اخبار سینما

بیوگرافی فاطیما بهارمست از اجرا تا بازیگری

بیوگرافی فاطیما بهارمست بازیگری که از اجرا شروع کرد و مدتی ویولن می زد حالا در تلویزیون می درخشد با عکس جدید و سوابق اش را می خوانید.

بیوگرافی فاطیما بهارمست

فاطیما بهارمست متولد 10 تیر 1375 در تهران بازیگر تلویزیون ، سینما است. تحصیلکرده دیپلمه رشته کارگردانی از هنرستان سوره و لیسانس تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران می باشد که از کودکی جلوی دوربین حضور دارد.

اولین اجرا در 6 سالگی

در سال 1382 وقتی تنها 6 سال داشت بصورت اتفاقی وارد برنامه عمو پورنگ با اجرای داریوش فرضیایی شد و کارش را بعنوان کوچکترین مجری شروع کرد.

ماجرای کشف استعداد

چون برنامه عموپورنگ را دوست داشتم ، روزی یک نقاشی كشیدم و برای آن برنامه فرستادم که برحسب شانس از بین آن همه نامه ، نامه مرا باز كردند و تماس گرفتند تا در مسابقه شركت كنم. بعد از اینکه تهیه کننده تلفنی با من صحبت کرد پرسید واقعا 6 سال داری ؟! باورشان نمی شد تا اینکه به پدرم گفتند او را فردا به دفتر بیاورید تا ببینیم. ما هم رفتیم و آنجا بود که ازم پرسیدند اگر بخواهی مانند یک مجری اجرا كنی چه می‌ گویی و من هم هرچه را كه قبلا در تلویزیون دیده بودم و در یادم مانده بود برایشان اجرا كردم و اینطوری بود که وار کار اجرا با عموپورنگ شدم.

اجرا فقط دو برنامه

من فقط دو جلسه با عموپورنگ همكاری كردم ، اما برغم اجراهای متعدد دیگر و حتی چند تجربه بازیگری ، تمام ایران همان دو جلسه را یادشان است. من اولین و آخرین مجری كودک تا اینجای كار هستم، حتی امیرمحمد متقیان هم كه چند سال كنار عموپورنگ بود بیشتر بازی می‌ كرد و اجرای مستقیم نداشت.

شروع بازیگری

یکسال بعد از تجربه اجرا با مجموعه ماجراهای چموش و خموش در سال 1383 وقتی 7 ساله بود جلوی دوربین رفت تا اینکه سال 84 در سریال راه شب بازی کرد.

شهرت

بازی در سریال حلقه سبز به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا سال 85 و ساعت شنی سال 86 او را با تجربه کرد تا اینکه سال 93 با سریال آخرین بازی به شهرت رسید.

 

ذوق زدگی

وقتی قرار بود قسمت اول سریال آخرین بازی پخش شود حال عجیبی داشتم حتی نزدیک بود زیر سرم بروم ، نمی‌ دانستم باید چه‌ كار كنم. تمام مدت جلوی تلویزیون ایستاده بودم و حتی نمی‌ توانستم بنشینم.

ازدواج

فاطیما بهارمست هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

 

دیگر اجرا نمی کنم

از کودکی و به واسطه اجرا وارد عرصه هنر شدم اما دیگر نمی‌ خواهم اجرا کنم. قصد دارم در عرصه بازیگری حضور داشته باشم چون حضور در این حیطه نیازمند تلاش و آموزش است در حالی که در اجرا اینگونه نیست.

بازگشت به تلویزیون

خانم بهارمست بعد از 5 سال دوری از تلویزیون در زمستان سال 98 با فصل دوم سریال از سرنوشت کنار دارا حیایی به قاب تلویزیون بازگشت. او در این مجموعه که حالا به فصل سوم رسیده است نقش نغمه را بازی می کند.

تجربه کاراکتر نغمه

مائده طهماسبی و علیرضا آرا که من در تئاتر به آن ها علاقه دارم در سریال از سرنوشت خانواده من هستند. دارا حیایی هم که در فصل دوم و سوم کنارم بود بسیار تعامل خوبی با هم داشتیم من در بازیگری خویش دیوانگی دارم وی هم مثل من بود در صورتیکه ما دو دیوانه به هم نمی خوردیم اصلاًً رابطه نغمه و هاشم شکل نمی گرفت.

دنبال تجربه های جدید

من تئاتر خواندن و بشدت دنبال تجربه های جدید در این عرصه هستم ، اول از همه برایم نمایشنامه و فرم اجرایی مهم است. اما تجربه در تئاتر برایم خیلی مهم است و اینکه بدانم چه چیزی در ذهن کارگردان می گذرد.

بازی در تلویزیون

نگاه متفاوتی به تلویزیون می شود که انگر مقوله بازی در آن از سینما و تئاتر جداست. یعنی کسی که در تلویزیون کار می کند انگار به نوعی از بقیه هنرها کنار گذاشته می شود ، به اعتقاد من بازیگر می تواند در هر مدیومی بازی کرد.

تجربه کارگردانی

هنرستان چند فیلم کوتاه ساختم و اول فکر می کردم کارگردانی را دوست دارم ولی بعد دیدم اعصاب کارگردانی ندارم و چیزی که برای من جذاب است خلق نقش است.

ویولن می زدم

سال ها پیش ویولن می زدم اما دیگر نمی زنم ، این چیزها عشق می خواهد. شما باید عاشق موسیقی باشید و ساز از دست شما نیفتد و با آن عشق بازی کنید که برای من موسیقی اینگونه نبود.

خوانندگان مورد علاقه

در بین خواننده ها ، همایون شجریان و بچه هایی که تلفیقی می خوانند را خیلی دوست دارم ، پاپ ایرانی خیلی گوش نمی دهم.بیشتر تلفیق و اهنگ های ابراهیم حامدی (ابی) گوش می دم.

اهل ورزش نیستم

پدر من بازیکن تیم سپاهان بود و یک مدت هم در استقلال توپ زده است که بعد مصدوم شد و دیگر نتوانست بازی کند ، من فوتبال دوست ندارم و اهل ورزش حرفه ای هم نیستم.

کار تلویزیونی

● ماجراهای چموش و خموش – 1383

● راه شب، اپیزود :شب مهتاب – 1384

● حلقه سبز – 1385

● ساعت شنی – 1386

● پاتوق – 1387

● آخرین بازی – 1393

● از سر نوشت 2 – 1398

● از سر نوشت 3 – 1399

کار سینمایی

● درخت سیب – 1391

● فیلم ویدیوی خسیس – 1392

● فیلم کوتاه شهروند – 1397

افتخارات

● جایزه منتخب بازیگری در استان تهران برای بازیگر نقش اول در نمایش داستانهای ناتمام

● جایزه بهترین مجری نوجوان صداوسیما در سال 1393

● جایزه بهترین نقش خوان زن جشنواره نمایشنامه خوانی جوان برای نمایشنامه خوانی کبوتری ناگهان

● جایزه بهترین نقش خوان جشنواره کاووسیه برای نمایشنامه خوانی کبوتری ناگهان

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا