اخبار سینما

عملکرد «شکارچیان روح» در باکس‌آفیس

«شکارچیان روح: بعد از زندگی» فروش ۴۰ میلیون دلاری در اولین هفته اکران خود را تجربه کرد.

فیلم «شکارچیان روح: بعد از زندگی» (Ghostbusters: Afterlife) در باکس‌آفیس آمریکا پیشرو بوده و با فروش ۴۰.۵ میلیون دلاری در اولین هفته اکران خود فراتر از انتظارات ظاهر شده است.

این فیلم بعد از فروش ۴.۵ میلیون دلاری در شب اول اکران خود، در روز جمعه حدود ۳۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد و در فروش در ۴ هزار و ۳۱۵ شهر مختلف در جهان در روز شنبه ۱۶.۵ میلیون دلار فروخته است. شرکت سونی با در نظر گرفتن تعطیلات شکرگزاری در آمریکا توانسته است که خانواده‌های زیادی را برای دیدن این فیلم جذب کند و به نظر می‌رسد که این فیلم یک نسخه موفق از فیلم «شکارچیان روح» باشد.

این نسخه جدید از فرنچایز بر روی نسل بعدی از کارآگاه‌های ارواح تمرکز دارد که خود را در مرکز فعالیت‌های ماوراءالطبیعه در شهر کوچکشان می‌بینند.

در این فیلم، ستارگانی از جمله پل راد، فین ولفهارد و مکنا گریس در قالب خانواده‌ای که با شکارچیان ارواح قدیمی ارتباط داشته‌اند، نقش‌آفرینی می‌کنند. بیل موری، ارنی هادسون، سیگورنی ویور و آنی پتس، ستاره‌های فیلم «شکارچیان روح» قدیمی نیز نقش‌های خود در نسخه ۱۹۸۴ را دوباره بازی می‌کنند.

جیسون ریتمن، پسر ایوان ریتمن این فیلم را کارگردانی و ایوان ریتمن نیز دو نسخه ابتدایی «شکارچیان روح» را کارگردانی می‌کند.

در باکس‌آفیس این هفته فیلم «شاه ریچارد» (King Richard)، یکی از فیلم‌های موفق شرکت برادران وارنر در رتبه چهارم قرار گرفته است. این فیلم در این هفته ۵.۹۵ میلیون دلار فروش داشته است و در مجموع فروش خود در طول سه روز به ۱۰ میلیون دلار فروش نزدیک شده است. این عملکرد ضعیف به دلیل استراتژی اشتباهی است که برادران وارنر با همکاری اچ‌بی‌او مکس در دستور کار قرار داده است.

با این حال، «شاه ریچارد» مورد تحسین منتقدان و مخاطبان زیادی قرار گرفته است و می‌تواند در تعطیلات روز شکرگزاری در باکس‌آفیس جایگاه بهتری بگیرد.

«جاوانه‌ها» (Eternals)، فیلم جدید دنیای سینمایی مارول هم این هفته با ۵۹ درصد کاهش فروش به جایگاه دوم رسید و این هفته ۱۱ میلیون دلار فروش داشت. هرچند این فیلم مانند دیگر فیلم‌های مارول عملکرد خوبی نداشته است، اما قریب به ۱۳۶ میلیون دلار فروش داشته است.

«کلیفورد سگ قرمز» (Clifford the Big Red Dog) هم این هفته به رتبه سوم نزول کرد و این هفته با ۸ میلیون دلار فروش، نسبت به هفته گذشته ۵۲ درصد افت فروش داشت.

«تل ماسه» (Dune)، شاهکار جدید دنیس ویلنوو هم این هفته رتبه پنجم برترین فیلم باکس‌آفیس را کسب کرد. این فیلم در این هفته ۲.۹۷ میلیون دلار فروش داشت.

فروش «تل ماسه» در آمریکا از مرز ۹۸ میلیون دلار گذشته است و می‌تواند بعد از «گودزیلا مقابل کونگ» (Godzilla vs. Kon) دومین فیلم در اچ‌بی‌او مکس باشد که از فروش ۱۰۰ میلیون دلاری عبور می‌کند.

در گزارش‌های مربوط به فروش فیلم‌ها در جهان آمده است که سری جدید سری فیلم‌های جیمز باند یعنی «زمانی برای مردن نیست» (No Time to Die) با فروش ۷۳۳ میلیون دلار در کشور‌های مختلف توانسته است «سریع و خشن ۹» را کنار بزند و تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم دوران همه‌گیری کرونا شود و باید گفت که «سریع و خشن ۹» فروش ۷۲۱ میلیون دلاری در جهان داشت.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا