اخبار سینما

جایزه ویژه جشنواره برلین برای فیلم کوتاه ایرانی

جشنواره برلین به کار خود پایان داد.

«گوزن» ساخته هادی بابایی فر جایزه ویژه بهترین فیلم بخش نسل جشنواره‌ برلین را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، فهرست برندگان بخش نسل هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین اعلام شد و فیلم کوتاه «گوزن» جایزه ویژه بهترین فیلم کوتاه را از سوی هیات داوران بین‌المللی در بخش نسل (Generation kplus) از آن خود کرد.
فیلم کوتاه «گوزن» به کارگردانی هادی بابایی‌فر و تهیه‌کنندگی هادی بابایی‌فر و محمود غفاری در اولین حضور بین المللی خود در  بخش نسل‌ جشنواره برلین به نمایش گذاشته شد و پخش بین المللی این فیلم بر عهده شرکت AtoZinema به مدیریت آزاده مسیح زاده است.
هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین از ۱۰ تا ۲۰ فوریه (۲۱ بهمن تا ۱ اسفند) به صورت حضوری در آلمان برگزار می‌شود.

مراسم اعطای جوایز هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین با اعطای جوایز بخش‌های مختلف برگزار شد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم برلین، هیات داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم برلین جایزه خرس طلای بهترین فیلم این دوره از این رویداد سینمایی را به فیلم اسپانیایی- ایتالیایی  «آلکارس» ساخته  «کارلا سیمون» اعطا کرد و جایزه خرس نقره بزرگ هیات داوران به «فیلم رمان نویس» ساخته «هونگ سانگ-سو» و خرس نقره هیات داوران به «ردای گوهرها» ساخته  «ناتالیا لوپز گایاردو» رسید.
همچنین خرس نقره ای بهترین کارگردان به  «کلر دنی» برای فیلم «آتش»، خرس نقره بهترین فیلمنامه و بازیگر مرد  به «رابعه کورناز» برای فیلم «بر علیه جورج دبلیو بوش» اعطا شد.
جایزه بهترین مستند جشنواره به «خاطرات روزانه میانمار» اعطا شد و فیلم «دام» از  «آناستازیا وبر» جایزه خرس طلای بهترین فیلم کوتاه را به خانه برد.
همچنین پروژه سینمایی «کیک مورد علاقه من» ساخته بهتاش صناعی ها و مریم مقدم و محصول مشترک ایران و فرانسه جایزه گسترش فیلمنامه یوریماژ به همراه ۲۰ هزار یورو را در بخش بازار تولید مشترک برلیناله دریافت کرد.
مستند «جمعه می‌بینمت» ساخته میترا فراهانی به عنوان محصول مشترک، فرانسه، سوئیس، ایران  و لبنان جایزه ویژه هیات داوران در بخش مواجهه را به خود اختصاص داد و فیلم کوتاه «گوزن»  از ایران هم جایزه ویژه بهترین فیلم کوتاه را از سوی هیات داوران بین‌المللی در بخش نسل (Generation kplus) از آن خود کرد.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا