معرفی و بررسی

معرفی قرص آلیوم اس

قرص آلیوم اس پایین آورنده فشار و چربی خون، مهار تجمع پلاکتی بوده و برای پیشگیری از آترواسکلروز تجویز می شود. سیر دارای خواص فراوانی است و از گذشته استفاده های فراوانی از آن در حوزه پزشکی می شده است. این گیاه می تواند موجب کاهش فشار خون و کاهش کلسترول و تری گلیسیرید و بهبود سلامتی قلب شود.

کاربرد

کاهش چربی – برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی – کاهش فشار خون

اشکال دارویی
قرص

اطلاعات دارویی گاسترودین

داروی گیاهی گاسترودین حاوی عصاره ریشه شیرین بیان، گل‌های کالاندولا و پودر ریشه ختمی می‌باشد. بررسی‌ها نشان داده است که عصاره این گیاهان حاوی ترکیبات مؤثر در درمان زخم و التهاب معده و اثنی اعشر هستند.
گیاه شیرین بیان، اثر ضد ترشح شیره معده و ضد زخمی دارد و با متوقف کردن عمل بین گیرنده‌های موکوزال و آزاد شدن استیل کولین اعصاب واگ این کار را انجام می‌دهد. شیرین بیان و کالاندولا نیز اثرات ضدالتهابی داشته و می‌توانند از آزاد شدن هیستامین جلوگیری نمایند. ریشه  ختمی نیز دارای اثرات محافظت کنندگی مخاط سیستم گوارش می‌باشد. به این ترتیب است که داروی گیاهی گارسترودین برای بهبود زخم‌های گوارشی بسیار موثر است.

مقدار و روش درست مصرف گاسترودین

قبل از شروع درمان با این دارو، بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات دارویی را راجع به دارو به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید.
دوز و مقدار داروی Gastrodin ، از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ دارو را دقیقاً همانطور که پزشک به شما تجویز کرده است، استفاده نمایید.
ترجیحاً ۲-۱ گاسترودین قبل از غذا (به مدت ۶-۴ هفته) تجویز می‌شود که باید همراه با رعایت رژیم غذایی مناسب برای درمان زخم‌های گوارشی باشد.
گاسترودین ممکن است به تنهایی یا همراه با داروهای ضد اسید تجویز گردد.
اگر فراموش کردید که دوز داروی روزانه خود را در زمان مشخص مصرف کنید اما به زودی یادتان افتاد، دارو را مصرف کنید؛ اما اگر زمانی به یاد آوردید که نزدیک به ساعت دوز بعدی دارو است، دوز از یاد رفته را مصرف نکنید. نباید به خاطر دوز از یاد برده شده، دو دوز از دارو را باهم مصرف کنید.

موارد منع مصرف داروی گاسترودین 

به تاریخ انقضای گاسترودین توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام‌شده است،از آن مصرف نکنید.
هرگز Gastrodin را به فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.
تداخل دارویی گاسترودین را چک کنید و اگر در حال استفاده از دارویی هستید که با این دارو تداخل دارد، با پزشک خود راجع به استفاده از داروهایتان مشورت نمایید.

مصرف گاسترودین در دوران بارداری و شیردهی
در دوران بارداری و شیردهی، نباید از گاسترودین استفاده کنید.
تاثیر مصرف Gastrodin بر رانندگی
گاسترودین باعث تاری دید، خواب آلودگی و سرگیجه نمی‌شود، از رانندگی و کار با ماشین آلات اجتناب نکنید.
 تداخل دارویی گاسترودین
تداخل دارویی ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. یک لیست از تمام داروهایی (ازجمله داروهای با نسخه / بدون نسخه و داروهای گیاهی) که استفاده می‌کنید تهیه کرده و آن را با دکتر و داروساز خود به اشتراک بگذارید. دوز داروی مصرفی خود را بدون مشورت با دکتر خود تغییر نداده و یا مصرف دارو را ترک نکنید.
گاسترودین ممکن است با داروهای زیر تداخل دارویی ایجاد کرده و استفاده همزمان این داروها باهم عوارض خطرناکی برای شما داشته باشد: داروهای پایین آورنده پتاسیم ( مثل دیورتیک‌های تیازیدی و ملین‌های محرک) و  داروهای خاصی برای درمان ریتم‌ قلب نامنظم (مانند دیسوپیرامید، کینیدین).
 هشدار درباره مصرف Gastrodin
بعضی دارو‌ها را نمی‌توان در بعضی از شرایط تجویز نمود و بعضی دارو‌ها نیز در صورتی که نیاز به درمان تکمیلی باشد تجویز می‌گردد؛ بنابراین بهتر است که قبل از مصرف گاسترودین ، پزشکتان از موارد زیر مطلع باشد:

در صورتی‌ که باردارید و یا به نوزاد خود شیر می‌دهید.
در صورتی که مشکل فشار خون دارید.
اگر مشکل کبدی یا کلیوی دارید.
در صورتی که به هپاتیت مزمن یا سیروز کبدی مبتلا هستید.
اگر انسداد مجاری صفراوی دارید.
در صورتی که پتاسیم خون شما پایین است.
اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید. این داروها شامل تمامی داروهای در دسترس است، چه برایتان تجویزشده است و چه بدون تجویز پزشک آن را مصرف می‌کنید نظیر داروهای گیاهی و داروهای مکمل.
اگر سابقه واکنش آلرژیک به دارویی دارید.

عوارض مصرف  گاسترودین 
همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف‌ کنندگان بعد از مصرف این دارو عارضه خاصی نداشته‌اند، تنها ممکن است مصرف طولانی مدت این دارو موجب افزایش فشار خون شود.
اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از Gastrodin می‌باشد، با پزشک خود مشورت کنید.
عوارض مصرف بیش از حد Gastrodin

این دارو را بیش از دوز تجویز شده توسط پزشک ، مصرف نکنید.
اگر احساس کردید که فردی دچار مسمومیت شده است و علائمی مانند تنگی نفس و از حال رفتن در او دیدید، سریعاً با اورژانس تماس بگیرید.

 هشدار درباره مصرف Gastrodin

دارو را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
دارو را در جایی خشک و خنک و به دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه‌ دارید.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا