اخبار تکنولوژی

مایکروسافت قصدی برای اجباری کردن واکسن ندارد

مایکروسافت در مقطع فعلی قصد ندارد واکسن را برای کارمندانی که به محل کار برمی گردند، اجباری کند.

کرت دِل بِن، مدیر مایکروسافت که مسئول واکنش داخلی به همه گیری ویروس کروناست، به کارمندان این شرکت اعلام کرد مایکروسافت در حال حاضر قصد ندارد واکسن را برای کارمندانی که به دفتر برمی گردند، اجباری کند.

وی که نایب رییس استراتژی، مهندسی خدمات اصلی و فعالیتهای مایکروسافت است، اظهار کرد: ما بر این باوریم که واکسن مطمئن و موثر است و نخستین کاری که می خواهیم انجام دهیم، تشویق کارمندان به تزریق واکسن است زیرا از طریق است که می توانیم وضعیت فعلی را پشت سر بگذاریم. با این حال در مقطع فعلی، انتظار نداریم واکسن را اجباری کنیم مگر این که دولت محلی واکسیناسیون را الزامی کند.

شرکت آمازون در حال لابی است تا واکسیناسیون کارکنانی که در انبارهای این شرکت کار می کنند، تسریع شود. فیس بوک به کارمندانش اعلام کرده ملزم به زدن واکسن پیش از بازگشت به دفاتر این شرکت نخواهند بود. بررسی اخیر از مدیران عامل فعلی و سابق برخی از شرکتهای بزرگ نشان داده که اکثر آنها با ایده اجباری شدن واکسن موافق هستند.

مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود قصد ندارد تا ژوییه اکثر کارمندانش را به محل کار برگرداند و سیاست کاری انعطاف پذیر جدیدی معرفی کرده بود که به برخی از کارمندان اجازه می دهد نصف ساعت کاری خود را به صورت دورکاری سپری کنند.

مایکروسافت معتقد است کارکنان ضروری، کسانی که پیش از بازگشایی دفاتر ملزم بوده اند در محل کار حاضر باشند، در توزیع واکسن از سوی دولتها در اولویت قرار خواهند گرفت.

دِل بِن گفت: مایکروسافت یک منبع مرکزی ایجاد می کند که کارمندان می توانند از طریق آن اطلاعات درباره توزیع محلی واکسن را دریافت کنند. در این بین مایکروسافت با دولت ایالت واشنگتن همکاری می کند تا از دفاتر مرکزی این شرکت برای تزریق واکسیناسیون استفاده شود. برد اسمیت، رییس مایکروسافت با اعلام این خبر، گفت: دفاتر این شرکت محلی برای مردم جامعه و نه تنها کارمندان مایکروسافت خواهد بود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، مایکروسافت به اوراکل، سلزفورس و شرکتهای دیگری پیوسته که پاسپورتهای واکسیناسیون دیجیتالی می سازند تا مردم بتوانند ثابت کنند در برابر ویروس ایمن شده اند.

منبع: ایسنا

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا