اخبار کسب و کار

قدردانی از دوست خوب موسیقی ایرانی/ خواننده«سحرگهان» تجلیل شد

رسانه نوا – آیین نکوداشت استاد قاسم رفعتی خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی یکشنبه شب چهارم شهریور ماه با حضور تعدادی از مخاطبان و هنرمندان مطرح موسیقی کشورمان در تالار وحدت تهران برگزار شد.

به گزارش رسانه نوا، آیین نکوداشت استاد قاسم رفعتی خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی یکشنبه شب چهارم شهریور ماه با حضور تعدادی از مخاطبان و هنرمندان مطرح موسیقی کشورمان توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» به مدیریت بردیا صدرنوری با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی در تالار وحدت تهران برگزار شد. این در حالی است که علی جهاندار، لوریس چکناواریان، میلاد کیایی، محمد سعید شریفیان، وارطان ساهاکیان، حمیدرضا نوربخش، علی مرادخانی، احمد مسجدجامعی، پری ملکی، عباس سجادی، فاضل جمشیدی، مظفر شفیعی، محمدرضا طالقانی، مزدا انصاری و تعدادی دیگر از هنرمندان مهمانان ویژه مراسم بودند.

در ابتدای این برنامه نماهنگ زندگی و فعالیت های استاد قاسم رفعتی که اغلب مخاطبان وی را با اثر ماندگار«سحرگهان» ماه مبارک رمضان می شناسند به تماشاگران ارائه شد. پس از پخش این کلیپ ارکستر ملی «مهر» به رهبری ناصر ایزدی و خوانندگی محمدصرفه جو قطعه های «رقص پروانه» به آهنگسازی انوشیروان روحانی و «آنچه گذشت» به آهنگسازی همایون خرم را اجرا کرد.

ارائه گزارشی از پنجمین جشنواره موسیقی نوای خرم با قرائت متنی از بردیا صدرنوری طراح این جشنواره و پخش کلیپ تعدادی از خوانندگان و مدرسان آواز ایران درباره استاد قاسم رفعتی بخش دیگرمراسم بود.

حمیدرضا نوربخش خواننده موسیقی ایرانی و مدیرعامل خانه موسیقی در بخشی از این کلیپ گفت: به اعتقاد من استاد قاسم رفعتی یکی از تواناترین خوانندگان موسیقی ایرانی است که صدای ایشان در آواز از حال و هوای ویژه ای برخوردار است، این حال و هوای متفاوت هم به نظر من مربوط به شخصیت اوست که به نظر من وی را تبدیل به یکی از برترین ردیف دانان موسیقی ایرانی کرده است. استاد رفعتی از جمله هنرمندانی است که زیر نظر روانشاد محمودکریمی و استاد محمدرضا شجریان به فراگیری ردیف و آواز پرداخته است. او از معدود کسانی است که دوره های مقدماتی آواز و سپس دوره های عالی این رشته را با مهر تایید استاد شجریان گذارنده و می توان گفت جزو پنج شاگرد برگزیده این استاد موسیقی ایرانی هستند که در دوره های عالی حضور داشته است.

وی ادامه داد: من به خاطر دارم استاد شجریان هر زمان از حضور در رادیو سخن می گفت، این نکته را یادآوری می کرد که استاد قاسم رفعتی سابقه بیشتری از من در رادیو دارد. به هر حال همه اهالی موسیقی ایرانی می دانند که همه نغمات به ویژه نغمات مذهبی که استاد رفعتی خوانده، بسیار دلنشین و زیبا بوده اند، به طوری که بسیاری از مخاطبان و مردم وی را با این نغمات می شناسند.

علی جهاندار ردیف دان و مدرس آواز هم در این کلیپ گفت: قاسم رفعتی یک دوست بسیار خوب و هنرمندی است که درکارش بسیار حرفه ای است. او آدم بی نیازی است که درونی پر از اندیشه دارد. وی هنرمندی بسیار مسلط در عرصه آواز است که من به حضور این هنرمند افتخار می کنم. قاسم رفعتی انسانی بسیار محترم است که این بزرگترین پاداش است که انسانی این چنین در پیرامون خود شخصیتی محبوب داشته باشد.

این خواننده افزود: یادم می آید او زمانی در رادیو آوازی در افشاری خواند که به اعتقاد من یکی از بی نظیرترین آوازهای آن دوران را به مخاطبان ارائه داد. به هر صورت امیدوارم همچنان حضور در عرصه موسیقی ایرانی بتواند سرمنشا خدمات ارزشمندی برای نسل امروز خوانندگان موسیقی ایرانی باشد.

مظفرشفیعی خواننده موسیقی ایرانی هم در این کلیپ با قدردانی از مقام هنری استاد قاسم رفعتی عنوان کرد: قاسم رفعتی از جمله هنرمندانی است که دارای صدایی بسیار خوب و تحریرهای بسیار قوی است که من از او خاطرات زیادی دارم. من به خاطر دارم وقتی از کلاس استاد شجریان بیرون می آمدیم، در داخل اتومبیل می نشستیم و باهم تمرین های کلاس استاد را تکرار می کردیم و این یکی از دلبستگی های من و قاسم رفعتی بود که واقعا برایم دلنشین و خاطره انگیز بود. من از موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» بسیار قدردانی می کنم که امشب این مراسم را فراهم کرد تا قدردان زحمات یکی از هنرمندان پیشکسوت موسیقی کشورمان باشیم.

پس از پخش این کلیپ نوبت به بداهه نوازی پیانو بردیا صدرنوری و علیرضا چراغچی رسید که قبل از آغاز اجرای برنامه این دو هنرمند، بردیا صدرنوری پشت تریبون آمد و از قاسم رفعتی بدون اطلاع قبلی وی خواست تا روی صحنه بیاید و خوانندگی این قطعه بداهه را به عهده بگیرد که این درخواست با استقبال مخاطبان روبه روشد.

بخش بعدی برنامه به مراسم تجلیل از استاد قاسم رفعتی اختصاص داشت که در این بخش ابتدا لوح قدردانی و تندیس موسسه فرهنگی هنری «رادنو اندیش» توسط بردیا صدرنوری و ناصر ایزدی و بعد از آن لوح قدردانی موسسه هنرمندان پیشکوست به امضای سید محمد حسینی معاون هنری وزیر ارشاد و رییس هیات امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت و سید عباس عظیمی مدیرعامل این مجموعه به استاد رفعتی اهدا شد.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن قرائت متن تقدیرنامه اهدایی به استاد رفعتی از موسسه فرهنگی هنری راد نو اندیش به جهت برگزاری برنامه های مختلف تجلیل از هنرمندان قدردانی کرد و گفت: به طور حتم این اقدام آقای بردیا صدرنوری و همکارانشان در موسسه راد نو اندیش که همواره بانی خیر بوده اند، شایسته قدردانی ویژه ای است که امیدوارم همواره در کارهای خود موفق باشند.

استاد قاسم رفعتی هم بعد از دریافت لوح های قدرانی و هدایای خود از برگزارکنندگان این مراسم و پرسنل تالار وحدت قدردانی کرد.

پخش نماهنگ «نسل آینده موسیقی» با موضوع و اجرای بخش دیگر رپرتوار ارکستر ملی مهر با ارائه قطعات«افسانه شیرین» به آهنگسازی همایون خرم و «هرگزهرگز» به آهنگسازی انوشیروان روحانی و خوانندگی امیر رفعتی بخش پایانی آیین نکوداشت استاد قاسم رفعتی را تشکیل می داد.

بردیا صدرنوری مدیرمسئول، ناصر ایزدی مدیر موسیقی، مریم فراهانی مدیراجرایی، پرهام عرب مدیر طراحی و تبیلغات، مهرناز کرمی مشاور هنری، محسن آزاده عکس و کلیپ، زهره آبگون، امیرحسین مقدم، یزدان صادقی، مریم صدرنوری گروه هماهنگی، اداری و تبلیغات و جواد شهبازی پشتیبانی گروه اجرایی این مراسم را به عهده داشتند.

نوشته قدردانی از دوست خوب موسیقی ایرانی/ خواننده«سحرگهان» تجلیل شد اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا