اخبار سینما

بیوگرافی الهام شعبانی از بازیگری تا طراحی لباس

بیوگرافی الهام شعبانی بازیگر و طراح لباس با عکس شخصی و ازدواج و همسرش تا ناگفته هایی از شروع و علاقه اش به کارگردانی را می خوانید.

بیوگرافی الهام شعبانی

الهام شعبانی متولد بهمن 1360 در تهران ، بازیگر و طراح لباس است. فارغ التحصیل طراحی لباس از دانشگاه الزهرا می باشد که بازی را در تئاتر شروع کرد سپس بعنوان طراح لباس در پشت صحنه حضور داشت و حالا جلوی دوربین است.

شروع با تئاتر

بصورت جدی از سال 1379 وقتی 19 ساله بود بازیگری را از تئاتر شروع کرد و در سال 1381 جایزه دوم بازیگری زن را برای نمایش «آدمک های نفرین» بدست آورد. با این حال فعالیت حرفه ای ایشان سال 1382 از تالار سنگلچ با نمایش «راز عروسک» به کارگردانی ساسان مهرپویان ادامه یافت.

ورود به طراحی لباس

خانم بازیگر در سال 1386 با نمایش «باغ زالزالک» بعنوان طراح لباس فعالیت خود را آغاز کرد و تا سال 1391 در بیش از 20 اثر موفق حضور داشت و همچنان ادامه دارد.

در جلوی دوربین

خانم شعبانی بازی در جلوی دوربین را سال سال 1384 با فیلم مستند «5/13» به کارگردانی عباس احمدی تجربه کرد. ایشان در نهایت سال 1387 وقتی 27 ساله بود با سریال مرد دو هزار چهره به کارگردانی مهران مدیری وارد قاب تلویزیون شد. سال 1390 هم با فیلم «کاغذ خروس نشان» به کارگردانی مریم میلانی در جشنواره کودک و نوجوان حضور داشت.

شروع تدریس

الهام شعبانی سال 1383 در 33 سالگی بعنوان مدرس معرق در آموزشگاه رودکی کرج کار تدریس را شروع کرد. او سپس سال 1386 در گروه تجربی تئاتر درمانی برای بچه های سرطانی بیمارستان مفید به سرگروهی «آرش صادقیان» حضور داشت.

کمک طراحی به بازیگری ام

وقتی طراحی لباس می کنم به بازیگری خودم کمک می کنم برای آنکه با کارگردانی های مختلف همکاری می کنم و نوع دیدگاهشان به اثر نمایشی و بازیگری را مد نظر می گیرم. کار کردن با کارگردانانی نظیر جلال تهرانی ، آرش دادگر ، دکتر صادقی ، آرش عباسی و بررسی نگاهشان به بازیگری ، کارگردانی و تحلیلشان باعث شده به من در حیطه بازیگری کمک شود.

شهرت

الهام شعبانی با دومین تجربه اش در تلویزیون سال 1398 با سریال ملکاوان شناخته شد و سال 1400 هم در سریال ملکه گدایان حضور متفاوتی را تجربه کرد.

سبک کارم

نکته مهم در طراحی لباس ام اینست که دوست دارم تماشاگر بدون نگاه به بروشور و دیدن نامم با دیدن لباس تن بازیگری متوجه بشون این طراحی کار من است و به نوعی امضای خودم را تن بازیگر ببینم.

در تئاتر جهانی

شعبانی سال 1395 در جشنواره بین المللی تئاتر فجر برای بازی در نمایش «خواب زمستانی» به کارگردانی لیلی عاج جایزه بازیگری زن را کسب کرد.

از کارگردانی تا شعور مخاطب

خیلی به کارگردانی تئاتر فکر کردم ، کارگردانی تئاتر یکی از دغدغه های من است که می خواهم خیلی درست به سمت آن بروم. در عرصه بازیگری هم دنبال اجرای اثری هستم که در سطح و شعور مخاطبانم باشد و شور و اشتیاق ام را فدای کیفیت نمی کنم.

آیا کرونا فقط در سالن تئاتر است ؟

خانم شعبانی با ابراز تاسف از تبعیض های تعطیلی مشاغل در دوران کرونا ، می گوید اگر سینما و تئاتر تعطیل است چرا کارمندان تمام زیر مجموعه های وزارت ارشاد در محل کار خود حضور می شوند ؟ آیا کرونا فقط در سالن های سینما و تئاتر منتقل می شود ؟!

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا