اخبار کسب و کار

«شمس جان» با صدای داوود آزاد منتشر می‌شود

رسانه نوا – آلبوم موسیقی «شمس جان» بر اساس حکایت پادشاه و کنیزک از دفتر اول مثنوی معنوی به زودی منتشر و روانه بازار می‌شود.

به گزارش رسانه نوا، «شمس جان» عنوان آلبومی است بر اساس حکایت پادشاه و کنیزک از دفتر اول مثنوی معنوی که به مراحل میکس و مسترینگ در استودیو تاج رسیده است.

دکتر عماد توحیدی آهنگساز این اثر با مطالعه نسخ متعدد مثنوی و مشورت با اساتید مولانا پژوه، در نهایت نسخه قونیه را برای خوانش حکایت انتخاب کرده و بیش از دوسال است که مشغول طراحی و ضبط فضاهای خاص موسیقایی این آلبوم است.

شعر خوانی این اثر توسط عبدالجبار کاکایی انجام گرفته و خوانندگی قطعات به عهده داوود آزاد است. عماد توحیدی در مورد حضور داوود آزاد و عبدالجبار کاکایی، آشنایی جدی داوود آزاد با موسیقی عرفانی و همچنین همنشینی او با فضای معناشناختی مثنوی مولانا را یادآور شد و در مورد اجرای عبدالجبار کاکایی، خوانش گرم او را برآمده از مطالعات عمیقش در ساحت شعر مولانا دانست.

صدابرداری خاص و دشوار فضاهای طراحی شده برای سازها و گروه همسرایان و همچنین خواننده است که به عهده آرش صفدری در استودیو تاج بوده و مشاوره و نظارت ضبط قطعات نیز توسط وحید اختری انجام گرفته است.

ناشر شمس جان مرکز موسیقی حوزه هنری است.

نوشته «شمس جان» با صدای داوود آزاد منتشر می‌شود اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا