اخبار کسب و کار

آخرین قطار به استانبول؛ رمانی که باید طرفداران ملت عشق بخوانند

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

کتاب آخرین قطار به استانبول روایت عشق‌ها، امیدها و رنج‌های یک خانواده‌ی اهل ترکیه در کشاکش جنگ جهانی دوم است. دختر زیبای آخرین پاشای بازمانده از عثمانی به آنچه پدرش فرهنگ ششصدساله می‌خواند پشت پا می‌زند. او به جنگ با سنت‌های سفت و سخت جامعه‌ش برمی‌خیزد و به همه خواستگاران متمول و ذی نفودش پاسخ منفی می‌دهد زیرا دلباخته مردی جوان و یهودی است و این آغاز ماجرای پر فراز و نشیب زندگی اوست.
سلوا که آتش عشق جانش را گرفته پس از ناامید شدن از حمایت خانواده‌اش به همراه رافائل عشقِ ممنوعش به اروپا فرار می‌کند بی‌خبر اینکه آتشِ بزرگ آنجا زبانه می‌کشد! او و عشقش زمانی به فرانسه می‌رسند که سنگرهای مقاومت جنگ جهانی دوم و صدای هواپیماها همه‌جا را پر کرده است.
فرانسه‌ای که باید مامنِ زیبای عشق آنها باشد حالا زیر یوغ نازی‌هاست و تبدیل به زندانی خاکستری برای او و همسرش و البته هزاران یهودی دیگر شده است. او مجبور است در آغاز زندگی مشترکش روزهایی پر تلاطم و بیمناک را سپری کند و هر لحظه نگران زندانی شدن همسرش باشد تا اینکه گدازه‌های آتش جنگ زندگی او را نیز دستخوش تغییراتی اساسی می‌کند.
خواننده رمان «آخرین قطار به استانبول» همراه با این زوج از آنکارا تا پاریس و از لیون تا قاهره راهی سفری پرمخاطره، هیجان‌انگیز،‌ تاثیرگذار و عاشقانه می‌شود تا وقتی این قطار پرماجرا به مقصد استانبول می‌رسد.
عایشه کولین، رمان‌نویس نامدار اهل ترکیه، در آخرین قطار به استانبول آنچه جنگ با امیدهای آدمی می‌کند را در قالب قصه‌ای لطیف به تصویر می‌کشد و لحظاتی را خلق می‌کند که بعید است تا پایان یافتن این رمان آن را زمین بگذارید.
او که رمان‌های مشهور without a country و Farewell: A Mansion in Occupied Istanbul را در کارنامه خود دارد به عنوان یکی از موفق‌ترین نویسندگان داستان‌های تاریخی شناخته می‌شود. رمان‌های کولین از خوش‌اقبال‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌ها در بازار ترکیه و بازارهای جهانی است که نشان‌ دهنده استعداد درخشان نویسنده در بازنمایی داستان‌های تاریخی است.جالب است بدانید بسیاری از طرفدران رمان ملت عشق خواندن این رمان را نیز توصیه کرده‌اند و تاثیرگذاری این اثر عایشه کولین را با ملت عشق هم طراز می‌دانند.

در کمپین #چی_بخونم می‎‌توانید این دو کتاب را با ۳۰ درصد تخفیف از سایت فیدیبو دانلود کنید.
کد تخفیف: off30

خرید کتاب از فیدیبو

The post آخرین قطار به استانبول؛ رمانی که باید طرفداران ملت عشق بخوانند appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا