اخبار سینما

«موقعیت مهدی» روایتی هنرمندانه از زندگی شهیدان باکری است

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از تلاش‌ هادی حجازی فر برای ارائه تصویری هنرمندانه از زندگی سرداران شهید مهدی و حمید باکری قدردانی کرد.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با صدور نامه‌ای خطاب به هادی حجازی‌فر کارگردان فیلم «موقعیت مهدی» از تلاش‌های این فیلمساز و بازیگر سرشناس کشورمان برای ارائه تصویری هنرمندانه از زندگی سرداران شهید مهدی و حمید باکری قدردانی کرد.

متن نامه این مرکز خطاب به هادی حجازی‌فر به شرح زیر است:

«برادر ارجمند جناب آقای هادی حجازی‌فر کارگردان محترم فیلم «موقعیت مهدی»

سلام علیکم

عرصه هنر برای پرداختن به مقام شامخ شهیدان والامقام عرصه عشق و دلدادگی به ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است که شما با گام نهادن در این عرصه توانستید موفقیت چشمگیری را در روایت هنرمندانه زندگی سرداران پرافتخار سپاه اسلام شهیدان مهدی و حمید باکری به دست بیاورید. در این راستا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده و نهفته در ذات هنر برای انتقال مفاهیم ارزشی، تلاش برای خلق اثری بدیع، جذاب و فاخر را وجهه همت خود قرار دادید که با نیت خالص همراه و به بار نشست.

فیلم «موقعیت مهدی» روایت زندگی مجاهدانه و عارفانه دو قهرمان بزرگ ملی در دفاع مقدس شهیدان مهدی و حمید باکری، اثری گویا در حوزه دفاع مقدس است که علاوه بر توجه به قالب‌های هنری با روایت هنرمندانه زندگی یکی از قهرمانان بزرگ ملت ایران زمینه را برای تحقق منویات مقام معظم رهبری به ویژه در موضوع «تهاجم ترکیبی» همواره کرده و می‌تواند سرآغاز اقدامات تازه باشد.

این فیلم حاوی پیام‌های روشن و شفاف است که هم در میان فرماندهان، رزمندگان دوران دفاع مقدس و هم در میان جوانان و مردم عزیز ایران تاثیرگذار خواهد بود.

زحمات و تلاش‌های جناب عالی، هنرمندان نقش‌آفرین این فیلم و همه دست اندرکاران ساخت این اثر وزین را ارج می‌نهیم و با اذعان به این که شکوه و رونق این رویداد فرهنگی در گرو تلاش خستگی ناپذیر است، توفیق روزافزونتان را مسئلت داریم.»

گفتنی است؛ فیلم سینمایی موقعیت مهدی اولین ساخته سینمایی هادی حجازی فر است. حجازی فر خود در این فیلم نقش مهدی باکری را بازی کرد.

این فیلم در جشنواره فجر امسال رونمایی شد و هم اکنون در جایگاه دوم آرای مردمی قرار دارد.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا