اخبار کسب و کار

رضا والی حق‌التالیفش را به جامعه‌ی موسیقی تقدیم کرد

رسانه نوا – رضا والی آهنگساز برجسته‌ی ایرانی مقیم آمریکا که برای اولین بار اثری از او در ایران منتشر شده است، در ابتکار جالبی حق التالیف اثرش را به جامعه‌ی موسیقی تقدیم کرد.

به گزارش رسانه نوا، سرنا (پارتیتورخوانی ۳) اوایل مرداد ماه جاری از سوی نشر موسیقی خانه هنر خرد به جامعه‌ی دوستداران حرفه‌ای موسیقی ارایه شد. رضا والی برای اینکه این اثر بیش از پیش به دست اهلش برسد ، ۵۰ نسخه‌ی این اثر که به شکل تیراژ محدود (limited edition) در ۱۲۰۰ نسخه منتشر شده است را به موسیقیدانان برجسته و رهبران ارکستر و آنسامبل‌های شناخته شده تقدیم کرده است.

والی ۵۰ نسخه‌ی دیگر را به دانشجویان موسیقی و آهنگسازی اختصاص داده است. هر دانشجوی موسیقی که این اثر را از نشر موسیقی خانه هنر خرد خریداری کند یک نسخه‌ی رایگان با نشان ویژه از آقای والی هدیه خواهد گرفت. این روال تنها برای ۵۰ نسخه ادامه خواهد داشت.

سُرنا (پارتیتورخوانی ۳) متشکل از سه اثر از رضا والی است: آوای کهن ( برای ترومپت میکروتونال و ارکستر)، سرنا (برای کلارینت میکروتونال و هفت ساز دیگر)، مرگ‌آوا ( برای ویولن سولو و ارکستر زهی). این آثار همگی به همراه پارتیتورهای‌شان در قالب مجموعه‌ی پارتیتورخوانی منتشر شده‌اند. پارتیتورخوانی پروژه‌ای ابداعی از نشر موسیقی خانه هنر خرد است. در این پروژه اثر صوتی به همراه پارتیتورش در تعداد نسخه محدود منتشر می‌شود.

رضا والی متولد ۱۳۳۱ در قزوین و فارغ‌التحصیل از کنسرواتوار موسیقی تهران و آکادمی موسیقی وین و دکترای آهنگسازی و تئوری موسیقی از دانشگاه پیتسبورگ پنسیلوانیا است. او یکی از پرافتخارترین آهنگسازان معاصر ایران است، جوایز معتبر زیادی دریافت کرده و ارکسترهای متعددی در سراسر جهان موسیقی آثارش را اجرا کرده‌اند.

نوشته رضا والی حق‌التالیفش را به جامعه‌ی موسیقی تقدیم کرد اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا