اخبار سینما

بیوگرافی پرستو صالحی

پرستو صالحی با نام اصلی الهام صالحی سیاوشانی (زاده ۹ آبان ۱۳۵۶ در تهران) بازیگر ایرانی است.

مادرش خانه‌دار است و پدرش تکنسین مهمات سازی ارتش، که ۹ فروردین ۱۳۸۷ درگذشت. یک برادر به نام امیرشاهین دارد که مهندس کامپیوتر است. وی در حال حاضر با مادرش زندگی می‌کند.

اسطوره‌هایش فریدون فرخزاد، محمدعلی فردین، ناصر حجازی، داریوش اقبالی، بهرام بیضایی و … هستند و عاشق گل نرگس، دریا، ماه، شعر و البته سینما است. فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۵ با کار تئاتر آغاز نموده و اولین نقش بلندش را در سریال محاکمه به کارگردانی حسن هدایت ایفا کرده‌است. مُعرِفش به آن کار، استاد گریمش فرهنگ معیری بوده که دوره گریم را هم نزد خود ایشان گذرانده‌است.

او پس از بازی در سریال تلویزیونی زیر آسمان شهر به در میان مردم شناخته شد. همچنین، پرستو صالحی به همراه برادرش، امیر صالحی، با حضور در هجدهمین قسمت از برنامه ماه عسل در رمضان سال ۱۳۹۵ از اعتیاد پدرش به مواد مخدر پرده برداشت.

پرستوصالحی، در خرداد ماه ۱۳۹۹ در اینستاگرام خود اعلام کرد که به خاطر حضور در مراسم قربانیان انهدام هواپیمایی اوکراین توسط سپاه و پستهای اینستاگرامی‌اش احضار شده و اکنون با قید وثیقه آزاد است. او نوشت: از امروز به خاطر تنهایی خودم سکوت می‌کنم، به حرمت موی سپید مادرم سکوت می‌کنم، به خاطر تپش قلب برادرم سکوت می‌کنم. سکوتی سنگین‌تر از فریاد. صالحی از هشتگ‌های ممنوع کار، ممنوع کلام و ممنوع خروج برای خود استفاده کرده‌است.

ماجرای ازدواج پرستو صالحی

پرستو صالحی در دی ماه ۹۷ در صفحه شخصی خود خبر ازدواج خود را علنی کرد.اما صالحی با انتشار ویدویی در اینستاگرام خود اعلام کرد که به علت نداشتن توافق متقابل با همسرش این مراسم برهم خورده است که در تاریخ ۴ بهمن ماه ۱۳۹۷ این عقد سر نگرفت.

مهاجرت پرستو صالحی

پرستو صالحی، بازیگر سینما وتلویزیون در مهر ۱۴۰۰ با انتشار ویدیویی تایید کرد که به قصد مهاجرت از ایران خارج شده است. پرستو صالحی در صفحه اینستاگرام اش عکسی از پنجره هواپیما نشر داد. تصویری که شائبه مهاجرت اش را تقویت می‌کرد.

آثار سینمایی پرستو صالحی:

چشمهایش ۱۳۷۸
تو را دوست دارم ۱۳۷۸
اعتراض ۱۳۷۸
هم‌کلاس ۱۳۸۰
آقا ۱۳۸۲
زیگزاگ ۱۳۸۸
مسلخ ۱۳۹۵
تخته‌گاز ۱۳۹۷
به وقت طلاق ۱۳۹۷

تله‌فیلم‌های پرستو صالحی:

تسلیم سرنوشت
تله‌فیلم «جدایی»
رؤیای سیب
تله‌فیلم «مقبره نحس»
تله‌فیلم «شکارچی انسان»
تله‌فیلم «خانه‌ای در غبار»
تله‌فیلم «آبی»
تله‌فیلم «قاتلی با بارانی مشکی»
تله‌فیلم «دلقک»
تله‌فیلم «برکت»
تله‌فیلم «گذرگاه مرزی»
تله‌فیلم «برگشت‌ناپذیر»
تله‌فیلم «عروس و ملوس»

مجموعه‌های تلویزیونی و نمایش خانگی پرستو صالحی:

۱۳۷۸ این زمینی‌ها
۱۳۷۸ تنها در تاریکی
۱۳۷۸ شب چراغ
۱۳۷۹ همسفر
۱۳۷۹ سفر باران
۱۳۷۹ مهر پنهان
۱۳۸۰ زیر آسمان شهر
۱۳۸۰ تب عباس
۱۳۸۰ عشق سال‌های جنگ
۱۳۸۱ شبکه
۱۳۸۲ مهمان‌پذیر طوبی
۱۳۸۲ روژان
۱۳۸۳ دوباره زندگی
۱۳۸۳ رسم شیدایی
۱۳۸۴ ارث بابام
۱۳۹۲ شوخی کردم
۱۳۹۴ شهر من شیراز
دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا