اخبار سینما

بیوگرافی محیا دهقانی از بازیگری تا کاراته

بیوگرافی محیا دهقانی از بازیگری تا کاراته و علاقه به ازدواج و همسرش تا ناگفته های از زندگی هنری و موسیقی اش را می خوانید.

بیوگرافی محیا دهقانی

محیا دهقانی متولد 24 دی 1370 در تهران ، بازیگر تئاتر و تلویزیون است. فارغ التحصیل لیسانس رشته ادبیات نمایشی می باشد که از 21 سالگی جلوی دوربین رفت و در 13 سال ورزش حرفه ای کاراته تا دان دو پیش رفته است.  می گوید آدم اخلاق گرایی هستم و اخلاق و ادب برای من خیلی مهم است.

از کلاس تا جلوی دوربین

با حضور در کلاس های بازیگری داریوش ارجمند با الفبای هنر آشنا شد تا اینکه سال 1391 وقتی 21 ساله بود با سریال «قهر و آشتی» جلوی دوربین رفت.

سینما و شهرت

در سال 1392 بصورت حرفه ای در فیلم سینمایی «شیار 143» به کارگردانی نرگس آبیار کنار چهره هایی چون مریلا زارعی و مهران احمدی بازی کرد. با این حال شهرت ایشان با سریال پایتخت 4 در نقش سوسن یک دختر عصبی و یک دنده که درگیر بیماری روانی و روحی بود ، مورد توجه قرار گرفت.

متفاوت در ماجرای نیمروز

محیا دهقانی در فیلم تحسین شده «ماجرای نیمروز» سال 1395 در قالب کاراکتر اصلی زن فیلم ، شخصیت خاکستری ، باهوش و توانایی را ایفا کرد.

علاقه به بازیگری

در پنج سالگی برای دوستان و حتی فامیل و اقوام تقلید شخصیت ها را انجام می دادم و علاقه به بازیگری ریشه در بچگی من داشت. از سال 1382 و از طریق خانواده پیگیر این حرفه شدم و متوجه شدم درون من این استعداد به بازیگری وجود دارد.

نویسندگی

خیلی دوست دارم آنچه را که خودم می نویسم و چیزهایی که دوست دارم بنویسم را به اجرا در بیاورم ، ولی فعلا موقعیت ساختن آن را ندارم.

نقش های مورد علاقم

بیشتر دوست دارم نقش هایی را بازی کنم که از غالب شخصیت خودم دور باشند. خیلی علاقه دارم کاراکتری را بسازم و خلق کنم همانطور که نویسنده آن را خلق کرده است من هم وقتی بازی می کنم چیزی به آن اضافه کنم و خودم لذت ببرم.

بازیگران مورد علاقه

بازی جولیتا ماسینا همسر آقای فدریکو فلینی (کارگردان) را دوست دارم. رومن پولانسکی را دوست دارم ؛ وودی آلن ، مارتین اسکورسیزی و آلفرد هیچکاک هم مخصوصا بخاطر متن و داستان هایی که دارد هنوز برای من جذاب هستند.

علاقه به شنیدن موسیقی

همانطور که می دانید موسیقی کامل ترین «هنر» است در حدی که تنها با شنیدن یک کار ، دنیای شما از درون متحول می شود. من شنیدن موسیقی را دوست دارم اما هیچ استعدادی در نواختن ندارم.

فیلم و کتاب مورد علاقه

فیلم زیاد می بینم اما فیلمی که آنرا خیلی دوست داشتم «Tenet» بود ، در کتاب ها هم کتاب «ساربان سرگردان» خانم سیمین دانشور خیلی خوب بود.

ازدواج

ازدواج برای جوان های این نسل خیلی سخت شده است بخصوص هنرمندان چرا که مردم از اینکه شغل همسرشان بازیگری است را خیلی سخت می پذیرند. اولویت زندگی من بعد از کار اینست که دوست دارم یک همسر و مادر خوب باشم.

از کاراته تا شطرنج

از 8 تا 21 سالگی کاراته کار کرده ام و تا دان دو کاراته هم پیش رفتم اما بخاطر بازیگری آنرا کنار گذاشتم و الان بیشتر بدنسازی می کنم و شنا می روم. پیاده روی رو هم دوست دارم و به بازی شطرنج هم خیلی علاقمند هستم.

زندگی و خط قرمز من

زندگی برای من مثل یک رنگین کمان است و خط قرمز من خلاف جهت انسانیست بودن است ، حالا هر چیزی که می تواند زیر شاخه این موضوع باشد.

سریال ها

● هم بازی – 1400

● پایتخت 4 – 1394

● قهر و آشتی – 1391

فیلم سینمایی

● لب خط – 1399

● کُنجانچَم – 1396

● لیلاج – 1396

● ماجرای نیمروز – 1395

● سبز سفید سرخ – 1394

● فیلم شیار 143 – 1392

فیلم کوتاه

● باهر – 1395

● شب، سکوت، رهایی – 1395

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا