اخبار تکنولوژی

مسئولیت ذخیره‌ عکس در گوگل فتوز در حالت «کیفیت بالا» با خودتان است

سرویس Google Photos در ایمیل جدیدی به مشترکان خود به قابلیت‌های ویرایشی جدیدی اشاره کرده که به صورت انحصاری در اختیار کاربران سرویس پولی گوگل One قرار می‌گیرد. ولی در انتهای این ایمیل از کاربران خواسته شده تا کیفیت تصاویر خود را از High Quality به Original Quality تغییر دهند، در غیر این صورت تبعات ناشی از این تصمیم برعهده خود کاربران خواهد بود. به نظر می‌رسد که این پیشنهاد برای پر شدن هرچه سریع‌تر ظرفیت رایگان حساب‌های کاربری مطرح شده تا کاربران زودتر اکانت‌های خود را ارتقا دهند.
در ایمیل گوگل آمده است: «تصاویری که کیفیت Original دارند از بیشترین جزئیات بهره می‌برند و با کمترین افت کیفیت به شما اجازه زوم، برش و چاپ را می‌دهند.» با وجود این که ادعای گوگل در مورد کیفیت Original درست است، اما این ادعا با آن‌چه این شرکت قبلا در مورد High Quality به ما گفته بود تناقض دارد.

«انیل سباروال» (Anil Sbharwal)، سازنده سرویس Google Photos در سال ۲۰۱۵ در زمان راه‌اندازی این سرویس گفته بود که تصاویر High Quality دارای کیفیتی تقریبا برابر تصاویر Original است و در بررسی چشمی نمی‌توانید تفاوت خاصی را بین آن‌ها مشاهده کنید. ولی حالا گوگل از ما می‌خواهد که متوجه تفاوت بزرگ بین این دو کیفیت باشیم و برای استفاده از کیفیت برتر پول بیشتری بدهیم.

تصویری که گوگل از آن برای نمایش تفاوت کیفیت تصاویر Original و High Quality استفاده کرده، تصویر زیر است:

ولی آیا این دو تصویر واقعا کیفیتی نزدیک به یکدیگر دارند، یا تصاویر High Quality در مقایسه با Original پیکسلی به نظر می‌رسند؟ آیا واقعا برای لازم است که برای ذخیره‌سازی تصاویر Original Quality پول بیشتری پرداخت کنید؟ تصاویر High Quality به رزولوشن ۱۶ مگاپیکسلی برای تصاویر و 1080p برای ویدیوها محدود است. ذخیره‌سازی این تصاویر تا ماه ژوئن ۲۰۲۱ روی Google Photos هزینه‌ای ندارد.

در آن سو، تصاویر Original Quality با همان رزولوشن دوربین شما ذخیره می‌شوند که می‌تواند بالاتر از ۱۶ مگاپیکسل و 1080p باشد. ذخیره‌سازی این فایل‌ها نیازمند فضای بیشتری است و ظرفیت ۱۵ گیگابایتی رایگان گوگل پاسخگوی شما نخواهد بود. در نتیجه، اگر همیشه می‌خواهید از کیفیت Original استفاده کنید باید سرویس گوگل وان را تهیه کنید.

اگر نمی‌خواهید از Original Quality استفاده کنید، لازم نیست نگران کیفیت تصاویر خود باشید. مثال تصویری گوگل معیاری ثابت برای نمایش تفاوت بین این دو کیفیت در تمامی تصاویر نیست. اکثر مردم احتمالا در تصاویر خود اصلا متوجه این تفاوت نمی‌شوند. ولی دوربین‌ها از سال ۲۰۱۵ پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند و شاید بهتر باشد که یک بار خروجی اصلی تصاویر و خروجی High Quality آن‌ها را با هم بررسی کنید تا بتوانید تصمیم درست‌تری بگیرید.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا