اتهام نقض تحریم‌های ایران appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا