اخبار کسب و کار

بهترین و بدترین بریدگی نمایشگر گوشی‌های هوشمند

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

هرچند تعداد بسیار زیادی از کاربران به‌هیچ‌عنوان دل خوشی از بریدگی نمایشگر گوشی‌های هوشمند ندارند، اما این مشخصه حداقل تا آینده‌ی نزدیک ماندگار خواهد بود. تقریباً تمام گوشی‌های پرچم‌دار جدید از این مشخصه بهره می‌برند. با وجود اینکه بسیاری از کاربران بعد از شنیدن عبارت بریدگی نمایشگر به یاد آیفون X می‌افتند، اما باید خاطرنشان کنیم که اولین گوشی مجهز به این مشخصه شارپ Aquos S2 بود و کمی پس از آن هم گوشی اسنشال فون معرفی شد که این گجت هم مجهز به این مشخصه بود.

بعد از عرضه آیفون X، تقریباً تمام شرکت‌های سازنده‌ی گوشی‌ها تصمیم گرفتند که از این مشخصه بهره ببرند. از معدود شرکت‌هایی که همچنان در مقابل این ترند مقاومت می‌کند، می‌توانیم به سامسونگ اشاره کنیم و همچنین کمپانی‌هایی مانند ویوو و اوپو هم با بهره‌گیری از دوربین پریسکوپی یا طراحی کشویی، بدون استفاده از بریدگی نمایشگر موفق به ارائه طراحی کم‌حاشیه شده‌اند. در ادامه به ترتیب در ۵ مورد از بدترین تا بهترین بریدگی نمایشگر موجود در گوشی‌های هوشمند می‌پردازیم.

پیکسل ۳ ایکس‌ال

با توجه به عکس‌هایی که تا حالا از گوشی پیکسل ۳ ایکس‌ال منتشر شده، مقام بدترین بریدگی نمایشگر بدون هیچ شک و شبهه‌ای متعلق به این گوشی است. با توجه به کثرت تصاویر منتشر شده، با قاطعیت می‌توانیم بگوییم که این بریدگی بسیار بزرگ و چشمگیر خواهد بود. گوگل به جای اینکه این مشخصه را به‌نوعی با طراحی گوشی خود یکپارچه کند، کاری کرده که کاربران در هنگام مشاهده‌ی این گوشی، اول از هرچیزی توجهشان معطوف به این مشخصه می‌شود.

همانند دیگر گوشی‌های اندرویدی، احتمالاً کاربران با بهره‌گیری از قابلیت‌های نرم‌افزاری می‌توانند بخش فوقانی گوشی را سیاه‌رنگ کنند که این بریدگی دیده نشود. هرچند چنین کاری می‌تواند این بریدگی عظیم را مخفی کند، اما چنین اقدامی به معنای به وجود آمدن یک حاشیه‌ی فوقانی بسیار بزرگ است.

آیفون ایکس، XS، XS مکس و XR

آیفون

بریدگی نمایشگر موجود در گوشی‌های آیفون ایکس، XS، XS مکس و XR چندان بد نیست اما در مقایسه با بسیاری از گوشی‌های اندرویدی بسیار عریض‌تر است. به نظر می‌رسد خود اپل هم از این مشخصه چندان راضی نیست و به‌عنوان مثال عکس‌های پس‌زمینه رسمی آیفون‌های XS و XS مکس طوری هستند که این بریدگی‌ها چندان به چشم نیایند.

آیفون

بیشتر گوشی‌های اندرویدی بهره‌مند از بریدگی نمایشگر ، شامل هواوی P20 پرو، وان‌پلاس ۶ و ال‌جی G7

اندرویدی

در ادامه این فهرست باید به بیشتر گوشی‌های اندرویدی مجهز به بریدگی نمایشگر اشاره کنیم. بریدگی نمایشگر این گوشی‌ها چندان بزرگ و عریض نیستند و در کل اندازه‌ی مناسبی دارند و در نگاه اول چندان به چشم نمی‌آیند. از بین گوشی‌های اندرویدی که از این لحاظ طراحی خوبی دارند، می‌توانیم به هواوی P20 پرو، وان‌پلاس ۶ و ال‌جی G7 اشاره کنیم.

اسنشال فون

اسنشال فون

در زمانی که صفحه‌نمایش اسنشال فون محتوای روشنی را نمایش می‌دهد، بریدگی نمایشگر آن یادآور چیزی شبیه زگیل است. اما این بریدگی بسیار کوچک است و مانند بریدگی‌های موجود در بیشتر گوشی‌ها توجهات را به خود جلب نمی‌کند. به همین خاطر این نوع طراحی طرفداران زیادی دارد.

اوپو F9 (و احتمالاً وان‌پلاس ۶T)

اسنشال فون

طبق نظر بسیاری از کارشناسان، بریدگی نمایشگر گوشی اوپو F9 زیباترین بریدگی نمایشگر موجود محسوب می‌شود که از آن تحت عنوان بریدگی نمایشگر قطره‌چکانی یاد می‌شود. این مشخصه بسیار کوچک و البته زیبا است و توجه زیادی را جلب نمی‌کند. گوشی F9 مثال خوبی از گوشی هوشمندی است که این مشخصه را پذیرفته و به‌عنوان یک ویژگی تحمیلی با آن برخورد نکرده بلکه تلاش کرده بریدگی نمایشگر این گوشی را به یک مشخصه‌ی زیبا و قابل توجه بدل کند.

با توجه به ارتباط بین شرکت‌های اوپو و وان‌پلاس، به نظر می‌رسد وان‌پلاس ۶T که در آینده‌ی نزدیک معرفی می‌شود، از طراحی مشابه این گوشی بهره می‌برد و البته پیش از این هم شاهد شباهت گوشی‌های این دو شرکت بوده‌ایم.

بیشتر بخوانید: ۶ راه حل جایگزین برای بریدگی نمایشگر گوشی‌های هوشمند

منبع: Business Insider

The post بهترین و بدترین بریدگی نمایشگر گوشی‌های هوشمند appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا