اخبار کسب و کار

نخستین آموزشگاه سازسازی در ایران افتتاح شد

رسانه نوا – آموزشگاه سازسازی «ماهون» به مدیریت امیر طاهری با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این آموزشگاه در دو بخش آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی دورهای تخصصی خود را برگزار می‌کند.

به گزارش رسانه نوا، امیر طاهری درخصوص تاسیس آموزشگاه «ماهون» توضیح داد: این آموزشگاه با رویکرد آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی قصد دارد تا با نگاهی جدی تر علاوه بر ایجاد زمینه های آشنایی هنرجویان با این حرفه و تربیت افراد متخصص، شرایط اشتغال جوانان و علاقمندان را نیز فراهم آورد. چرا که با توجه به شرایط اقتصادی موجود فعالیت در این حرفه هنری علاوه برمرتفع ساختن نیازهای هنرمندان نوازنده در تهیه ساز، می تواند از خروج ارز از کشورتا حدود زیادی جلو گیری به عمل آورد.

او ادامه داد: از آنجایی که برخی نوازندگان و هنرجویان موسیقی در تهیه و انتخاب ساز مناسب دچار مشکلات فراوانی می شوند این مرکز در نظر دارد سازهای دست ساز را در یک فضای رقابتی ارائه دهد و از طرفی نوازندگان و هنرجویان این فرصت را خواهند داشت تا سازی که از لحاظ لحن و طنین کاملاً منطبق بر نیازهای آنان و متناسب با ویژگی فیزیکی و بدنی نوازندگان طراحی شده است را بنوازند.

آموزشگاه «ماهون» علاوه بر ارایه فنون و رموز ساخت کلیه آلات موسیقی به صورت حرفه ای و آکادمیک با برگزاری دوره های تخصصی رگلاژ، تعمیر، سازشناسی و اکوستیک این توانایی را در نوازندگان و هنرجویان به وجود می آورد تا خود به رفع کلیه نیازهای خود در این خصوص اقدام کند.

گفتنی است آموزشگاه «ماهون» به منظور برگزاری دوره های پیشرفته آموزش ساخت ساز از حضور اساتید و بزرگان سازسازی و موسیقی بهره می‌برد.

نوشته نخستین آموزشگاه سازسازی در ایران افتتاح شد اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا