اخبار کسب و کار

«شب‌های جنوب» برای سومین سال پیاپی برگزار می‌شود

رسانه نوا – رویداد «شب‌های جنوب» که با هدف بازنمود و گردهماییِ موسیقیِ نواحی خلیجی از سال ۱۳۹۵ با تمرکز بر موسیقی جنوب ایران آغاز به کار کرد حالا برای سومین سال پیاپی در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش رسانه نوا، نهاد فرهنگی «سازباز» که پیش از این رویداد شب‌های جز را به شکل منظم و هر ساله در فصل تابستان برگزار می‌کرد حالا توانسته شب‌های جنوب را هم تثبیت کند و البته به مرور گسترش دهد. امسال قرار است شب‌های جنوب با تعداد اجراهای بیشتر و متنوع نسبت به سال‌های قبل، از ۲۲ تا ۲۴ دی ماه میزبان مخاطبان باشد. همچنین مانند تمام رویدادهای گذشته‌ی سازباز هر سانس شامل دو اجرا خواهد بود و علاقه‌مندان با تهیه یک بلیت می‌توانند به تماشای دو اجرا بنشینند.

در اولین شب، خالو قنبر (قنبر راستگو) از بزرگان موسیقی نواحی ایران، این رویداد را افتتاح می‌کند. در سال‌های گذشته اجرای خالو قنبر از پرشورترین اجراها بوده و مخاطبان موسیقی استقبال ویژه‌ای از صدای جادوییِ سازش کرده‌اند. سازباز توانسته این اجرای ویژه را تکرار کند و البته که پس از این اجرا گروه داماهی روی صحنه خواهند رفت. همچنین داماهی با اجرای ترکیبی از قطعات آلبوم اول و دومشان که هنوز منتشر نشده در این اجرا حضور پیدا می‌کنند. با توجه به آنچه پیش از این شاهد بودیم احتمال می‌رود در بخش پایانی خالوقنبر و گروه داماهی همراه با هم قطعاتی را اجرا کنند.

شب‌های جنوب در ساعت ۲۱ روز ۲۳ دی ماه میزبان دو گروه پرطرفدار کماکان و جالبوت خواهد بود. کماکان با ترکیب جدیدش قطعاتی از آلبوم دوم‌اش را اجرا خواهد کرد و تنظیم جدیدی از قطعات آلبوم اول ارائه می‌کند. لازم به ذکر است ماکان اشگواری که از همراهان قدیمی کماکان است در این اجرا حضور خواهد داشت. همچنین آلبوم دوم این گروه آماده انتشار است و در پروسه‌ی اخذ مجوز به سرمی‌برد. پس از کماکان که موسیقی خلوت با سازبندی حداقلی ارائه می‌کند گروه هفت نفره‌ی جالبوت اجرای پرجنب‌وجوشی خواهد داشت. در سال‌های اخیر جالبوت با انتشار چند تک آهنگ و اجراهای فصلی تبدیل به یکی از گروه‌های پرطرفدار جریان فرعی موسیقی ایران شده و قرار است به زودی آلبوم اولشان را منتشر کنند.

سومین شب زمستانی شب‌های جنوب با اجرای گروه سلیدون و محسن شریفیان گرم می‌شود. در پارت اول گروه سلیدون که با همکاریِ چند موزیسین جنوبی و چند موزیسین فعال در سبک جز تشکیل شده قطعاتی در حال و هوایِ «جزبندری» ارائه خواهند کرد؛ برخی از این قطعات در اجراهای گذشته‌ی گروه شنیده شده و بعضی جدید هستند. در بخش دوم و پایانیِ شب‌های جنوب، محسن شریفیان که از موزیسین‌های بین‌المللی ایران است با اجرایی متفاوت روی صحنه می‌رود.

همچنین لازم به ذکر است علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت ایران کنسرت جهت تهیه بلیت اقدام کنند.

نوشته «شب‌های جنوب» برای سومین سال پیاپی برگزار می‌شود اولین بار در رسانه نوا. پدیدار شد.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا