معرفی و بررسی

بیوگرافی دکتر محمود انوشه روانشناس

سید محمود انوشه متولد 1343 در امیدیه اهواز ، روانشناس سخنران است. فارغ التحصیل لیسانس دامپروری و دکترای روانشناسی از لبنان می باشد که بعنوان متخصص تیپولوژی مدتی مشاور وزیر فرانسه بود و حالا محقق و سخنران است.

خانواده پر جمعیت

در یک خانواده پرجمعیت با 11 خواهر و برادر در امیدیه به دنیا آمد ، اصالت بختیاری دارند و مادرش خانه دار و پدرش دیپلمه زبان انگلیسی و کارمند شرکت نفت بود.

بخاطر شغل پدر مقاطع مختلف در شهرهای آبادان ، اهواز و ماهشهر زندگی کردند و در جنگ تحمیلی یکی از برادرانش به شهادت رسیده است.

شروع به خواندن کتاب

از همان دوران کودکی حسن کنجکاوی در من بود به همین خاطر از 7 – 8 سالگی بصورت خیلی جدی خواندن انواع مختلف کتاب را شروع کردم. شاید باور نکنید اما در 9 سالگی دو جلد از کتاب بینوایان ترجمه حسن شهبار زا خواندم و خدا می داند در تنهایی هایم برای ژان والژان چقدر گریه کردم.

تغییر سبک

در کلاس چهارم و پنج دبستان کتاب های پرویز قاضی سعید ، مایک هامر و ر اعتمادی را شروع کردم و بعد اومدم به سمت کتاب خاک پرلس باک، مارگارت میچل ، بر باد رفته ، کلبه عمو تام و …

آشفتگی و بحران

در دوران جوانی به سمت مطالعه ادیان و آئین های مختلف کشیدم شدم ، مثلا جندین بار اناجیل مختلف و حتی انجیل برنابا رو مطالعه کردم. تورات ، تلموز را هم خواندم تا جایی که دچار بحران و آشفتگی شدیدی شدم.

از عرفان تا قرآن

روزها گذشت تا زمانی که یک روز از محله الحمراء بیروت عبور می کردم که با شعر فارسی روی تخته در مغازه یک ارمنی روبرو شدم که زندگی ام را متحول کرد. آن جمله این بود “جان چو دیگر شد جهان دیگر شود” یعنی (حالت که عوش بشه دنیا عوض میشه) ، از آن روز از دریچه عرفان به سمت قرآن میل پیدا کردم.

11 بار قرآن خواندم

من 11 بار قرآن را مطالعه کردم اما هر بار با نگاه دیگر و سایز خودم ، من معتقدم که قرآن ، اتاق بینایی سنج است و آنرا باید با ظرفیت ، حالت و حس خود بخوانیم.

خانواده سالم از نظر من

ملاک من برای تشخیص یک خانواده سالم نماز صبح است ، اولا نماز صبح را میخوانید یا نه؟ ثانیاً نماز صبح را در اول وقت میخوانید یا آخر وقت یا قضای آن را میخوانید!

این ها رمز موفقیت یک خانواده است ، اگر انسانی نماز صبح اش را بدون هیچ ادعایی هر روز ادا کند میتواند به آرامش و موفقیت دست پیدا کند.

علاقه به زبان تا فرانسه

دکتر محمود انوشه مدت کوتاهی بعنوان مشاور وزیر فرانسه فعالیت داشت و حالا بعنوان یک تیپولوژیک با قدرت گفتار خود زبانزن خاص و عام است. ایشان در هنگام صحبت کردن ، حرکات بدن خود را با گفتارش هماهنگ می کند که تاثیر زیادی در تحت تاثیر قرار دادن مخاطبینش دارد.

درباره روابط دختر و پسر

نفس ارتباط بین دختر و پسر مادامی که در میدان آگاهی والدین باشد صحیح هست. زمانی که با شما تماس می گیرند و ابراز علاقه می کنند شما در پاسخ بگویید اجازه می دهید من با مادرم مطرح کنم؟ اگر این پسر به مقصد ازدواج حرکت کرده باشد صد در صد این را خواهد پذیرفت. اما اگر گفت اجازه بده ما مدتی باهم آشنا شویم زمانی که اوضاع روبه راه شد با والدینت مطرح کن باید متوجه شد این اشنایی تا کجاست ؟

قدم زدن ایرادی ندارد اما در صورتی که نفر سومی هم با شما باشد …

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا