اخبار کسب و کار

«واروژان» نوشته حسین عصاران به چاپ سوم رسید

رسانه نوا – چاپ سوم کتاب «واروژان» با موضوع واکاوی زندگی و تحلیل کارنامه هنری واروژان، آهنگساز و تنظیم‌کننده فقید موسیقی ایران، منتشر شد.

حسین عصاران، مؤلف این کتاب، در این باره گفت: «بعد از استقبال غیرمنتظره‌ علاقمندان عرصه موسیقی و ترانه از این کتاب، بر آن شدم تا چاپ سوم این کتاب را هر چه سریعتر آماده و روانه بازار کنم تا به نحوی پاسخگوی علاقمندانی باشم که به علت اتمام دو نوبت قبلیی انتشار، این کتاب در دسترسشان قرار نگرفته بود. از این منظر این نوبت چاپ، با همیاری انتشارات «نگاه» انجام شد تا علاقمندان سراسر ایران و جهان بتوانند جدا از روش‌های معمول تهیه کتاب از کتابفروشی‌های سراسر کشور، از امکانات سامانه فروش اینترنتی این ناشر هم بهره‌مند شوند.»

در این کتاب که چهره کامل و روشنی، از نقش واروژان در سطح موسیقی و ترانه ایرانی به مخاطب ارائه می‌کند، گفته‌هایی از برخی از مهمترین و نام‌آورترین چهره‌های موسیقی و سینمای ایران درباره واروژان نقل شده که از میان انها می‌توان به بابک افشار، شهیار قنبری، اسفندیار منفردزاده، منوچهر چشم‌آذر، ناصر چشم آذر، حسن شماعی‌زاده، فرید زلاند، فریدون گله، بابک بیات و بسیاری دیگر که لیست بلند بالایی را تشکیل می دهد نام برد.

این منتقد و محقق موسیقی درباره فرآیند شکل‌گیری این کتاب گفت: «فکر تألیف این کتاب سال‌ها با من بود تا این‌که در آخرین مراحل شکل‌دهی به کتاب قبلی‌ام، یعنی کتاب «باران عشق»، این مسئله جدی‌تر هم شد. چنانچه کار تحقیق و جمع‌آوری دستمایه‌های اولیه برای این کتاب را از همان زمستان ۱۳۹۴ آغاز کردم. در این راه، جدا از گفتگو با هنرمندان، هنرورزان و کارورزان عرصه موسیقی و سینما که هر یک به نحوی در ارتباط هنری و حرفه‌ای با واروژان بوده‌اند، فیش‌برداری از مجلات سینمایی و موسیقایی دهه‌های ۳۰، ۴۰ و ۵۰، نیز در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه نتیجه کار موردپسند اهالی موسیقی و علاقه‌مندان این عرصه قرار گرفته است.»

عصاران درباره بخش‌های دیگر این کتاب نیز گفت: «جدا از موارد تألیفی، کوشش شد تا آورده‌های تازه و کاملی نیز درباره این آهنگساز فقید جمع‌آوری شود تا به شناخت بیشتر مخاطب از دنیای ذهنی و هنری واروژان نیز کمک شود. در همین رابطه حجم زیادی از اسناد و عکس‌های دیده نشده، جداول کامل از کلیه آثار موسیقایی واروژان و چند بخش دیگر نیز به متن تألیف پیوست شده که طبعاً برای مخاطبان این زمینه جذاب خواهد بود.»

چاپ سوم کتاب «واروژان» در سیصد و شصت صفحه، توسط انتشارات «نگاه» منتشر شده است.

نوشته «واروژان» نوشته حسین عصاران به چاپ سوم رسید اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا