اخبار کسب و کار

قابلیت تشخیص افتادن اپل واچ سری ۴ به طور پیش‌فرض غیرفعال است

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

بر کسی پوشیده نیست که اپل می‌خواهد، اپل واچ سری ۴ تنها ساعت هوشمند و گجت پوشیدنی باشد که شما به آن نیاز دارید. و خب طبیعتا برای خرید آن باید ابتدا یک آیفون هم تهیه کنید. در شرایطی که بسیاری فکر می‌کنند ECG یا سنسورهای پایش نوار قلب بهترین ویژگی اپل واچ سری چهارم هستند، باید به شما بگوییم که خیر؛ ویژگی تشخیص افتادن کاربر تبدیل به مهم‌ترین و پربحث‌ترین قسمت اپل واچ سری ۴ شده و بسیاری از خبرنگاران حوزه تکنولوژی و همینطور یوتوبرها، به دنبال این هستند ببینند این ویژگی چطور کار می‌کند. اگر با این ویژگی آشنایی ندارید باید بگوییم که اپل واچ سری ۴ می‌تواند افتادن را تشخیص دهد و اگر نیاز به کمک داشتید و به فرض بیهوش شدید، با اورژانس تماس بگیرد و موقعیت مکانی شما را گزارش دهد. این ویژگی جذاب در حالت پیش‌فرض برای افراد زیر ۶۵ سال خاموش بوده و باید از اپلیکیشن Watch در آیفون خود، آن را فعال کنید.

با توجه به اینکه چقدر اپل در مورد این ویژگی در کنفرانس خود توضیح داد و آن را تبلیغ کرد، بسیاری انتظار داشتند که فناوری تشخیص افتادن یا Fall Detection به صورت پیش‌فرض برای همه کاربران فعال باشد. اما آنطور که یکی از کاربران Reddit متوجه شده، این ویژگی برای افرادی که سن خود را در اپل آی‌دی خود ۶۵ یا بالاتر انتخاب کرده‌اند، به صورت پیش‌فرض فعال خواهد بود و دیگران باید از بخش Emergensy SOS در اپلیکیشن واچ روی آیفون، آن را فعال کنند.

البته بگذارید اینطور هم بگوییم که احتمالا شما اگر جوان و فعال هستید، نیازی به فعال کردن آن هم ندارید. فناوری تشخیص افتادن به تعدادی سنسور و الگوریتم اتکا کرده تا تشخیص دهد که آیا کاربر افتاده یا خیر. فعالیت‌های شدید ورزشی نیز ممکن است باعث شود که اپل واچ تصور کند شما افتاده‌اید در صورتی که اینطور نیست و از همین رو پیشنهاد می‌کنیم اگر ورزشکار هستید، نیازی به فعال کردن آن ندارید.

اما اگر اپل واچ تشخیص دهد که شما افتاده‌اید، چه اتفاقی می‌افتد؟ بگذارید اینطور بگوییم که قرار نیست بلافاصله اپل واچ به اورژانس زنگ زده و تا شما از زمین بلند می‌شوید، توسط آمبولانس‌ها احاطه شوید! اپل واچ اگر تشخیص دهد که به زمین افتاده‌اید، ابتدا یک بار روی دست شما ویبره می‌زند. سپس صدای آلارم پخش کرده و پیام اخطار را نمایش می‌دهد. اگر حالتان خوب باشد می‌توانید گزینه مربوط را انتخاب کنید تا اپل واچ با اورژانس تماس نگیرد. اپل واچ حتی اگر تشخیص دهد که دست شما تکان خورده، بازهم فرآیند تماس با اورژانس را به تاخیر می‌اندازد تا مطمئن شود که شما واقعا به اورژانس نیاز دارید. اگر یک دقیقه بعد از افتادن بدون حرکت باشید، اپل واچ شمارش اعداد تا ۱۵ را آغاز کرده و اگر اینبار هم پاسخی دریافت نکند، با اورژانس تماس خواهد گرفت و موقعیت مکانی شما را اعلام خواهد کرد.

در نهایت باید بگوییم ویژگی تشخیص افتادن در اپل واچ سری ۴ بی نقص نیست و آنطور که برخی یوتوبرها متوجه شدند، برای این ساعت مهم است که افتادن شما چقدر سخت و یا معمولی است. اگرچه این ویژگی ممکن است در برخی موارد حتی جان افراد را هم نجات دهد اما احتمال خطا هم در آن وجود دارد.

منبع: Slashgear

The post قابلیت تشخیص افتادن اپل واچ سری ۴ به طور پیش‌فرض غیرفعال است appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا