اخبار سینما

حقایقی جالب و عجیب از فیلم‌های قدیمی جهان

هیچ چیز بهتر از این نیست که در آخر هفته‌ها در دستتان پاپ کورن بگیرید و به تماشای یک فیلم سینمایی کلاسیک خوب بنشینید. این کار نه تنها خاطرات قدیمی مرتبط با فیلم را دوباره به ما یادآوری می‌کند، بلکه به نوعی به ما الهام می‌بخشد.

اما حتی پس از چندین بار تماشای آثار کلاسیک و قدیمی هالیوود، ما اغلب واقعیت‌های پنهان و عجیب مربوط به فیلم‌های مورد علاقه خود را نمی‌دانیم. در این گزارش لیستی از جالب‌ترین و عجیب‌ترین حقایقی که احتمالاً چیزی از آن‌ها  نمی‌دانید تهیه کرده ایم.

فراتر از یک صحنه مبارزه

فیلم «چه بر سر بیبی جین آمد؟» بدون شک یکی از بهترین فیلم‌های هالیوود است. ما در این داستان، هم بت دیویس و هم جوآن کرافورد را دوست داشتیم، اما چیزی که اکثر مردم نمی‌دانند این است که این دو نفر در لباس بازیگری با یکدیگر جدال‌ها و درگیری‌های زیادی داشته اند. کرافورد و دیویس معمولا سعی می‌کردند زمانی که به صورت مشترک در صحنه‌ای از فیلم حضور داشتند، یک دیگر را مورد آزار قرار دهند.

تنبیه بازیگران کودک

این مورد احتمالا حقیقت عجیبی است. زمانی بود که یک بازیگر کودک در هالیوود به دلیل انجام حرکات اضافه مجازات می‌شد.

نقشه «ب»

در فیلم «پرندگان» آلفرد هیچکاک کارگردان قصد داشت از پرنده‌ای ساختگی استفاده کند که به شخصیت اصلی فیلم گره خورده و به سمت او پرتاب شود. اما این طرح مشکلی را حل نکرد و کارگردان مجبور شد به جای آن از پرندگان واقعی استفاده کند!

«زنبق‌های مزرعه»

فیلم «زنبق‌های مزرعه» از نظر بسیاری یک کلاسیک کالت است، اما آنچه شما نمی‌دانید این است که بودجه این فیلم سینمایی بسیار پایین بود. به همین دلیل بازیگر نقش اصلی سیدنی پوآتیه، بخشی از دستمزد خود را دریافت نکرد؛ و مهمترین قسمت کل این رویداد، برنده شدن جایزه اسکار توسط پوآتیه بود.

هزینه‌هایی که برای ساخت «کلئوپاترا» صرف شد

همه ما قبول داریم که کلئوپاترا  یک فیلم سودآور نبود. میلیون‌ها دلاری که کمپانی فاکس قرن بیستم  برای این فیلم خرج کرد، به سود نرسید. بودجه اولیه اختصاص یافته به فیلم حدود ۵ میلیون دلار بود، اما بودجه واقعی مورد استفاده سازندگان فیلم تقریبا ۱۰ برابر بیشتر از این بود!

قد جعلی

اینکه بسیاری از بازیگران از کفش‌های مخصوصی استفاده می‌کنند که بلندتر از حد واقعی آنهارا نشان می‌دهد بر کسی پوشیده نیست. از رابرت داونی جونیور گرفته تا چندین بازیگر مشهور دیگر این کار را انجام داده اند. همفری بوگارت نیز از این قاعده مستثنی نبود. در فیلم «کازابلانکا» جعبه‌ای به او داده شد تا روی آن بایستد و روی بالش می‌نشست تا بلندتر از بازیگر مقابلش، اینگرید برگمن به نظر برسد. عکس بالا مربوط به فیلم سینمایی «مرد ایرلندی» در سال ۲۰۱۹ است.

شکستگی دنده

اکثر بازیگران بزرگ از نحوه رفتارشان برای ارائه عملکرد بسیار واقع گرایانه در فیلم‌ها استفاده می‌کنند اما برخی از بازیگران در این کار کمی افراط هم به خرج می‌دهند. در فیلم «Move over Darling»، جیمز گارنر باعث شد دو دنده دوریس دی بشکند.

«آواز در باران» ، داستان پیانو

آواز زیر باران بدون شک از آثار کلاسیک هالیوود است که همگی از تماشای آن لذت برده اند. اما چیزی که خیلی‌ها نمی‌دانند این است که در هنگام فیلمبرداری، جین کلی بازیگر به دبی رینولدز که در هنگام پیانو نوازی گریه می‌کرده است، توهین می‌کند.

باستر کیتون در «شرلوک»

در صحنه فیلمبرداری یک اثر آسیب دیدگی‌ها معمولا رخ می‌دهد، اما خوشبختانه در بیشتر موارد به موقع برطرف می‌شوند. در این مورد، باستر کیتون در فیلم سینمایی «شرلوک جونیور» دچار آسیب دیدگی و شکستگی گردن می‌شود، اما او چند سال بعد متوجه این موضوع می‌شود. البته این آسیب دیدگی تأثیر زیادی روی او نگذاشت و سرانجام بهبود پیدا کرد.

لان چینی، هنرمند بزرگ

بیشتر مردم وقتی لون چانی بازیگر را دیدند ترسیده بودند. او در فیلم‌های «گوژپشت نوتردام» و «شبح اپرا» شخصیت‌های عجیب و وحشتناکی را بازی کرده بود که باعث ترس مخاطبان می‌شد. اما به هر حال مردم تحت تأثیر ایفای نقش وی قرار گرفتند. اما چیزی که اکثر مردم نمی‌دانند این است که او یک بازیگر فوق العاده نیست، بلکه چهره پرداز خوب است.او تمامی گریم خود برای این دو فیلم را خودش انجام داده است.

بیشتر گریه کن!

گریه یکی از رایج‌ترین صحنه‌هایی است که یک بازیگر اجرا می‌کند. اما گاهی کارگردان فیلم از بازیگر می‌خواهد بیشتر گریه کند اتفاقی که برای یکی از بازیگران فیلم «مرا در سنت لوئیس ملاقات کن» اتفاق افتاد.

سگ شنونده

هرگز تصور نمی‌کردید یک سگ در این لیست باشد. در حین فیلمبرداری فیلم «جادوگر اوز» بازیگران حدود ۵۰ دلار در هفته دریافت می‌کردند، اما به صاحب سگی که در این فیلم حضور داشت به صورت هفتگی ۱۲۵ دلار پرداخت می‌شد.

جادوگر می‌سوزد!

همه ما فیلم «جادوگر اوز» را دوست داریم و از آن لذت می‌بریم. بسیاری از صحنه‌های این فیلم امروزه همچنان جذاب به حساب می‌آیند. اما در آن زمان انجام بدلکاری‌ها آسان نبود به همین دلیل در یکی از صحنه‌های بدلکاری اتفاقی دور از انتظار افتاد و در نهایت منجر به سوختگی درجه دوم و سوم بازیگر فیلم، مارگارت همیلتون شد.

منبع: umang.pk

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا