اخبار سینما

بیوگرافی دیبا زاهدی از بازیگری جوان و آینده دار

بیوگرافی دیبا زاهدی بازیگر و همسرش با عکس های شخصی و داستان زندگی از تئاتر تا ناگفته های زندگی شخصی و هنری اش را می خوانید.

بیوگرافی دیبا زاهدی

دیبا زاهدی متولد 7 آذر 1368 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل لیسانس رشته معماری می باشد که از کودکی عاشق بازیگری شد اما بخاطر مخالفت خانواده مجبورا کنکور رشته مهندسی شرکت کرده است. در دانشگاه اما چشمانش همیشه به دنبال آگهی برگزاری ورک شاپ های بازیگری بود که از همین مسیر وارد عرصه هنری شد.

تئاتر در 8 سالگی

اولین بار سال 1376 وقتی 8 ساله بود در تئاتر دانش آموزی بازی کرد اما خانوادش مخالف بودند با این حال سعی می کرده نمرات خوبی بگیرد تا مانع فعالیت اش نشوند.

کلاس بازیگری

در ورکشاپ های مختلف بازیگری تجربه حضور پیدا کرد اما بصورت حرفه ای در کلاس زنده یاد حمید سمندریان ، مهتاب نصیرپور و محمد رحمانیان اصول اصلی را یاد گرفت.

در جلوی دوربین

سال 1392 وقتی 24 ساله بد از طریق کلاس سمندریان به امیر سمواتی تهیه کننده فیلم پنج ستاره معرفی شد و با این فیلم اولین بار جلوی دوربین رفت.

حضور در بادیگارد

سال 1394 در سومین تجربه سینمایی خود در فیلم بادیگار به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا نقش مریم دختر پرویز پرستویی را ایفا کرد که از آنجا شناخته تر شد.

شهرت

من اصولا اهل بیرون رفتن و گشت و گذار نیستم و طبیعتا آن طور که بازیگران بادیگارد پس از این فیلم رو بورس بودند من بخاطر نقش کوتاهم زیاد دیده نشدم. با این حال در برخی جاها بیشتر می شناختند و نسبت به پیش از اکران این فیلم شناخته شده تر بودم.

الگو در بازیگری

همیشه سبک بازی بازیگرانی مثل هدیه تهرانی و لیلا حاتمی را دوست داشتم اما طرفدار بازیگران پرجنب و جوش سینما هم هستم. به نظر من بازیگر باید بتواند در همه نقش‌ها ظاهر شود و اکتیو باشد.

علاقه به معماری

رشته تحصیلی اش را دوست دارد و تا همین چند سال پیش پروژه های این رشته را نیز قبول می کرده اما به دلیل بازیگری کمی از آن دور مانده است. با این حال می گوید اگر فرصت داشته باشد معماری جزو دوست داشتنی ترین فعالیت هایش است.

تلاش برای رزومه قابل قبول

دوست ندارد روند مشهور شدنش در زمان کوتاهی اتفاق بیافتد میخواهم با رزومه قابل توجهی بتوانم مشهور شوم و در این عرصه جا بیفتم.

حضور در قاب تلویزیون

خانم بازیگر در سال 1399 دو کار تلویزیون انجام داد او در سریال بوم و بانو در نقش ماهو به کارگردانی سعید سلطانی و 87 متر به کارگردانی کیانوش عیاری بازی کرد.

علت کم کاری

پیشنهاد بازی زیاد داشته ام اما معیارهایی برای انتخاب نقش دارم که تا آن معیارهایی که برای خود تعریف کرده ام در کار نباشد آن را نمی پذیرم حتی اگر بیکار بمانم.

ازدواج

دیبا زاهدی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

نوستالژی با پوراحمد

هر فیلمی یک آورده ای برای بازیگر دارد ، بازی در فیلم تیغ و ترمه سال 1397 به کارگردانی آقای کیومرث پوراحمد برایم حس جالبی داشت. او کارگردانی کودکی من است و فیلم هایشان برایم حس نوستالژی دارد و ایشان جزء کارگردان های خوب ماست و من دوست داشتم با او کار کنم.

شهرت وسیع را دوست ندارم

من هیچ گاردی درباره بازی در تلویزیون ندارم اما اتفاقی که در تلویزیون می افتد ، دیده شدن در حد خیلی وسیع تر از سینما و تئاتر است که اصلا دوست ندارم.

رویا پردازم

آنقدر در زندگی شخصی ‌ام رویا پرداز هستم که اگر تخیلم قدرت داشت شاید یک مشت به من می‌ کوبید و از من می‌ خواست کمی آرام‌ تر در دنیای ذهنیاتم غرق شوم.

هدفمند رو به جلو

روزهای نخست حضورم در سینما کمی خود خواهانه به موضوع بازیگری نگاه می‌ کردم و بیشتر توجهم معطوف علاقه شخصی‌ ام در انتخاب نقش‌ های پیشنهادی بود. اما در ادامه راه و از آنجا که قصد داشتم در مقاطع بعدی تحصیلی رشته کارگردانی را انتخاب کنم باید با دیدی وسیع‌ تر و ذهنی دغدغه‌ مندتر به جلو حرکت می کردم. حالا بیشتر دنبال الگوسازی مثبت در سطح اجتماع و رفتن به سراغ سوژه‌ های مستند در جامعه باشم.

سینمای آنلاین در کرونا

سینمای آنلاین می تواند فرصتی باشد برای کسانی که امکان رفتن به سینما را ندارند تا بتوانند از این طریق فیلم ها را دنبال کنند. به هر حال در شرایط فعلی که سینماها به دلیل ویروس کرونا تعطیل یا حضور در آن با محدودیت است ، سینمای آنلاین کمک می کند مردم سرگرم باشند.

سینمایی

همکاری با کیانوش عیاری یعنی یادگیری ، زمانی که سال 99 جلوی دوربین آقای عیاری رفتم چیزهای جدید یاد گرفتم که این موضوع بسیار مهم است

فضای مورد علاقه

به فیلم هایی که فضای «سایکو درام» دارند علاقه زیادی دارم و ترجیح می دهم در چنین فیلم هایی حضور پیدا کنم ، اینگونه فیلم ها فضاسازی خاص خود را دارند. اما آرزو داریم با آقای عیاری در یک فیلم سینمایی هم همکاری کنم به این دلیل که در فیلم هایش ایشان همه چیز واقعی و رئال است.

سینمایی

● پنج ستاره – 1392

● سایه – 1394

● بادیگارد – 1394

● توچال – 1395

● اگزما – 1395

● آزادی به قید شرط – 1395

● تیغ و ترمه – 1397

● لامینور – 1398

تلویزیون

● بوم و بانو – 1399

● 87 متر – 1399

● همبازی – 1399

شبکه خانگی

● نهنگ آبی – 1397

● آقازاده 1399

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا