اخبار کسب و کار

ضرورت توجه به نقش موسیقی در دفاع مقدس

رسانه نوا – مدیرعامل بنیاد رودکی با جمعی از نوازندگان پیشکسوت ارکستر سمفونیک تهران دیدار کرد؛ این نوازندگان در زمان هشت سال دفاع مقدس برای رزمندگان به اجرای برنامه می پرداختند.

به گزارش رسانه نوا، علی‌اکبر صفی‌پور در این رویداد خطاب به پیشکسوتان ارکستر سمفونیک گفت: شما در سال‌های جنگ برای دفاع از کشور و ملت به جبهه‌ها رفتید و به رزمندگان خدمت کردید. کاری که شما کرده‌اید ماندگار است و آیندگان خواهند دانست که موسیقی ما چه نقشی در دفاع مقدس داشته است؛ نقشی که توجه به آن ضروری است.

وی ادامه داد: ما هم تلاش می کنیم سهم خودمان را در حوزه دفاع مقدس با گرامی‌داشت رشادت‌های شما انجام می‌دهیم و به طور حتم مردم عزیزمان نیز ‌سپاسگزار و قدردان شما هستند.

صفی‌پور با مرور فعالیت های بنیاد رودکی در حوزه دفاع مقدس گفت: انتشار اثر دکتر سعید شریفیان، ساخت سمفونی آزادگان از ساخته‌های استاد احمد پژمان، اجرای سمفونی پیروزی با ارکستر سمفونیک از جمله فعالیت های بنیاد رودکی در گذشته است؛ اخیرا هم ساخت سمفونی دفاع مقدس را به لوریس چکناواریان سپرده‌ایم که امیدواریم امسال آماده اجرا شود.

در این دیدار ابتدا محمدرضا جعفری‌بهنام صدابردار پیشکسوت حوزه موسیقی توضیح داد: گروهی که اکنون در اینجا جمع شده‌اند، گروهی ۲۶ نفر بود که همه این دوستان داوطلبانه به جبهه می‌رفتند. در مجموع نیز سیزده بار به منظور اجرا برای رزمندگان به جبهه سفر کردیم و بسیاری از ما در این سفرها مجروح شدند.

صدابردار ارکستر سمفونیک تهران تاکید کرد: معمولا ما روزهای پیش از عملیات برای رزمندگان اجرا می‌کردیم و خوشبختانه عملیات‌هایی که روزهای بعد از اجرای ما انجام می‌شد معمولا با پیروزی همراه بود. خوشحالیم که پس از ۳۰ سال بنیاد رودکی می‌خواهد بزرگداشتی برای ما برگزار کند و خوشحالیم که بالاخره ارگانی به فکر ما افتاده است.

در بخش دیگری از این دیدار، محمد گلریز خواننده آن سال‌های ارکستر، در سخنانی گفت: عزیزانی که برای ملت و مردمشان به جبهه رفتند توقع چندانی ندارند. همه کسانی که در آن سال‌ها با ما به جبهه ‌آمدند، برای خدمت به میهن می‌آمدند. با این حال توقع ما از مسئولان فرهنگی توجه بیشتر به موسیقی حماسی و دفاع مقدس است.

لازم به ذکر است در هفته‌های آینده مراسم‌ گرامیداشتی برای نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران که در هشت سال دفاع مقدس به جبهه رفته‌اند، برگزار می‌شود.

این نوازندگان طی هشت سال دفاع مقدس و در قالب ارکستر سمفونیک تهران، به جبهه‌ها رفته‌ و برای بالا بردن روحیه رزمندگان، کنسرت‌هایی را برگزار کرده‌اند.

در یکی از این سفرها ارکستر مورد حمله شیمیایی رژیم بعث قرار می‌گیرند و تقریبا تمام اعضای ارکستر جانباز شیمیایی می‌شوند.

نوشته ضرورت توجه به نقش موسیقی در دفاع مقدس اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا