اخبار سینما

رمزگشایی از دلیل قهر “ترانه علیدوستی” و “نوید محمدزاده” از جشنواره

عدم حضور برخی ستارگان در جشنواره امسال بحث برانگیز شده است؛ دلیل غیبت ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده دو ستاره مشهور را بخوانید.

ترانه علیدوستی که با همان اولین فیلمش در نوجوانی جایزه بهترین بازیگر جشنواره فجر گرفته حالا هشت سال است در این جشنواره حضور نداشته است. آخرین تصویری که از ترانه علیدوستی در جشنواره فجر بخاطر داریم نشست خبری «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» است و بعد از آن ترانه علیدوستی دیگر به جشنواره نیامد.

«استراحت مطلق» و «مادر قلب اتمی» و «فروشنده» اکران شدند و هیچکدام در جشنواره فجر حضور نداشتند و ترانه علیدوستی هم به واسطه بازی در «شهرزاد» در این سالها دوران پرکاری در سینما نداشت.

دلیل غیبت ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده در جشنواره

پارسال با غیبت «اورکا» و امسال با غیبت دو فیلم دیگر او بار دیگر توجه‌ها به متن به شدت پر سر و صدای دو سال پیش این بازیگر جلب شده. جایی که ترانه علیدوستی گفت شش سال حتی به عنوان مهمان به جشنواره نرفته و امسال هفتمین سال است و حالا این غیبت به سال نهم می‌رسد.

اما موضوع برای نوید محمدزاده متفاوت است، از سال ۹۲ و اولین نمایش‌های «عصبانی نیستم» نوید محمدزاده به یکی از جذابیت‌های جشنواره فجر تبدیل شد. جشنواره ‌ایی که در آن سال جایزه سیمرغ او را عوض کرد و همین مساله این بازیگر را در در معرض توجه رسانه‌ها قرار داد.

محمدزاده یک سال بعد با «ناهید» به جشنواره فجر آمد و د‌و سال بعد با «ابد و یک روز» و «لانتوری» و «خشم و هیاهو» به ستاره اول این جشنواره و سینمای ایران بدل شد و سکوتش روی سن اختتامیه در واکنش به اتفاقات سال ۹۲ از لحظه‌های به یاد ماندنی جشنواره فجر است.محمدزاده و حضورهایش در جشنواره فجر ادامه داشت سال ۹۵ با «بدون تاریخ بدون امضا» سیمرغش را تکرار کرد و سال ۹۶ با «مغزهای کوچک زنگ زده» بیشترین تحسین ها را دریافت کرد.

سال ۹۷ اما شروعی شد برای جدایی‌اش از جشنواره فجر به عقیده بسیاری نوید محمدزاده در این سال با «سرخپوست» و «متری شیش و نیم» شانس نخست سیمرغ بازیگری جشنواره و صاحب بهترین بازی این د‌وره بود تصمیم داوران اما چیز دیگری بود. در همین جشنواره نوید محمدزاده غیبت یک ساله‌اش از سینما و جشنواره فجر گفت. غیبتی که حالا طولانی تر از حد تصور شده.

جمع بزرگ ستارگان غایب

اینکه «شب داخلی دیوار» چرا سال گذاشته و بخصوص امسال به جشنواره نیامد هنوز برای بسیاری نامشخص است و سازندگان هم فعلا توضیحی در مورد آن نمی‌دهند اما حضور احتمالی «تفریق» و «برادران لیلا» باعث شده بود نوید محمدزاده از شانس‌های اصلی جایزه بازیگری جشنواره چهلم باشد حالا اما با فهرست فیلم‌های اعلام شده باید نوید محمدزاده را هم به جمع بزرگ ستاره‌های غایب امسال اضافه کرد. جمعی که از تمام سالهای قبل بزرگ‌تر و به اندازه یک جشنواره فیلم و بازی برای نمایش و بررسی دارد.

روزنامه فرهیختگان درباره غیبت فیلم تفریق با بازی ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده نوشت: «تفریق» که طولانی‌ترین پروژه «مانی حقیقی» است و رویای ساخت آن، بیش از یک‌دهه است با این کارگردان همراه است، بالاخره و پس از فرازونشیب‌های بسیار، جلوی دوربین رفت و توانست با چند مرحله توقف که به‌دلیل کرونایی شدن عوامل اصلی فیلم بود، پایان خود را جشن بگیرد؛ فیلمی که اگرچه تا زمان آغاز جشنواره، آماده نمایش می‌شود،‌ اما پیگیری‌های ما نشان داده این فیلم اصلا توسط هیات انتخاب مورد بازبینی قرار نگرفته است و احتمالا رونمایی از آن، در یک جشنواره خارجی باشد.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا